Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Beleejtettem a kádba a telefon...

Beleejtettem a kádba a telefonom ami teli volt vízzel, mit tegyek? Működni fog még?

Figyelt kérdés
Véletlen beleesett a vízzel teli kádba a telefonom (Nokia 5800 xpressmusic)szétszedtem darabokra egyből és szárítom de félek visszakapcsolni meddig szárítsam vagy mit lehet vele csinálni hogy ne legyen baja vagy már nem lehet megmenteni?
2011. nov. 6. 16:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát könnyen lehet hogy annak annyi. Legalább egy napig hagyd szétszedve száradni. Ha ezután nem működik akkor az már nem is fog. Az elektronika legnagyobb ellensége a víz. De azért még ne temesd, nekem az ominózus viharos tüzijátékon fullra beázott a telefonom de aztán száradás után semmi baja nem volt.
2011. nov. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én egyszer egy vödör felmosóvízbe ejtettem bele az enyémet és túlélte :)

Az a lényeg, hogy ne próbáld visszakapcsolni, amíg meg nem száradt teljesen

2011. nov. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én 5800-amat fél centis vízbe ejtettem bele, abba is a teló tetejét egy pillanatra és végleg kifújt. Ezek a modellek háklisak erre. Több napig hagyd száradni a telefont, aztán kapcsold be. Ha meg lesz hülyülve nagyon, kapcsold ki mihamarább (nem szabad bekapcsolgatni), akkor szervíz, kipucolják, de olyan sohasem lesz, mint amilyen volt. Érik a panelcsere. Ha kicsit van meghülyülve, akkor hard reset.
2011. nov. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ÓÓÓÓ ba**za meg akkor szárítom vagy 3 napig remélem jó lessz mert nincs lóvém másikra.
2011. nov. 6. 17:46
 5/12 anonim ***** válasza:
Kb. 3-4 nap elméletileg elég lesz.
2011. nov. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az aksit kivéve belőle bele kell temetni egy pohár rizsbe,állítólag pár nap alatt kiszivja belőle a nevességet/párát.
2011. nov. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát most darabokban van egy lámpa alatt ami szerintem kipárologtatja a vizet remélem vagy valami mást kéne kitalálni? esetleg hajszárító? vagy valami áá kész vagyok
2011. nov. 6. 19:03
 8/12 bp1985 ***** válasza:
A lámpa, meg a hajszárító is rossz ötlet, mivel azzal csak jobban beleégeted a vizet. A két legrosszabb módszer jutott az eszedbe. Szét kell szedni, rizsbe begyömöszölni, és hagyni 1 hétig száradni. A lámpa alól azonnal vedd ki, és imádkozzál, hogy nem tetted teljesen tönkre.
2011. nov. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

hát nagyon remélem hogy nem lesz baja

ne vigyem be inkább egy szervizbe mielőtt bekapcsolom?

2011. nov. 6. 20:27
 10/12 bp1985 ***** válasza:
Beviheted, de az nem ingyenes. A jobb helyeken van ultrahangos gép, az ki tudja szárítani. Nekem 2 telefonom úszott, mindkettő megjavult a rizstől.
2011. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!