Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kapott még valaki ilyen sms-t?

Kapott még valaki ilyen sms-t?

Figyelt kérdés

Kb 3 napja vásároltam új mobiltelefont, és ma ezt az sms-t kaptam: "Raiffeisen kártyái vásárlási/hitelkeretének 2011.12.23. zárásig felhasznált része: 360.972 HUF. Min. fizetendő: 360.972 HUF. Határidő: 2012.01.10. Köszönjük."


Először arra gondoltam, valaki visszaadta a számot és én meg megkaptam mikor új mobilt vásároltam, így be kell mennem a Raifeisenhez (ahol egyébként semmilyen kártyám sincsen) majd csodálkoztam, hogy még egy azonosító vagy kártyaszámot sem tartalmaz az sms. A neten rákerestem a 20-9000 848 számra amiről az sms jött, és ezen a linken: [link] ezt találtam:

"SMS a 20-9000 848-ról:

Tisztelt ügyfelünk, ISW-577 forgrendsz. gépjármûvével kapcsolatban,

tartozás miatt, hivja fel Finanszirozóját, a 061298-8000

telefonszámon, 2. menüpont. Köszönjük.


Ezt kapom már egy ideje, hát ma küldtem nekik én is egyet:

Hm, sosem volt ilyen autóm, Citroen XM-en kivül más nem is érdekel

momentán, szóval nem tudom ki a madaruk, de ez már a negyedik üzenet

erre a számra, nem mintha zavarna, csak mondom."


Most ez valami átverés lehet, vagy érdemes bemennem a Raiffeisenhez, megkérdezni ezt miért küldték?


2012. jan. 9. 14:04
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Menj be, mondd meg, hogy ez a te számod. Lehet, hogy akinek valóban küldeni szeretnék, az rosszul adta meg a sajátját, vagy a bankalkamazott elgépelte stb. Törlik a nyilvántartásukból, és nem küldenek többet.
2012. jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy az ő száma volt, vagy rosszul adta meg.

Engem is kerestek valakinek a hiteltartozása miatt, megmondtam, hogy téves, párszor még hívtak, el is mentettem a számon M.Sanyikereső bank néven :D

Egy idő után abbahagyták, gondolom elérték máshogy, ha nem hagyták volna abba bementem volna.

2012. jan. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor vettem új telefont akkor én is kaptam hasonló sms-t az OTP-től. Akkor még semmi közöm nem volt az OTP-hez, telefonon felhívtuk az ügyfélszolgálatot és sikerült rendezni, törölték a számomat a rendszerükből.

Akkor kaptam először és utoljára saját kézzel aláírt egy afféle bocsánatkérő levelet az OTP-től :D

2012. jan. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Okés köszi szépen a válaszokat, akkor szerintem majd benézek a bankba :)
2012. jan. 9. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!