Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Akkumulátor hibás? Mi lehet a...

1 2 3 kérdése:

Akkumulátor hibás? Mi lehet a baj? Vagy minden rendben van?

Figyelt kérdés
tegnap kaptam egy samsung galaxy ace-t lemerítettem csutkáig és utána 13 és fél órát hagytam tölteni ahogy azt kell de másnap délutánra le is merült ugy h csak neteztem az odaúton (kb 10perc) a szünetekben(10perc) + visszaúton valami baj lehet vele?
2011. szept. 23. 18:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"utána 13 és fél órát hagytam tölteni ahogy azt kell "


Nem kell.

2011. szept. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Így van, a Li-ion akkukat nem kell 3-4 óránál tölteni, mert utána a töltő úgyis lekapcsol. És bár ez ellen is védve vannak, csutkára lemeríteni sem kéne az ilyen akkukat.
2011. szept. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nah basz.ki :// nekem a szolgáltatómnál aztmondták h egy 14 órát tölteni kell :S
2011. szept. 23. 19:18
 4/15 anonim ***** válasza:

"lemerítettem csutkáig és utána 13 és fél órát hagytam tölteni "


Egyiket sem kellett volna..., de a lemerítést kerüld leginkább.

2011. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha csak egyszer hagytad kikapcsolni és töltőre tetted még nem lehet gond. A 14 órás dolog még egy 10 évvel ezelőttről fennmaradt tévhit, a régebbi típusú akkumlátoroknál volt erre szükség. Sokszor nem is tudják miért mondják, csak egyszerűen így hallották, és továbbítják a hülyeséget. A Lítiumos akksiknál épp, hogy nem szabad alulmeríteni, sem túltölteni. (bár itt nincs csepptöltés, a gyártók általában 3,92 volt főlé hangolják a töltőket) Jó esetben a batri 80%-át tudod kihasználni, hiszen 90 fölé nem tölt, és mire 10 alá merülne a telefon kikapcsol. Ha fullra feltöltenéd, oké, hogy ki tudnád használni a +10% kapacitást, de az akkumulátor élettartama rövidülne.
2011. szept. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

éértem szóval soha ne várjam meg azt h teljesen lemerüljön, amikor kiirja h rakjam fel akkor télleg rakjam fel ?

és ugye nincs semmi baja ettől h lemerítettem és 13 órát hagytam tölteni? :S

2011. szept. 23. 21:45
 7/15 anonim ***** válasza:

Nincs. Nem gond, ha kikapcsol, de addig ne kapcsolgasd be, újra, amíg nem tetted töltőre. Ha kikapcsolt, az azt jelenti, hogy kb. 2 % kapacitás maradt neki addig pontig, ami alatt az akku károsodik. Bármikor megesik, hogy valahol lemerül a mobil és kikpacsol, ettől még nem megy tönkre, ha nem kapcsolgatod be továbbra is töltés nélkül.

Mégvalami, ha töltőre rakod, kapcsold be, az ilyen modern akkukat jobb minél kevesebb ideig a maximális cellafeszültségen tartani. Ezzal azt akorom mondani, hogy bekapcsolt állapotban kéne tölteni és nem kikapcsolva.

2011. szept. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha tényleg így merül, az lehet, hogy hibás akksi. Egy ismerősöm Ace-je legalább 2 napig simán bírja, ha állandóan nyúzza is kibírja másnap estig.
2011. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

hát reggel vettem le és kb délután6-7re már nem aztmondom h teljesen de lemerült és neteztem GPS-eszeztem meg mindent

am köszi a sok infot még kell tudnom valmit róla?:D

2011. szept. 23. 23:14
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem megvan a probléma. A GPS egy teljesen feltöltött batrit is kivégez 2 óra alatt. Ahhoz nélkülözhetetlen pl. egy autós töltő. Ez minden telefonnál így van.
2011. szept. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!