Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IMEI - szám manipuláció?...

IMEI - szám manipuláció? Tiltás, Feloldás, hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Leírom részletesen , hogy mi a gondom, aki tud valamit javasolni, kérem tegye meg!


-----------

HTC trophy vásárlás - > használt -> állítólagosan független -> személyes találkozás -> tmobile kártya be -> királyul működik.

Hazajöttem -> Vodafone-os kártya be -> nem talál jelet. na bumm. pannonos kártya be -> Ezzel is működik. nah király -> pont vodás kártyát akartam használni.

A telefonos alapjában véve vodafone-os volt, ez a kezdőképen látszik mikor a logó bejön.

Na most én arra gondoltam hogy az illető tulajdonos (előző) kifüggetlenítette a telefont és

" ?? látta ?? " ezt a vodafone, ezért letiltotta az egész telefont- > csak mivel már ugye független volt ezért a másik két hálózaton prímán megy.


Vodafone-ba papír nélkül nem foglalkoznak velem, fizetős szervizbe meg azt mondták , hogy lehet ilyet, hogy letiltják a hálózatot, de ezt feloldani nem tudják.


Aki tud valamit ezekről a dolgokról... egyáltalán van e ilyen,hogy letilják ? vagy nincs ? Mit lehet ellene tenni ...


Az kérem írjon kommentet!


Köszönöm !



2012. jan. 6. 18:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Jó akkor problémázz ahelyett h felhívnád őket, meg hamisíts IMEI számot, az biztos jobb.
2012. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Menj be vele a vodafonehoz. Kérd meg őket nézzenek utána. Lefoglalni nem fogják a telefont, viszont ne is reménykedj hogy ismét üzembe tudják helyezni ha egyszer le lett tiltva (akár tartozás akár lopás miatt).

Csak az eredeti tulajdonos tudja aktiváltatni a készüléket, aki vásárolta a boltban és a papírok is kellenek hozzá.

2012. jún. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Martin Lawrence válasza:
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy Sony Xperia z1-em és azt irta ki hogy a telefon nincs engedélyezve apródon vettem és sajnos nem tudtam hogy aki előttem használta előfizetéssel vette és a T-mobile-ba voltam és azt mondták hogy nem lehetséges fizetnem a részleteket nem tudnak mit csinálni. Tudnátok nekem segíteni hogy mit tudok most csinálni?
2014. febr. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Hasznalhatod az osszes pda funkciojat .. Nincs ra semmi mas megoldas - ill.ha fuggetlen a telefon,akkor kulfoldon fog menni,ha fuggo,akkor sehol,mert ha mar le van tiltva,akkor nem lehet hozza fuggetlnito kodot(nck) venni sem.
2014. febr. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 robbyt válasza:

Letiltott telónál a megoldás az alaplap csere lehet. Ez azért jó mert legális. Nyilván nem új alaplapot kell beletenni mert az általában az új készülék árával vetekszik. Keresni kell egy törött telót amiben jó az alaplap. Ezt már meg lehet venni olyan áron hogy érdemes legyen megcsinálni az alaplap cserét.

Imei szám csere illegális. Szerintem házilagosan nem is kivitelezhető. Ezt nem hamis imei számra szokták cserélni hanem létezőre. Például van egy régi vagy rossz telód amit már nem fogsz használni és annak az imei számára íratod át a tiltott készülék imei számát. Ha olyan teló imei számát íratod bele ami még használatban van az azért baj mert a szolgáltató letiltja ha azonos hálózaton több azonos imei szám van használatban.

2016. nov. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Röviden leírom:

A letiltott telefonok ügyében hiába mennek bármelyik szolgáltatóhoz, a szolgáltató csak azzal áll szóba aki az ügyfele a készülék kapcsán, az meg az eredeti tulaj és nem aki megvette. De gondolom ez már leesett korábban.

Másrészt akár ha az eredeti tulaj kérné sem csinálják vissza a tiltást, erre nincs lehetőség technikailag.

Harmadikként pedig te hiába pénzért jutottál hozzá, jogilag nem rendelkezhetsz a készülék fölött.

A többit pedig ezekből lehet levezetni.

2016. nov. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!