Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Litiumos Li-Ion os akkumlátort...

Litiumos Li-Ion os akkumlátort mennyiideig kell tölteni?

Figyelt kérdés

Például új akkumlátornál első használatnál kicsit ugye gyárilag fel van töltve de mennyi ideig kell tölteni 3x 16 órát??


Vagy 3x24 órát?


Vagy 1x 24 órát?


Légyszi segítsetek ebbe mert ezt nem tudom köszi előre is!


2012. márc. 26. 19:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
oké rendben köszi! :)
2012. márc. 27. 10:42
 12/17 anonim ***** válasza:

bp1985-nek..

Nem jól tudod!

Minden egyes cellához (amelyikben több van) tartozik egy töltés és kisütésfigyelő áramkör. Ennek feladata, hogy a túltöltéstől és meg nem engedett lemerítéstől védje az akkumulátort.

Bármikor ottfelejtheti az ember és a kikapcsolásig merül. De ezt a védőáramkör kezdeményezi.

Példának itt bemutatok egyet teljes, részletes (angol nyelvű) leírással, történetesen 2 celláshoz, azaz külön-külön védi őket. Ha kéred lefordítom...

[link]

2012. márc. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nahát hogy ti mit nem tudtok! :))


Amugy itt egy kézi URH rádióról adóvevőkről van szó azokat töltöm de litiumos az aksija annak is mint a mobiloké tehát a szisz téma ugyan az.


És abban az esetben mi az igazság hogy ha a töltés közben le veszem a töltöről és utána vissza teszem akkor is tönkre megy vagy tönkre mehet?


Mert én csináltam olyat nem láttam hogy tölt és le vettem a töltöről és ujra vissza de nem telt egy 10 másodperc sem attol egyszer hogy ezt meg tettem nem hinném hogy tönkre megy az aksi nem?


Mert a leírásba rémeket írnak le hogy azzonal tönkre megy az aksi stb.. :D


Köszönöm mindenkinek a választ! :)

2012. márc. 28. 16:14
 14/17 anonim ***** válasza:

Igen kicsi a valószínűsége, hogy attól tönkremegy..

(5AVE)

2012. márc. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! :)
2012. márc. 29. 23:57
 16/17 bp1985 ***** válasza:

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.


Tessék, itt nem kell fordítgatni, mint a te általad belinkeltnél. Az AUTOMATIKA leállítja a töltést, ergó NEM tölt tovább.

2012. ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 bp1985 ***** válasza:

[link]


Bocsi, a link lemaradt.

2012. ápr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!