Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IMEI szám helyreállítása?

IMEI szám helyreállítása?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2010 vége fele vásároltam az edigitálnál egy Samsung Galaxy Spica mobiltelefont 2.1-es androiddal. Rá kb. 2 hónapra, mikor már kezdtem megismerkedni az operációsrendszerével, gondoltam, hogy frissítem 2.2-re, de ehhez root jogosultság volt szükséges, amihez az előtt flashelni kellett a telefont. Ez mind rendben ment, de a napokban jöttem rá, hogy egy olyan be volt pipálva ott, hogy EFS clear, ami kitörli, vagyis jelen esetemben lenullázta az imei számomat 15db 0-ra. Viszont csak 5 napja kezdtem el észre venni azt, hogy nem tudok hívásokat kezdeményezni a telefonról és engem sem tudnak hívni. A kérdésem a következő, hogy ha bevinném szervízbe a számlákkal együtt, hogy lássák azt, hogy nem akkortt, akkor helyretudnák-e állítani nekem az imei számot. Köszönöm a segítségeteket!
2012. jan. 8. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Talán fizetni kellene a helyreállításért, mert a gyári rom-ot elcseszted róla. Vagy visszateszed az eredetit, s akkor hátha helyreáll, vagy teszel rá másik főzött rom-ot, mivel nem hivatalosan frissítetted a telefont. Olyannal még nem találkoztam, hogy EFS clear, vagymi. Ezt hol láttad? Pontosabban hogyan cseréltél rom-ot?
2012. jan. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia. Odinnal kellett flashelnem, ami után jött a root, hogy új androidot tehessek rá.
2012. jan. 8. 22:34
 3/10 A kérdező kommentje:
És ha helyre szeretném állíttatni azt hol tehetném meg?
2012. jan. 8. 22:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Talán valami zug-mobilos megcsinálja, veszélyeztetve vele a boltját.
2012. jan. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha kinyírtad belőle az IMEI-t, azt nem tudod csak úgy helyreállítani, ismerni kell, hogy mi volt. Ezt a szolgáltatód tudja, máshonnan nem tudom, hogy lehet kideríteni.


Egyébként miért kellet a frissítéshez root? Kies nem csinálta volna meg? Vagy a Spica nem fogadja a gyári 2.2 verziót?

2012. jan. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha megvan a telód papírja:

Bemész a szolgáltatóhoz, elmondod hogy ellopták, de nem akarod letiltatni, csak az imei kell, mert voltál a rendőrségen, de ezt kérték tőled.

Aztán visszabűvészkeded a számot a helyére.

2012. jan. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Technikailag javithato,de jo erzesu szerviz nem fogja megcsinalni ,mert akkor is buncselekmeny,ha csak a sajatodat irod vissza .

Szolgaltato meg valoszinuleg el fog hajtani ,mivel a custom rom miatt a garancia meg lesz vonva.

2012. jan. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
IMEI számomat tudom, az akksi alatt van a telefon hátulján. Root meg azért kellett, mivel spicára nincs eredeti 2.2, csak a cyanogenmod.
2012. jan. 9. 14:31
 9/10 anonim válasza:
Nekem is kinullázódott az imei. elvileg odinnal k*rtuk el, mert kivolt jelölve az EFS clear. találtam egy srácot, ő azt írta egy fórumon, hogy küldjem el neki a nullás imeiről a képet meg a teló hátuljában az imei számsort, hogy nem lopott-e a telefon, és akkor elküldi a javított EFS-t. de 2011-11hó óta nem volt fent, szóval ez nehéz ügy lesz
2012. jan. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2017. febr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!