Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hol vannak ma már az igazán...

Hol vannak ma már az igazán nemes, exkluzív, szerethető mobilok, mint anno a 8910i volt?

Figyelt kérdés
Nem a milliós Vertura gondolok, hanem a még megfizethető (200-250e) exkluzívabb telefonokra. Nekem 2003-ban egy Nokia 8910i volt, a fekete, titánházas, előcsusszanó kis kifinomult műszer. 2006-ban vettem egy 8800-át, origin Nokia boltosat és az van meg 5 éve. De a mai telefonok sokkal populárisabbak, tömegszerűek, engem a funkciók, az android és az érintőképernyősség nem érdekel, sokkal inkább a kifinomult és tartós, strapabíró kivitel.
2011. szept. 21. 18:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és juteszembe, az iPhone nekem szintén nagyon tömegszerű.
2011. szept. 21. 18:35
 2/12 anonim ***** válasza:
8800 arte ,carbon ?
2011. szept. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Dave46 ***** válasza:
Motorola Aura?
2011. szept. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezek már régebbiek, nem is kaphatóak.
2011. szept. 21. 18:47
 5/12 anonim ***** válasza:

Basszus, ez egy mobil, nem ékszer. Ezeket a szolgáltatásaikért veszik az emberek, nem csak a külleméért. A kenyérpirítót sem a kimagasló esztétikai tulajdonságaiért szeretjük, hanem mert kenyeret tud pirítani.

A kifinomultság egy műszaki cikkben inkább a precíz működésben, funkcionalitásban nyilvánul meg. Egyébként meg nesze neked telefon:

[link] Remélem, ez már elég kifinomult a számodra.

2011. szept. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A "basszus" kollégának mondanám :)

Hogy ilyen erővel akkor az autók között sincs szükség sportkocsira vagy luxusautóra, mert a szutyuki is elvisz, meg a fekete műanyag Casio is mutatja az időt, nesze neked Schaffhausen, illetve Mont Blanc toll sem kell, hisz a Tesco-ban 40,-Ft-ért lehet kapni eldobható golyóstollat.

2011. szept. 21. 19:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez így is van. Jól vázoltad a helyzetet.
2011. szept. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ém ezekre mondom igazi tajparaszt !ennyi erövel neked jo egy kinai szar telo is, az is telefonál végülis ...
2011. szept. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért a kínaiszar és a giccsparádés sznobmobilok között is van ám választék. Én sem ipari hulladékkal nyomom, de az ilyen titánházas szanaszét csuszikáló "exkluzív" (értsd: nem tud többet, de legalább drága) mobiloktól kiráz a hideg. Számomra egy mobilnál (meg minden más műszaki cikknél) a funkcionalitás az első. A kinézet is fontos, de csak másodlagos. Egy másik dolog: ár-érték arány, olvass utána, hogy mit is jelenthet.
2011. szept. 23. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

03:33 olyan jól indítottad a hozzászólásodat, hogy kár volt elrontani ezzel a mondattal: "Egy másik dolog: ár-érték arány, olvass utána, hogy mit is jelenthet."

Elhiheted, hogyha meg tudom keresni a drága telefonok árát, akkor annyira nem lehetek hülye, hogy az ár/érték vagy az ár/teljesítmény fogalmakról ne hallottam volna. Sőt! Hát pont ez motiválja a kérdést. Ugyanis nagyon exkluzív a Tag Heuer, a Vertu, a Mobiado, stb, de ezek pont rossz ár/érték arányúak, mivel nem egy esetben milliós nagyságrendű vételárakról beszélünk. Na azt én is bornírt dolognak tartom, hogy egy kisebb autó árába kerüljön egy telefon. (A deluxe.hu portálon van egy-két rettenetes példa.) Amit én várok egy telefontól az az, hogy még a megfizethető árnagyságrend határán legyen és emelkedjen ki a tömegből, legyen jó minőségű és tartós. Ezutóbbi, ami nagyon fontos, ugyanis nálam azzal "keresi meg az árát" egy ilyen drága telefon, hogy nem cserélem le fél vagy egyévente, hanem a mostani 8800 is lassan öt éve megvan és nem egy ütött-kopott lestrapált valami, mert rozsdamentes acélból van a ház és üveg borítja a kijelzőt. A csiszicsuszi nekem sem tetszik benne annyira, én is inkább "tömbtelefon" párti lennék, tehát ne legyen a gombokon kívül mozgó alkatrésze, de szerencsére ebben ezt jól megoldották. Nagyon sokat használom majd' 5 éve és semmi baj vele műszakilag. Egyszer vettem bele akksit és annyi. Ha "jó fogyasztó" lennék, igazi konzumer, aki cserél-cserél-cserél, lehet, hogy az utóbbi 5 évben többet költöttem volna műanyag, kopós telefonra. Tehát itt az ár/teljesítmény viszony. (Szerencsémre nekem csak pofázni és sms-t írni kell a telefon, azt hibátlanul teljesíti. Sosem használtam ki egyik telóm "tudását" sem maximálisan.)

2011. szept. 23. 07:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!