Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek bunkóság vagy...

Szerintetek bunkóság vagy inkább zavaró olyan ajándékot kapni amit az ajándékozó kapott régebben?

Figyelt kérdés

Nővéremnek nemrég volt a szülinapja (24 éves), és az egyik rokonunk adott neki egy "enyhén" cigifüstös kissé elnyűtt sálat. A poén az volt, hogy még az illető neve is bele volt varrva (az ajándékozóé).


Veletek előfordult ilyen?


Szerintetek bunkóság olyan ajándékot adni másnak amit eredetileg te kaptál? Főleg ha még látszik is hogy neked szánták (pl név)


(most nem a továbbadandó ajándékokról beszélek mert van olyan is)


Vagy ez egyszerűen "jólvan adtam valamit, ezt is letudtuk" kategória?



Veletek volt már olyan hogy egy olyan ajándékot kaptatok amit eredetileg az ajándékozó kapott?


2011. nov. 5. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi már adtunk tovább whiskey készletet, amit ajándékba kaptunk, de mivel mi nem vagyunk nagy whiskey-sek így inkább odaadtuk ajándékba ismerősnek, aki meg imádja.
2011. nov. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem elég bunkóság, főleg hogy rokontól kapta...nem volt még ilyen de nem is lenne a rokonom többé ha ennyit érnék neki, legalább kimosta volna vagy kiszedi a varrást, de még, áhh, akkor se.
2011. nov. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem nem fordult még elő, nem adtam tovább egy ajándékomat sem. Mamám egyszer adott olyan konyhai szettet, amit korábban épp tőlük kapott. De mentségére szóljon, ő már idős volt, nem emlékezett rá, honnan volt és sosem használta, ő ha kapott is bármi újat, félretette és a régit koptatta tovább. A családjára gondolt, hogy majd nekik jó lesz...
2011. nov. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát én megsértődnék, ha valaki "levetett göncét" kapnám ajándékba.

Viszont én is most egy csomó régi kacatot (képet, plüsst, stb.) továbbadtam, persze nem ünnepre való tekintettel, hanem mert miért porosodjon itt, ha nekem semmit nem jelent, és más örülne neki.

2011. nov. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 wartburg353s ***** válasza:
Szerintem egyértelműen bunkóság. Ezzel az ajándékkal az illető azt fejezte ki, hogy a tesód nem ér neki annyit, hogy kicsit is törődjön vele, minek is örülne. El tudok képzelni olyan szitut, amikor nem lenne bunkóság, pl. ha tudom, hogy vki pontosan az én sálamra, fülbevalómra, kis mütyürömre vágyik, és alkalomadtán nekiajándékozom. De ebben a helyzetben pont az a gáz, hogy csak úgy odavetett neki vmit, és még arra se vette a fáradságot, hogy legalább "szagtalanítsa". Ennél még egy tábla csoki is személyesebb.
2011. nov. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

huuu, ez nehéz. én pl ha olyat kapok, amit nem tudok használni, akkor azt továbbadom másnak. vagy ha olyan "haszontalanságot" mint egy plüss pl. azt rokongyerekeknek adom.

anyósom adott már dohos abroszt, ami száz éve volt a szekrényébe és még egy szakszervezeti nőnapra kapta. én nem haragudtam érte :)kimostam, használom. szép fehér damaszt.

2011. nov. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
egyszer no napra kaptam egy doboz hianyos es raadasul lejart szavatossagu raffaelot
2011. nov. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem úgy neveltek,hogy értékelek minden ajándékot,amit kapok és természetemnél fogva ragaszkodok is hozzájuk. Anyukám arra tanított hogy illetlenség ajándékot továbbadni. Ettől függetlenül előfordult, hogy az x-edik étkészletet/pohárkészletet a testvéremnek vagy anyukámnak adtam,vagy lomtalanításkor azt,amit már nem használok elajándékoztam olyannak,akinek szüksége volt rá. De ilyen személyre szóló dolgot soha nem adnék tovább.
2011. nov. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Engem is így neveltek kedves utolsó. De te mindent úgy teszel ahogy megtanítottak rá? Én azért kicsit formálódtam is :)

Én ha ajándékozom, akkor próbálok tájékozódni előtte, hogy az illető minek örülne. :) De ha csak veszek egy kis csetreszt, azzal pont az én lelkemet nyugtatom meg, hogy na ez is letudva, az ajándékozott meg nem érdekel :)

Nagyon kevés dologhoz ragaszkodom egyébként. :)

2011. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!