Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tudtok normális, jó minőségű...

Tudtok normális, jó minőségű videokamerát vagy kamerát androidos Telenor ot 990-re?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem,tudok valami jót videozni,se fotozni,pedig 5megapixeles a telo és nem találtam sehol semmit!

Lécci segítsetek!


2012. ápr. 8. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:

1)Maximum a kamera felbontása max. 5 megapixel, nem a teló.

2)Egy gombostű fejnyi optikától ne várd, hogy olyan képet csináljon, mint egy tükörreflexes gép.

3)Általában a gyári szoftvert szarják el a kamerához, a zajszűrés vagy túl vagy, vagy túl kicsi, a kontraszt vagy gyenge, vagy erős, satöbbi, ebbe te nem tudsz belenyúlni, a rendszerben van.

4)Max a play-ről tudsz letölteni olyan camera appokat, amik szoftveresen kicsit rásegítenek a gyárira, picivel jobb fókusz, zajszűrés, élsimítás, satöbbi, de csodát így se várj.

2012. ápr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az 5Mp az a számháború következménye, igazából nem sokat jelent a mobiloknál, mert nincs hozzá lencse..

Tudod azon jut be a FÉNY! Ami a telefonban van, az csak karikatúra.

De mi is a bajod vele? Mert lehet nem is létezik, amit keresel..

Írhatok én többet is, de ha az általad kifogásolt részben ezek se jobbak, akkor minek?

Próbáld az LgCameraPro-t.. Hátha viszi..

2012. ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az ingyenes Lg Camera is segithet pld időzitővel, zárhang eltüntetésével, igaz, ez a kép minőségét nem javitja. viszont a gyári beállitásoknál is rengeteg választási lehetőség van, de csodát nem lehet várni. Talán a bemozdulásra kell a legjobban figyelni, nekem az állványról készült képek a legjobbak.
2012. ápr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jó mondjuk ilyenekre számítottam,ilyen kommentekre,csak azt hittem,valami jobb program csak van mint agyári!

De kösz

2012. ápr. 10. 10:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerintem jobb programok..

De a hardvert nem tudják javítani, az olyan, amilyen..

2012. ápr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyébként #2-nek igaza van...ezek az 5 megapixeles kamerák jobbára csak dísznek vannak, ez egy 16 MPX-es Exmor kameramodul (a sonytól) a telefonból egy vonalzóval mellette:


[link]


Ez is egy összetett rendszer, ha a házat lebontod, kiveszed a 3-4 2mm átmérőjű lecsét belőle, az alatt van egy durván 1,5mm x 1,5 mm kis lapocska, egy kék és egy piros (hajszálvékony, üveg) ami egy nyomtatott áramkörön ül, és készíti a képet, videót.


Nem véletlenül javítják különböző szoftveres algoritmusokkal, meg jeleníttetik meg akár Super Amoled, vagy Bravia Engine technológiás kijelzővel, számítógépre feltöltve rögtön látszik, hogy milyen képet csinál az adott kamera.Sosem fog olyan képet készíteni, mint egy ugyanilyen felbontással rendelkező nem hogy tükör reflexes, jobb digitális fényképezőgépnél sem.

Az egész optika, lencsékkel együtt kb akkora, mint egy gyufa feje, vagy még akkora sem.


Erre van a Camera ZoomFX, meg egyéb programok, amik szoftveresen kicsit, de tényleg kicsit tudnak javítani a készített kép minőségén, ha már a gyártó mérnökei nem tették meg, mert nem fektettek akkora hangsúlyt rá.

2012. ápr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem is ilyen telcsim van és eddig talán a Camera Zoom FX a legjobb amit kipróbáltam. Látható a különbség a gyári app-al és az ezzel készült képek között.

Videózáshoz viszont nem tudok semmi használható progit ami tényleg jobb, mint a gyári alkalmazás.

2012. ápr. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!