Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az root-olt android telefonon,...

Az root-olt android telefonon, hogy tudok IMEI számot átírni?

Figyelt kérdés
Vettem egy SGS2-t és a T-Mobile letiltotta, mert nem fizették ki a számlát.

2012. ápr. 11. 06:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
39%
Ha te vetted a telefont, akkor neked kellett volna fizetned a számlát is hozzá, nem?
2012. ápr. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
37%

Illetve....az imei szám eltüntetését, lekaparását, meghamisítását, megváltoztatását és egyebeket a magyar jogszabály szigorúan tiltja, bünteti a törvény.

Bár vannak egyes rootolási technikák, amikkel eltűnik az imei szám, ezzel csak nagyobb kárt okozol magadnak mint hasznot.

Jelenleg van egy 90-100 ezer forintos veszélyes hulladékod, ezzel már nem tudsz csinálni szerintem semmit.

2012. ápr. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Vaterán vettem. Tudod a megoldást?
2012. ápr. 11. 07:52
 4/33 anonim ***** válasza:
Probald meg visszaszerezni a penzed. Az IMEI meghamisitasa komoly buncselekmeny.
2012. ápr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Na erről van szó! Fogalmad sincs róla, hogy mit lehet és mit nem a linux programozásba, de okoskodsz és jössz itt a törvényekkel. Vettem egy telefont amit letiltottak, nem az én hibámból. Szerinbted veszélyes hulladék, szerintem pedig meg lehet csinálni. Az imei átírásával neked kevesebb pénz lenne a zsebedben? Megkárosítanék vele valakit? Fájna neked, hogy használhatnám a telefonom amiért kifizettem 95e-t? Az ilyen törvényekre nagy ívben teszek és a hozzád hasonló s.fejek viszik a világot negatív irányba.
2012. ápr. 11. 08:00
 6/33 A kérdező kommentje:
Az előző komment rókarobi21-nek szólt!
2012. ápr. 11. 08:00
 7/33 anonim ***** válasza:
92%

Nem akarlak elkeseríteni, de a telefon akkor kerül tulajdonba jogilag, ha kifizették.

Jelen esetben akitől vetted a jelek szerint nem fizette ki, hiszen le is tiltották.

Ráadásul el is adta neked, ami nem az övé.

Te pedig ezt akarod unlockolni.

Jogilag ez elég hátrányos rád nézve, hiszen tudatában vagy annak hogy szabálytalanul jársz el.

A legjobb amit tehetsz az, hogy kárpótlási igényt nyújtasz be afelé akitől vetted, mondjuk egy fizetési meghagyás formájában.

A neten 10 perc alatt megteheted.

Ezután a követelésed behajtják rajta ne aggódj, és vehetsz egy rendes telefont.


A másik pedig az, hogy a telefon lehet lopott is, szóval mindenképpen a legális utat javasolnám.

2012. ápr. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
34%

Arról én nem tehetek, barátom, hogy 100 ezer forintért vettél egy mindennek használható, csak telefonálásra nem alkalmas telefont a hiszékenységedből kifolyólag, és húzod itt utána a szádat, hogy hogyan tudod átírni az IMEI számot.

Ha találsz rá megoldást, akkor tessék, hajrá, csináld, ettől függetlenül ha kiderül, még mindig bűncselekménynek számít, lapozd fel utána a törvénykönyvet.

És igen, egyes fajta rootolásnál előfordul, hogy elszáll az IMEI szám, akár direkt, akár nem, de megváltoztatni, meghamisítani, kicserélni, lekaparni a telefonból a matricát még mindig bűn, a törvény bünteti, nem én.

Ha sza*sz a törvényre, és a se*gfejekre, akkor meg mit jártatod itt a szádat?!Két okból kifolyólag nem segít neked senki:

1.Nem tudja a megoldást a problémádra

2.Jogosan nem segít neked, mert nem akar opcionálisan bajba kerülni miattad.Nem mindenki esik az out of law kategóriába.


Lehet lepontozni, de ne a saját h*lyeséged miatt szájkaratézz itt.Legközelebb max személyes találkozóval veszel valakitől valamit, ha az interneten akarsz vásárolni.

2012. ápr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Figyelj, elmondom mi a problémám veled és az olyan fórum és GYIK post-olókkal mint te! Írsz egy választ, de nem a kérdésre válaszolsz! Személyeskedsz, okoskodsz, ítélkezel. Az, hogy vettem egy telefont amit letiltottak és használhatóvá akarom tenni ami szerinted törvénybe ütközik egyedül rám tartozik. Ilyenkor ne válaszolj, és mint ahogy a legelső kommented is tükrözi, ne személyeskedj! A kérdés nem az volt, hogy belefér e az emberek erkölcsi norma rendszerébe ez és nem is az, hogy mi a véleményed erről a gyalázatos, humán ellenes cselekedetről! Ha már itt tartunk megkérdezlek, néztél már a számítógépeden letöltött filmet? Programot használtál? 50-es táblánál mentél 60-70-el? MP3-al mi a helyzet? Írtál már zenei cd-t? Tudod egyáltalán a BTK mely pontjai tiltja az IMEI cserét, a matrica kapargatást? Ja és legfőképpen azt, hány évig terjedő szabadságvesztéssel leszel büntetendő, ha válaszolsz egy kérdésre amiből azt feltételezheted, hogy az illető törvényt szándékozik sérteni? Csak nem azt akarod mondani, hogy ettől egyből bűnsegédemmé válnál? Öcsém, bújj vissza a lyukba ahonnan előmásztál. :D
2012. ápr. 11. 20:07
 10/33 anonim ***** válasza:
51%

Ezzel csak egy probléma van -> míg a szoftver rendészet nem nagyon ellenőrzi az otthoni felhasználók számítógépén tárolt adatot/adatokat (egyébként tisztában vagyok mindennel, ne aggódj), addig, ha át írsz egy imei számot, márha át tudsz, akkor nyilván egy olyan telefon imei számát akarod használni, ami még nincs letiltva.Ezzel egy gond van, a rendszer figyel, és mindent lát, egyből jelezni fog, hogy Hoppá! baj van.


Jogszabályog, egyebek. BTK 300/c majd olvasd át alaposan.


Személyeskedés: a legutolsó hozzászólásod alapján ezt a témát ne kapargassuk, mert tovább minősíted magad.


És hogy a kérdésedre is választ adjak: igen, át tudod írni a telefonod IMEI számát.


Tiszteletem

2012. ápr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!