Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Eredeti/hamis Iphone? (bővebben)

Eredeti/hamis Iphone? (bővebben)

Figyelt kérdés

Lenne néhány kérdésem a hamisítvány Iphone-ról

(igen tudom mekkora gagyi meg minden, nem magam miatt kérdezem mielőtt leoltanátok hogy pózer vagyok, szóval a normális válaszokat előre is köszönöm!) :)


1. Az eredetivel, ha facebookozik az ember, kiírja hogy Iphonet használt. Ez a hamisítványnál is így van, hogy kiírja mintha eredeti lenne? Lehet rajta egyáltalán facebookozni? :)


Annyi mindent hallottam már, az egyiknek az volt a baja hogy lassúcska volt, a másiknak az, hogy vékony volt a képernyője és könnyen összetört, stb.


U.i.: Szeretném ha figyelgetnétek majd ezt a kérdést, mert ha valami eszembe jut, amire még kíváncsiak leszünk ,akkor itt felteszem a kérdést ha nem gond. :)


2012. ápr. 9. 21:43
 1/8 anonim válasza:

Az iphone az iphone. Normális ios szoftver fut rajta.

Az hamis iphonokon, szar mtk-s szoftverek futnak, és semmi iphone-os app nem fut rajta. Teljesen más az egész telefon. Próbáltam érthetően fogalmazni.

Van egy megérzésem hogy 16 éves lány vagy.

2012. ápr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Mivel az "eredeti amerikai" iPhoneokat is kínában rakják össze, többnyire koreai alkatrészekből, így az ottaniaknak könnyű volt lemásolni a formát.És kb.(vicc volt, teljesen) ennyiben ki is merül a kettő közötti hasonlóság, és jöjön a pro és kontra.Kezdjük az original almával:

-iOS, smooth, gyors, jó szoftveres támogatottság, iTunes, meg minden, amiről eddig hallottál, normális hardver, ips retina kijelző, baromi nagy pixelsűrűség, éles kép, stb, stb, stb, amit az apple rajongók annyira hajtogatnak.

Kontra: ha elszáll valami, azt baromi drága cserélni, vagy nem is lehet, minden drága hozzá, a legtöbb mai és korai modellnél a wifi egyszer csak beadja az unalmas, vagy térerő problémásak, satöbbi, persze szoftveresen javítottak rajta, hardveres is gondok voltak néhol.


Chinese edition: Formailag iPhone, a többi kínai szemét, gyenge hardver, semmilyen iOS-re tervezett alkalmazás nem fog rajta futni, se semmi, a kezelőfelület sem iOS, hanem valami arra hasonlító valami, nincs iTunes, gagyi anyaghasználat, törékeny, csak arra jó, hogy megtévessze az embert, és másra nem is...a viccesebb darabokban TV antenna is van, egyenesen röhej az egész.Ilyen a CECT i9, meg Sciphone, meg egyebek....hulladék, szemét, ne vedd meg, nem éri meg, sírni fogsz, elásod a homokozóban, vagy pont az ellenkezője fog elsülni annak, amit terveztél: dogdosni fogod, nem mutogatni.Általában az alma logó szára a másik irányba lóg, vagy a másik oldalon van a kiharapás (csk hogy mégse legyenek perelések, mert ugye az véletlenül sem az eredeti), illetve nem iPhone van a hátoldal aljára írva, hanem valami más...vagy valami kínai olvashatatlan fityula, szóval a szakavatott szem azonnal észreveszi.

A kijelző felbontás általában 320x480(jobb esetben) egyébként 240x320, a 3,2-3,5"-ös kijelzőn ez nagyon pixeles, általában a kijelző rezisztív technológián alapul, ami a nyomást érzékeli, ebből kifolyólag csakis műanyag lehet az előlapi borítás is, ami vékony, törékeny.


Facebook téma: ez szoftveresen van megoldva, ha iPhone-ról írsz, illetve a szigorúan iOS-es facebook kliensen, akkor írja, hogy te iPhoneról írtál, ha androidról, akkor azt írja, hogy androidról, ha wp7-ről, akkor windows phone-t ír, de mivel ezek a kínai vackok zárt, saját rendszerűek, ez nem fog semmit sem kiírni, hogy miről küldted...de talán jobb is így.

Van még kérdés? :D

2012. ápr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Az egyetlen pro a kínai változat...kínai kínai változat mellett, hogy abban te magad cserélheted az akkut, ha elszáll, de gyanítom nem véletlenül adnak 2 db-ot egy ilyen telefon mellé, el tudom képzelni, hogy meddig bírják azok is.
2012. ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
na szóval nekem Iphine-om van én teljesen meg vagyok vele elégedve ! minden gyors rajta ... :D ami a lényeg láttam már hamisat is (szerintem a hamis dolgok a leggázabbak a világon) annyi hogy a menüje ugyan úgy néz ki de semmi apple program nem fut rajta van rajta egy hamis apple jel ami nincsen kiharapva a széléből és az alján az eredetinek oda van írva hogy Iphone na a hamisnak kb annyi h Phone
2012. ápr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. ápr. 10. 00:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt, hogy miről megy nem a készülék mondja meg hanem a böngésző, vagy kliens amit használsz. Ha be van állítva rajta a böngésző, hogy olyan információkat küldjön mintha iPhoneról menne (például a facebook így kapja meg a mobilos megjelenést, ha például az Opera Mobile desktopra van állítva nem ugyanazt látod...stb. Igen az egész ugyanúgy a mobilodon megy)


Ha a hamisítványon van internet elérési lehetőség tudsz rajta facebookozni. Ha android fut rajta tudsz vele mindent amit akarsz. iOS csak az eredeti készülékeken fut.


A hamisítvány olcsó és sok jó funkció van benne az egy hátránya, hogy az iPhonera akar hasonlítani külsőben. Bár ez nem biztos, hogy hátrány :D.

Van olyan hamisítvány amely csak ezzel akar magának vásárlót fogni. Náluk van más név (chiphone, viow..stb ), más logó kicsit (körte vagy egész alma...stb). Ezek általában működő készülékek amelyek a forma mániát próbálják meglovagolni.


De van sok amelyik direkt átverésre megy (például ez a vicces török darab):

[link]

Ezek sokszor megtévesztésig hasonlítanak az eredetire, de a működésük teljesen kiszámíthatatlan (lásd a fenti példát :D) Ezek sajnos arra mennek hogy te elhiszed, hogy egy Apple iPhonet veszel nagyon olcsón és szemét módon kicsontoznak.


Sok ezzel foglalkozó írás van a neten.

2012. ápr. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ehhez a török csodához képest a Cect/Sciphone, egyebek is csodának számítanak. :D Ez már azért durva.
2012. ápr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
rókarobit ki és miért pontozta le?
2012. ápr. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!