Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha a mobilon nincs 3g és...

Ha a mobilon nincs 3g és HSDPA, de a Vodafone-nál pedig nincs Edge, akkor tényleg rettentő lassú az internet?

Figyelt kérdés
Pár hónapja van net a mobilomon,50 megás,nem sok,de örülök,hogy van. Le szeretném cserélni a mobilom,de amik nagyon tetszenek (és olcsóbbak,valószínű pont ezért) azokban nincs 3g és HSDPA,viszont a Vodánál nincsen Edge és úgy hallottam,hogy úgy kb 5 perc mire betölt egy oldalt:S Ez tényleg így van? Lehet akkor lemondom a netet,mert már nagyon szívesen lecserélném a telómat:S
2011. szept. 17. 13:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jaa és ha van benne wifi..gondolom akkor is ugyanolyan lassú ugye?:S Nem értem miért nincs a Vodánál Edge:S Wáhh:S
2011. szept. 17. 13:23
 2/14 anonim ***** válasza:

igen úgy lassú lesz a net, mert csak a gprs marad de szerintem egy hónapra még had meg az elő fizetést és ha használhatatlan lesz akkor legfeljebb lemondod.


hogy öt perc-e betolteni egy oldalt? nem feltétlenül az csak nagyobb oldalaknál van szöveges oldalakat hamarabb betölt kb egy perc. de szinkronizálásra elég.


de vannak olcsó 3g-s mobilok is.

2011. szept. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ha van benne wifi akkor olyan sebességű lesz mint a megosztott net. tehát a gépeddel meg egyező ja és ajánlom az opera mini használatát.
2011. szept. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hmm köszönöm. Én is arra gondoltam,hogy meghagyom még a netet és megnézem milyen majd. 2 telefont néztem,a Samsung Chat 335 és Blackberry Curve 8520. A blacberryt hivatali csomagban tudnám megvenni s kb 25ezer átlagba mindkettő ára. Lehet okostelefont kéne venni,de azok meg 50 körüliek amik tetszenek.
2011. szept. 17. 13:33
 5/14 anonim ***** válasza:

Rossz infóid vannak!

A Vodafone már Edge-hálón bonyolítja az adat és hangforgalmat teljes országos lefedettséggel és már pont a gprs alapú átvitel van megszűnőben.3G és 3G+ háló pedig a nagyvárosokban található.

De ez nem változtat azon hogy az Edge roppant lassú szörnyűség, a 3G lenne elfogadható de az nem túl elérhető.

2011. szept. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hűű ezt nem tudtam. Nekem azt mondták,hogy nincs edge,de végülis ha olyan szörnyen lassú,akkor majdnem mindegy,hogy van-e vagy nincs :( Kíváncsi leszek,hogy mennyire megy majd rajta az internet. Meg azt még nem tudom,hogy ha wifin csatlakozok netre és mondjuk lecsatlakozik arról,akkor én azt látom vhol,hogy már nem wifin keresztül vagyok fent?
2011. szept. 17. 17:49
 7/14 anonim ***** válasza:
"A Vodafone már Edge-hálón bonyolítja az adat és hangforgalmat"...Hangot biztosan nem :D hacsak nem Skypon keresztül beszél mindenki a telefonján :D
2011. szept. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

De bizony! Minden EDGE hálózaton megy már, tehát az utolsó is lemaradt a korral!

Kivétel nélkül minden internet-sms-mms-hang szolgáltatás. :)

2011. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tévedés. Az előttem lévőnek gőze sincs a GSM hálózat működéséről. Szerintem nem kéne olyasmit állítanod amihez lövésed sincs! Ha érdekel megírom privátban, itt nem szaporítom a szót.
2011. szept. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Köszi nem kell privátban az okoskodás, 5 éve dolgozom hálózatszerelőként, azon belül 3 éve a T-Mobile magyar hálózatainak fejállomásait karbantartjuk-építgetjük.

Bár a kérdés Vodafone-os hálóról szól a kettő működése egyazon elven alapszik.

Gondolom ha lövésem lenne róla akkor nem csop.vezető lennék cégnél hanem munkanélküli. :))

2011. szept. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!