Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az történt, hogy a nyaralás...

Az történt, hogy a nyaralás alkalmával találtam egy HTC desire telefont a tengerparton. L lehet?

Figyelt kérdés
A strandolás idejére bekapcsolva hagytuk, hátha jelentkezik a tulaj, de nem tette. Hazajöttünk és szeretném használni. Egyfelől függetlenné tesszük, mert horvát kártya volt benne, másfelől bemérhető? Lehet ebből később akármilyen bonyodalom?
2011. aug. 8. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
bonyodalom nem lesz belőle max annyi hogy a tulaj bemegy és letiltatja a telot szolgáltatónál és akk puff nem lehet használni feltörni azt meg bűncselekmény szoval addig használd ameddig tudod.(márha függő volt persze a függetleneknél nem tudom mi a helyzet..)
2011. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ellnézést elfelejtettem odairni h nem lesz használhatatlan csak a telefon része megy el szoval zenére videonézésre netezésre még ugyanugy lehet hasznánlni
2011. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
IMEI alapján tiltja le? függő volt a telefon, nem fogadja el a magyar SIM-et, egyik szolgáltatóét sem.
2011. aug. 8. 14:22
 4/5 bp1985 ***** válasza:
41%
Igen, imei alapján tiltják le. De azt is megtehetted volna, hogy besátélsz vele az ottani Rendőrségre, és szépen leadod. Sőt Horvátba vannak magyar rendőrök is, ők is tudnak segíteni, hogy merre találod a központot.
2011. aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem csak Magyarországon, máshol is bűncselekmény a talált dolgot kisajátítani. Ha leadod a rendőrségen, megtalálják a gazdáját.

Viszont ha a tulaj lopottnak jelentette a készüléket akkor téged találhatnak meg és akkor magyarázkodhatsz. Én már voltam így bent 24 órát mikor a tóparton találtam telefont, két nap múlva bevittek mert beletettem a kártyám.

Aztán kiderült hogy a paraszt a kocsi tetején hagyta a telefont és le is esett, így találtam meg. De azért megszívattak rendesen, az volt a szerencsém hogy csak szabálysértés lett belőle a végén.


Itt olvashatsz a törvényi hátteréről.

[link]

2011. aug. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!