Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért írja ki a telefonom,...

Miért írja ki a telefonom, hogy "Hibás SIM-kártya" és mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Ültem, a zsebemben volt a telefonom, egyszer csak pittyent egyet és kiírta, hogy hibás a SIM. Azóta nem tudok telefonálni, és engem se tudnak hívni. Próbáltam ki és bekapcsolni, érdekes módon a hibás SIM elfogadta a PIN-kódot... Ez mitől lehet? Mit csináljak vele?
2011. okt. 20. 18:17
 1/3 anonim válasza:

Nekem ugyanez volt, 3napot vártam hátha csak központi gond...

Bementem utána a boltba hogy mi lehet a gond és mint kiderült hogy egy "kedves" ismerősöm bement és mivel tudta a számom lopottként bejelentette... letilották. Visszacsinálni nem lehet, és a rajta lévő pénztnek is annyi.

2011. okt. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na álljon meg a menet... Az utolsó hozzászólás egész egyszerűen blöff. Már bocsánat.


Kártyát letiltatni csak a gazdája tud, személyesen, miután igazolta magát

A kártáyt ez esetben letiltják a hálózatról, tehát ugyan úgy be lehet kapcsolni, elfogadja a pin kódot, csak úgy néz ki a kijelzp mint ha nem lenne térerő, mert nem tud bejelentkezni a rendszerbe a tiltás miatt. Letiltott kártyánál a hiás sim kártya üzenet nem fordulhat elő!

A letiltott kártyát a tulajdonosa bármikor visszakapcsoltathatja.


Itt az lehet hogy valami kontakt hiba miatt nem tudott a telefon kommunikálni a kártyával, vagy valamien szoftver hiba miatt történt ugyan ez. ezsetleg a kártya szoftverében van a hiba. Nem kell vele foglalkozni, ha megismétlődik az eset, akkor be kell menni az ügyfélszolgálatra és kicserélik a kártyát (ha egyáltalán azzal van a baj és nem a telefonnal)

2012. febr. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pontosan... Szerintem is ki bekapcs és müködni fog.
2012. febr. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!