Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Átvertek, mit csináljak?

Átvertek, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Megbeszéltem egy emberrel hogy elcseréljük a telefonunkat egymással, amit én tisztességes módon feladtam,de Ő nem. Mit lehet ilyenkor tenni? Tudom hol lakik,de elég messze van, úgyhogy nem akarok fölöslegesen oda menni.
2011. okt. 18. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vatera?

Teszvesz?

2011. okt. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyik se. Csereberén láttam meg a telefont, de megadta az msn címét és ott folytattuk az alkudozást, azt törölte a telefont a csereberéről, ami nem volt baj hiszen "elküldte" gondolom. :/ csak még nem jött meg. Pénteken adta fel elsőbbségivel.
2011. okt. 18. 15:37
 3/13 anonim válasza:
a tanulságot leszűrni... Sosem fogom megérteni, hogy nagyértékű vagy viszonylag nagyértékű tárgyak csere-beréjekor, miért nem lehet egy helyszínt megbeszélni ami mindkettőnek elérhető közelségben van és ott lebonyolítani az ügyletet
2011. okt. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha ezt a csere dolgot valamilyen írásos formában rögzítettétek, illetve ennek hiányában esetleg tanú igazolhatja a csereszerződés megkötésének tényét, akkor rendőrségi feljelentés mellé csatolni írásban kell csatolni. A tanúvallomást a területileg illetékes rendőrkapitányságon felvett jegyzőkönyvben rögzítik.

Ehhez tartozik továbbá a postai küldemény feladását igazoló irat is.

Ezek hiányában elég nehézkes, gyakorlatilag szinte lehetetlen megoldást találni. Nem is beszélve arról, ha perre viszed a dolgot, akkor sokáig elhúzódhat amíg a perrendtartásban szereplő feltételek létrejötte esetén kitűzik bármilyen előrelépés történik. Amennyiben nem a javadra születik döntés, a perköltség megfizetésére is kötelezhetnek.


Javaslom próbáld meg felvenni a kapcsolatot a cserepartnerrel, lehet hogy nem rossz szándékú, csak akadályoztatva van a csere lebonyolításában.

2011. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elméletben egyszerre kellet volna feladni... de sajnos igazad van....Ilyen kor mégis mit lehet tenni? Rendőrség tud valamit tenni?
2011. okt. 18. 15:40
 6/13 A kérdező kommentje:
Jó, ez jó válasz. Nem hiszem hogy rossz lelkű lenne, csak "roma" ha ez számít valamit. A feladási papír megvan, sőt a beszélgetést is visszatudom nézni.
2011. okt. 18. 15:43
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát igen az számít valamit.

De előfordulhat hogy a postán kallódott el, még csak kedd van. Lehet holnap megkapod.

2011. okt. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amíg nyoma van a cserével kapcsolatosan folytatott üzenetváltásnak, javaslom mentsd el és/vagy nyomtasd ki, biztosítsd azt hogy ne tűnhessen el.
2011. okt. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Elsőbbségivel kérte, hétfőn is jönnie kellett volna már, érdekes ő is azt állítja hogy nem jött meg, de furcsa módon ilyenkor mindig eltűnik....
2011. okt. 18. 16:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha tudod a címét, meg bizonyítani, hogy feladtad(tehát pl a postán kapott papír megvan), azzal feljelentheted, bár valószínű, ha cigány, akkor már el is passzolta, és ilyenkor vagy elmondja, kinek adta el, vagy kártérítést kell fizetnie, amit nyilván nem fog, mert nincs miből...szóval próbáld meg a feljelentést, csak minél hamarabb.
2011. okt. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!