Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez igaz, vagy megint csak...

Ez igaz, vagy megint csak valami hülyítés? Megfogadjátok a tanácsot?

Figyelt kérdés

"A mentősök, tűzoltók stb. arra jöttek rá, hogy baleseteknél és más szerencsétlenségeknél, a szerencsétlenül járt személyeknél fellelhető a mobil telefon. A mentőakciónál azonban ők nem tudják, hogy a számtalan név közül kit értesítsenek hozzátartozóként a balesetről. Ezért olyan ajánlást tettek, hogy mindenki tegye be a mobiljába a szükség esetén értesítendő személy(-ek) nevét és számát. Ilyen esetekre jött létre az ICE (In Case of Emergency) nemzetközi pszeudonim.

E név alatt bejegyezhetnénk azoknak a személyeknek a nevét és telefonszámát, akiket az ilyen esetekben értesíthetnek a mentők, tűzoltók, ill. a rendőrség. Amennyiben több személyt kívánnánk megadni, akkor ICE1, ICE2, ICE3 stb. pszeudonim alatt lehetne őket feltüntetni. Ez a megoldás egyszerű, nem kerül semmibe és hatékony lehet. Amennyiben érdemesnek találja, kérem továbbítsa ezt az e-mailt ismerőseinek, hogy egyre jobban elterjedjen.

Határ Gábor

mentőápoló (OKJ), OMSZ-KDR, Szfvár mentőtiszt hallgató, PTE-ETK, Pécs"

Ez egy valóban értelmes kezdeményezés! Ha egyetértesz vele, kérlek, Te is továbbítsd ezt az üzenetet.

Üdv.: Pné. Zsuzsa


2009. ápr. 18. 12:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez külföldön évek óta így működik és szerintem itthon is sok embernek így van a telefonjában. (Főleg, ha az ember külföldre utazik)
2009. ápr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Volt már a kérdés - egyébként jó ötlet.

Bár, ha ott van a telefonban rögtön az "A" betűnél, hogy Anyu - szerintem nem kell tovább keresni.

2009. ápr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolso: ez igaz, de sosem lehet tudni, hogy kulfoldon nem-e tortenik valami, vagy akar otthon egy kulfoldi talal meg, es ertesiti a szuleidet (na meg a mentoket), hozzatartozoidat.



Raadasul en nem is akarnam, hogy az anyamat hivjak.

2009. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Ez nem hülyeség, én a tv-ben hallottam erről (talán a reggeliben azt hiszem) :) szerintem nagyon jó ötlet!!!
2009. ápr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem láttam,pedig kerestem,hogy van-e ilyen kérdés.

Ez is körlevélben érkezett hozzám,gondoltam,a szokásos hülyeség,azért kérdeztem,hogy most mi van.

2009. ápr. 18. 13:28
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
tényleg van ez a ICE és bizony nem mindig anyu, henem lehet férj vagy feleség, vagy barát akivel lakunk stb, nekem még nem jött ilyen e-mail,de ha jön továbbítom
2009. ápr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Éppenséggel a fentit is copy-paste-elheted,és küldheted tovább.
2009. ápr. 18. 14:28
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
jó ötlet de tényleg csak akkor működik ha széles körben elterjed...külföldön is remélkem sok helyen kéne hogy legyen...én IWIW-en továbbítottam....:)
2009. ápr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#remélem sok helyen van--ezt akartam írni az előbb:)
2009. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
53%
12.59-es, Anyu??? :D Pl. nekem nem él, vagy ha valaki nem őt akarja megjelölni akkor mi van? :D
2009. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!