Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért épül visszafelé ez a...

Miért épül visszafelé ez a technológia, vagy miért jobb ez így?

Figyelt kérdés

Volt 2G-m anno és egyáltalán nem értettem utána mitől lett az atomstabil telefonos oprendszerek királya az iOS (mindig minden körülmények között képes volt meghalni, előtte nem is ismertem azt, hogy a telefon szoftveresen meg tud "halni").


Nem értettem azt sem, miért lett a képernyőzár perkérdés. Egy ócska vacak, amit egy fizikai csúszkával simán rátehetnének a készülékre. Kényelmesebb aksibarátabb megoldás mint a minden véletlen gombnyomástól életrekeló kijelző... de nem


Nem értettem miért jó ha a telefonban nem cserélhető az aksi és a memóriakártya. De az iPhoneban nem volt az és most nézzétek meg az új csúcstelefonokat...


Nem értettem miért nem égetik ezekért a blogok/teszterek/cikkírók máglyán el a fejlesztőket mint anno az iPhonenál is. Kiment a divatból az ésszerűség?


Lassan kuriózum lesz egy olyan teló amiben cserélhető aksi/memkártya van. Pedig régen ez alap volt (és mennyi vicc volt az iPhonra amiért abban nem az). Miért jobb ez így?


2012. márc. 7. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen készülékekről írsz, de szerencsére csak típusnál alkalmazzák, bár ez sem teljesen igaz.

Én Galaxy Notet használok, és minden van.

Amiben nincs még mindig, az az iPhone és a Googlifónban, de legalább akkumulátort lehet benne cserélni.

Szóval nem tudom milyen készülékekről beszélsz/írsz.

2012. márc. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez csak egy példa a sok közül ami felkapott lett szerintem. Ilyenek például az új nokia készülékek a megbonthatatlan házaikkal. Körülbelül mindegyik (tisztelet a pár kivételnek amit viszont pont hogy a gyengébb felszereltsége miatt nem választanék).. .de nem is ez a lényeg. Ha olvasok egy tesztet általában úgy kezelik már ezeket a hiányosságokat mint a legtermészetesebb dolgot a földön.


Nem mintha nekem kevés lenne 16 gb. Még 8 is sok. Csak ha repül a csodakütyü búcsúzhatok az adataimtól is. Ja hogy a rögzített kliensprogrammal vissza tudom állítani... de jó nekem. De tényleg ma már ritka hogy hozzáférsz a telefonodhoz mindenféle hülye kliensek nélkül.


:) amúgy csak kíváncsi vagyok. Ezért hisztizek. Valaki lát ezek mögött bármilyen értelmes elgondolást? Ha meg ne makkor meg miért nem hiányzik senkinek?

2012. márc. 7. 14:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha most valami olyasmit vársz hogy: "A rögzített memóriakártya nagyobb megbízhatóságot ad a program szoftveres működéséhez." vagy hasonlót akkor szerintem eltévesztetted a fórumot.


Van egyfajta igazság ebben is, de főleg arra megy ki hogy egy készülék két-három árkategóriába is bekerülhet ezzel. Legtöbbünknek bőven elég a 8 de mindenki a 64-re vágyik :D ne feledd.


A tesztek ma se tapsolnak a nem cserélhető aksiért. Főleg, ha azok olyan brilliáns darabokat örvendeztetnek meg, mint amiket a Dell ad ki mostanában (a 3 órás üzemidejével).

2012. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akik az iPhonet veszik, pénzük van mint a pelyva, de technikailag 0-ák. Bonyolult volna az akku és kártyacsere, nem is igénylik, nem is érdekli őket hogyan működik a telefon, nem akarnak rajta alakítani, buherálni. A lefagyás érdekes, mert én azt hallottam atomstabilak...
2012. márc. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olvass olyan tesztetek, amik nem fizetettek :)

Ilyan a pdafanclub.com és a 220volt.hu/Teszt/

Én is szoktam tesztelni, és bizony keményen lehúzom az ilyen készülékeket.

[link]

2012. márc. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!