Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Litiumos Li-Ion os akkumlátort...

Litiumos Li-Ion os akkumlátort mennyiideig kell tölteni?

Figyelt kérdés

Például új akkumlátornál első használatnál kicsit ugye gyárilag fel van töltve de mennyi ideig kell tölteni 3x 16 órát??


Vagy 3x24 órát?


Vagy 1x 24 órát?


Légyszi segítsetek ebbe mert ezt nem tudom köszi előre is!


2012. márc. 26. 19:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Addig töltöd, ameddig akarod, automatikája megvédi.

A töltés általában 2,5-5 óra alatt befejeződik, de ezt általában egy LED jelzi....

Első alkalmazáskor célszerű egy teljes töltést és egy teljes lemerítés csinálni (nem a formázás miatt) , hanem több készülék szoftvere ekkor kalibrálja a töltöttség jelzőt, ezután helyeset fog mutatni.

2012. márc. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Értem köszi! :)


Én nem merítettem le teljesen be kapcsoltam egy ideig használtam és most töltön vagy 13:00 óra óta ezzel nem b@szom el hogy nem merítettem teljesen le?


De teljes töltést csinálom! :)


Szerinted?


Köszi előre is a válaszokat! :)

2012. márc. 26. 20:28
 3/17 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, nem lesz kisebb a kapacitása.

Egyszer azért érdemes teljes töltést és lemerítést csinálni.

Androidos készülékek némelyike ezután fog helyes akkuállapotot mutatni...

2012. márc. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
13:00 óta fentvan töltőn? Akkor már rég feltöltött, nyugodtan leveheted! Ha egyszer azt írja ki, hogy fel van töltve, akkor nem fogja tovább tölteni.
2012. márc. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

oké köszi! :)


Tehát egyszer merítsem le teljesen és utána töltsem fel mondjuk 24 órát?

2012. márc. 26. 21:48
 6/17 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm mindenki kapott + pontot! :))


Akkor most le merítem teljesen ! :)

2012. márc. 26. 21:48
 7/17 bp1985 ***** válasza:
71%
Le ne merítsd teljesen!!!!!!!! Azzal teszed tönkre. Pont az a lényeg, hogy nem szabad nagyon 5% alá meríteni. Fogod, rádugod amikor akarod, és leszeded amikor akarod. Ez nem 5110-es nokia nikkeles akksival...
2012. márc. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Oké nem meritem köszi! :))
2012. márc. 27. 00:45
 9/17 A kérdező kommentje:

tehát ha mondjuk egymás után két kockánál mondjuk rá teszem 5-6 órára tölteni az megfelelő?


Egyszer mát meg csináltam akkor még kell 2x gondolom vagy nem tudom.


És köszi a figyelmeztetést! :))

2012. márc. 27. 00:46
 10/17 anonim ***** válasza:
Próbáld felfogni: semmit nem kell bűvészkedni vele. Ha lemerült valamennyire, bedugod. Addig míg fel nem tölti. Az látszik a kijelzőn. Nem kell 2x sem 3x sem 4x stb. Nem kell 16 sem 24 sem 48 stb óráig, csak amíg fel nem töltődik.
2012. márc. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!