Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobil hardver tuningolás?

Mobil hardver tuningolás?

Figyelt kérdés

Lehet cserélgetni a mobil belső alkatrészeit valami tuningolt cuccokra ? Nem szakszervízre gondolok, hanem tuningolásra. Példa:

Az lehetséges, hogy pl. kicseréltetem egy Samsung Galaxy S Plus processzorát egy 2 magosra ?



2012. máj. 5. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez sajnos nem lehetséges.
2012. máj. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem
2012. máj. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor eggyáltalán nem lehet semmit sem fejleszteni vásárlás után ? Vagy azért akad... ?

Én olyasmiről hallottam, hogy a CPU órajelét növelik meg, de ez nyilván nem tesz neki jót...

2012. máj. 5. 13:00
 4/7 anonim ***** válasza:

A CPUk órajelét valóban lehet növelni, szoftveres eszközökkel és nem feltétlen károsítja az eszközt - első körben instabil működést eredményezhet.

Egy cpu sebesség növelő program használata azért nem olyan mint kicserélni a processzorokat. Egyébként gondolom felületszerelt technológiában király vagy és a kisujjadban van a firmware programozása is.

2012. máj. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Miért is lennék programozó ? Nyilván nem az vagyok...
2012. máj. 5. 13:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Valóban nem lehet cserélgetni a hardveres rész nagy részét, legalábbis azt, amire te gondolsz, kérdező.

Root után van szoftveres megoldás arra, hogy feljebb lehessen húzni a processzort, de aki nem ész nélkül csinálja, annak semmi baja nem lesz a telefonjával.

Ott a 800-as Defy, 1.1-re húzva minden gond nélkül muzsikál, a Desire-öm 1.2-re van húzva, semmi baja nincsen, és a legtöbb cpu húzó appon csak a megengedett tűréshatáron belül tudsz túlhúzni.

Ha esetleg mégis túlhúzná az ember, csak annyi lesz, hogy egy idő után kikapcsol, újra visszakapcsolva megint le lehet szabályozni.


De ez nem egy számítógép, hogy olyat raksz össze, amilyet akarsz.

2012. máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

91621 válasza volt eddig a legértelmesebb, most már megtudtam valami újat is :D

Múltkor megkérdeztem egy ismerősömet, aki telefonok javításával-vételével-eladásával foglalkozik, hogy pontosan mi az a ROOT-olás. Először azt hitte hogy a boot szóval keverem, majd a router-re kérdezett rá. Amikor elmondtam, hogy én mit hallottam róla, teljesen értetlenül bámult rám...

Pontosan mivel és hogyan rootolható egy mobil ?

2012. máj. 5. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!