Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Segítene valaki az APK fileok...

Pelyheg kérdése:

Segítene valaki az APK fileok telepítésében androidos telefonra market nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Érdeklődnék, hogy tud e valaki segíteni egy részletes leírással, hogyan tudok egy X 10 minire apk kiterjesztésű fájlt feltelepíteni. Valami normális linket megköszönnék ami lépésről lépésre megmutatja, mert akárhány helyről próbáltam végigcsinálni valahol mindig megakadtam. Ja mielőtt lehülyéztek nem az enyém a telefon az asszonyé és neki sem az android miatt kellett. Segítségeteket előre is köszönöm. Szerintem más is küszködik ilyen problémával, úgyhogy légyszi segítsetek.
2011. okt. 4. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:

első körben beállítások/alkalmazások-nál be kell pipálni az ismeretlen forrásokat (csak így telepíthető külső program)

ez után leszeded marketból az astro file managert

utána rárakod az apk fájlt a memória kártyára

astroban a/mnt/sdcard mappában megkeresed ahova tetted az apk-t rányomsz és open app manager

végig nyomkodod, és ott van a menüben

2011. okt. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
OK. Köszi az eleje rendben ez már kiderült korábban is, de mint írtam market nélkül. Hogyan tudom feltelepíteni az astro filet, mert az is apk. Ezek fognak meg mindig.
2011. okt. 4. 19:09
 3/9 anonim ***** válasza:

az X10 minin nincs alapból fájlkezelő, az pedig elengedhetetlen az apk telepítéséhez, mivel a telefon max a képeket és zenéket látja enélkül az SD kártyán.

Keresnetek kell egy wifi hálózatot, marketról leszedni az Astro file managert, onnantól pedig bármi megoldható net nélkül is

2011. okt. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Amire szükség van:


Android SDK


Egy fájlkezelő (pl ES file explorer, astro)



Telepítés menete


Kössük össze a telefonunk a géppel usb-hibakeresés módban. Legyenek engedélyezve a hamis helyek és az ismeretlen forrásokból való telepítés is.


Csomagoljuk ki az android sdk-t.


A letöltött fájlkezelőt másoljuk be a tools mappába.


Nyissuk meg a parancssort (futtatásba írd be: cmd és enter)


Navigáljunk a tools mappába a cd mappaneve parancssal (pl: D:\android-sdk-windows\tools\)


Az adb devices parancsot beírva nézzük meg az eszközünk nevét.

itt kb valami ilyesmit kell látnunk:

List of devices attached

57009af1ab23 device


Mindezek után írjuk be a következő parancsot: adb -s eszközneve install letöltöttfájlkezelő



Mindezek után (ha mindent jól csináltunk) lesz egy telepített fájlkezelőnk a készülékünkön és így már könnyedén tudunk egyéb forrásból származó alkalmazásokat telepíteni.


Ezzel is próbálkoztam, de a parancssoros rész nem megy pedig ez érthető.

2011. okt. 4. 19:19
 5/9 anonim ***** válasza:

A válasz: sehogy!!


Hasonló szituációba kerültem én is amikor megvettem az x10 mini pro -mat. Alkalmazásokat akkor tudsz telepíteni ha marketről letöltöd így autómatikusan települ.

A másik lehetőség ha szerzel egy fájlkezelőt(pl.: astro). Amivel tudod telepíteni azokat a programokat amiket memória kártyára ráraktál.

De Astro -t CSAK marketről tudsz szerezni, ez egy ilyen dolog. Hiába rakod rá a .apk -t memória kártyára ha nincs mivel telepítened.


Ajánlom, hogy keress nyílt wi-fi -t(bevásárló központ vagy valahol) és gyors marketről szedd le az astro -t. Utána tied a pálya.

2011. okt. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

adb-vel simán mennie kell

hol akadsz el a parancssoros résznél?

2011. okt. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A parancssornál ott akadok el, hogy (pl: D:\android-sdk-windows\tools\) beütésével csak K meghajtóval ami a telefon nem ír ki semmit. Nincsen meg a számsor ami kellene. Ja megpróbálkoznék egy nyílt Wifivel csak ha olyan helyen vagyunk ami nem túl gyakori nem jut eszembe, így csak a géppel próbálkozom aztán ha nem sikerül sokáig jegelem a dolgot ameddig nem kellene valamit feltenni.
2011. okt. 4. 19:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Küld át az apk fájlt bluetooth-on vagy másold az apk fájlt a memóriakártyára és írd be a böngésző címsorába ezt:


file:///sdcard/xxx.apk


az xxx helyére a memóriakártyára másolt apk fájl pontos nevét kell írni, az egyszerűség kedvéért még pc-n nevezd át pl. 1.apk-ra

2011. okt. 5. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az utoljára leírt bevált. Köszi a választ.
2011. okt. 6. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!