Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A t-mobile jól számolja az...

A t-mobile jól számolja az adatforgalmat?

Figyelt kérdés
Mindig kapok sms-t hogy 80-100%át elhasználtam az adatforgalmamnak.. mikor a telefonom (iphone) nem azt jelzi hogy elhasználtam volna már az összeset.. most igazából akkor ez hogy van? A t-mobile számítja reálisan vagy a telefonom?

2012. márc. 20. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Azzal ugye tisztában vagy, hogy az adatforgalomba mind a fel és letöltés beleszámít a teljes adatforgalomba?

A másik dolog, hogy az operátor elkövetheti azt a gazságot, hogy nem az applikációs szintű adatforgalmat számolja, hanem a teljes adatforgalmat amit bizony több mint amennyit te látol. Ezt érdemes megkérdezni tőlük!

2012. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én még nem vettem észre jelentősebb eltérést, pedig már kb. 7 éve mindig elő vagyok fizetve valamilyen netes csomagra.
2012. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én személy szerint nem vagyok túl nagy bizalommal az applikációk pontosságáról, tapasztalat szerint csak egy hozzávetőleges értékkel dolgoznak, de itt van a T-Mobile Üzletszabályzat(szerintem)ide vágó része, remélem segít valamit:

A forgalmi díjak és díjcsomagokban benne foglalt forgalom mérése 10 kB-os egységekben történik.

Minden megkezdett egység díjköteles. A Szolgáltató a GPRS-kapcsolat során forgalmazott

adatmennyiséget a kapcsolat kezdetétől számítva a kapcsolat végéig méri. A Szolgáltató hálózatában

forgalmazott adatmennyiséget a Szolgáltató kapcsolatonként, naponta és azon belül a díjszabás szerinti

időzónánként külön összesítő és az adott napszakra érvényes díj szerint számlázza ki. Az egyidőben,

párhuzamosan kialakított, de különböző célú adathozzáférések forgalmának mérése, kerekítése és

számlázása egymástól függetlenül történik.

A GPRS forgalom mérése műszaki okokból kifolyólag az adathálózat központi elemein történik, ezért az

Előfizető felhasználói eszközén mért forgalom és a Szolgáltató által mért forgalmazott adatmennyiség

bizonyos esetekben eltérhet. A forgalmazott adatmennyiség alatt a teljes, letöltés- és feltöltés irányú

forgalom együttes összegét kell érteni."

2012. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!