Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nincs az új érintőképern...

Miért nincs az új érintőképernyős mobilokhoz ceruza?

Figyelt kérdés

Használtok ceruzát érintőképernyős mobilotokhoz azok, akiknek nem adtak hozzá?

Most akarok érintőképernyőset venni, már ki is néztam a nokia c6-01-et, de nincs hozzá cerka. Amúgy minden szempontból ez a tökéletes számora. Persze tudok venni hozzá, de jó lenne, ha a mobion lenne egy kis "tároló", ahova becsúsztathatnám. Árulnak olyan tokokat ezekhez a mobilokhoz, ahol helyet tud kapni egy ilyen ceruza?


2011. máj. 2. 09:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezeket a mobilokat tipikusan másfajta érintőképernyővel szerelik fel, és ez a más technológia nem működik ceruzával, mivel a bőr olyan tulajdonságát vették figyelembe a tervezésnél (vezető), ami a ceruzának nincs.

Persze vannak kivételek, tipikusan az olcsóbb telefonoknál, de ezt mindenképpen próbáld ki előtte! A tok szerintem részletkérdés, ha más nem, házilag csinálsz rá egy ceruzatartót.

2011. máj. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A Nokia C6-01-et már nem érintőceruzás használatra, hanem ujjal történő használatra tervezték, mivel nem rezisztív, hanem kapacitív az érintőképernyője. Ettől eltekintve vehetsz akár pengetőt, akár az 5800-hoz is használt érintőceruzát. De ha majd leteszteled a telefont, akkor ráérsz eldönteni, hogy lesz-e rá szükséged.
2011. máj. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2011. máj. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Erről az érintő pengetőről még nem is hallottam:D Először azt hittem, viccnek szántad:D

Csak azért gondoltam, hogy kéne hozzá ilyen ceruza, mert barátom mondja, hogy szerinte kell. Azt mondta, hogy az érintő képernyő melegszik, és az a sok zsír az ujjamról mind ráég a képernyőre. Én meg előre tudom, hogy nem fogok minden egyes használat előtt kezet mosni:D

De ha nem is igaz, hogy ráég a képernyőre a zsír, állandóan tök mantyos lesz a képernyő.

Na majd meglátom, ha kezembe lesz a teló. Még nem tudom, mikor kerül sor a vásárlásra, pár héten belül.

Eddig egy sony ericsson w810i-m volt, hát nagy változás lesz:D Nagyon jó kis teló, 3,5 éves, csak már néha bekattan szegény, kikapcsol magától meg ilyenek, ezért akarok újat, és mivel itt, ahol élek (külföldön), ingyen hozzámvágják előfizetéssel, úgy gondoltam, mért ne vennék jó mobilt. Itt már jobban megéri minél drágább mobilt venni előfizetéssel. A törlesztő részlet 100%osan lebeszélhető, plusz díj nincs, még a szerződés megkötésekor sem. Nekik nem az a lényeg, hogy megvedd a drága mobilt, csak fizess nekik minden hónapban 3-5 ezer forintot(átszámolva), amit lebeszélhetsz. Nem tudom, Magyarországon így megy e.

2011. máj. 2. 09:52
 5/15 anonim ***** válasza:
max enyhén felmelegszik, de nem annyira hogy rég a zsír...ennyivel tükörtojást is lehetne rajta készíteni :)
2011. máj. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Még az érintőképernyős telfonok is karcolódtak a ceruza miatt és azért sokan panaszkodtak, gondolom ezért nincs. Tudomásom szerint 3 fajta képernyő létezik:

1, hőérzékelős (Iphone)

2, nyomás érzékelős (Samsung Corby)

3, ujjunkban lévő elektromos kisüléseket érzékelő (samsung Galaxy 3)

2011. máj. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem sem adtak a Nokia N97 minihez. Golyóstollal használom,de tettem rá egy 500 ft.-os képernyővédő-fóliát. 10 centis pici toll mindenhol elfér.
2011. máj. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:D Akkor veszek hozzá egy fóliát, és egy kis cerkát majd:D
2011. máj. 2. 12:31
 9/15 anonim ***** válasza:
Az iPhone dehogy hőérzékelős. Hol hallottad ezt a bullsihet? Sima kapacitív.
2011. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
a North Fcae gyárt kestyűt érinőképernyős telokra [link] így hidegben is használhatod a telód anélkül hogy le kellene venned a kesztűt
2011. máj. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!