Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » ZTE Blade akkumlátor probléma?

ZTE Blade akkumlátor probléma?

Figyelt kérdés

Csütörtök tájékán véletlen lemerült teljesen a telefonom, és azóta az akksi alig bírja.

Eddig ha csak telefonáltam vele, akkor 5 napig simán bírta egy töltéssel, most 2 napig alig bírja.

Reggel 7.30kor vettem le töltőről, nem csináltam vele azóta semmit, telefonálni se telefonáltam, és 7%-t merült közel 3 óra alatt, míg régen naponta merült 15%-t.


Garanciálisan adnak egy új akkumlátort ilyen esetben?

A készülék és az előfizetés is T-Mobile-s.


A készülék nem lett rootolva, a gyári operációs rendszer van rajta.


2011. máj. 21. 10:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Talán bekapcsolva felejtetted a GPS-t vagy/és a mobilnetet, az jól leszívja az akksit.

Nekem 3G-vel 1 napot bír az akksi, ez az általános.


Esetleg tettél rá valami appot, ami a háttérben futva sok processzoridőt használ?


Ha a fentiek egyike sem áll fent, vidd be a szervizbe, ha már úgyis garanciális.

2011. máj. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
a wifi nincs bekapcolva?
2011. máj. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
*bekapcsolva
2011. máj. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Semmi nincs bekapcsolva, mindig kikapcsolom használat után a dolgokat, amúgy meg pl. a gps nem meríti csak ha használod, a készenléte semmit nem merít.


Szerviz lesz belőle hétfőn.

2011. máj. 21. 14:21
 5/15 anonim ***** válasza:

"a gps nem meríti csak ha használod, a készenléte semmit nem merít."


Érdekes, ezt nem is tudtam. És vajon ha a háttérben fut a Google Maps vagy az iGo, az használatnak számít, vagy sem? Mert ha nem, akkor ezentúl végképp nem szórakozok a GPS kikapcsolgatásával, :) hanem egyszerűen bekapcsolva tartom.


Sok sikert a szervizben! Majd számolj be itt, hogy mit intéztél. Érdekel, mert én is Blade-es vagyok.


Első válaszoló voltam.

2011. máj. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
de hogy bírta 5 napig azt én nem értem...valami termsézetfeleletti dolog megszállhata, mert a blade sok használat után 1 nap alatt megadja magát, kevés használattal max 2 vagy 3 nap. ez köztudott
2011. máj. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"de hogy bírta 5 napig azt én nem értem...valami termsézetfeleletti dolog megszállhata"


Ezen én is meglepődtem :) , de azt írta a kolléga, hogy CSAK telefonálásra használta. Ha a készülék többi rádiója ki van kapcsolva, és nem tapizza az ember a képernyőt, nem tologat rajta játékokat, nem hallgat muzsikát, akkor - eszerint - összejöhet a mesés 5 nap is. :)

2011. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
hát úgy is elég hihetetlen :) nem lehet hogy valahogy feljebb csavarodott a fényerő?
2011. máj. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem kell szórakozni a GPS-l, csak akkor kapcsol be ha elindítod az iGo-t, nálam is csak akkor.

De figyelj, kapcsold be és nézd meg akkumlátor információknál hogy mi fogyaszt, nem fogja írni a GPS-t.

2011. máj. 21. 15:48
 10/15 A kérdező kommentje:

A fényerőt automatikusan használom, nem csavargatom sehova.

Azért bírta 5 napig, mert csak telefonálásra használtam (napi max. 2-3 hívás), semmi másra.

Ha mobilinternetet is használtam, le van tiltva a 3G-s hálózat, akkumlátor kímélés végett.

Zenét nem hallgatok telefonon, max. kocsiba jack-jack kábellel a fejegység AUX kimenetére dugva, de ez is ritka volt, szóval szinte lényegtelen is.


Ma semmire nem használtam, tényleg még telefonálásra sem, és reggel 7.30 óta a 100% lecsökkent 75%-ra.


Ez borzalmas, számomra így használhatatlan a telefon ha 1 napot bír ki.

Hétfőn viszem vissza és kérek garanciálisan egy új akkumlátort, de előtte úgyis bemérik a mostanit.


[off]

Exemnek is ez volt a problémája Samsung Diva készülékkel, egyszer lemerült és azután alig bírta az akkumlátor.

Visszavitte, bemérték, kapott egy újat, telefonon szoftvert frissítettek, és ment rendesen megint, bírja azóta is.

[/off]


A szoftverfrissítés nálam remélem elmarad, de azért egy backup-t megér.

2011. máj. 21. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!