Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a jobb az IPhone-nál?

Mi a jobb az IPhone-nál?

Figyelt kérdés
A "Vegyek IPhone-t?" kérdésre sokszor érkezik az a válasz, hogy "Fele annyi árért okosabbat is vehetsz" Azaz?Melyikre gondolnak?

2012. jún. 9. 08:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
iphone 4s*
2012. jún. 9. 08:24
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Samsung galaxy-kra
2012. jún. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Samsung galaxy s3 mondjuk...
2012. jún. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Samsungon kívül?Annyira nem tetszik
2012. jún. 9. 08:29
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
nincs jobb samsung galaxy s 3-nál
2012. jún. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Shai-Hulud ***** válasza:
52%
Sony Ericsson Xperia sorozat.
2012. jún. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Ez olyan hogy kinek a pap kinek a paplan. A Samsungokat csak a magyarok tolják, szerintem semmivel sem jobb az Iphone-nál(csak rácsapnak egy 5colos képernyőt, a nép meg éljenzi) szvsz. Ami külföldön is "elfogadott" az a HTC, de annak is el szokták kérni tisztes árát, szóval szerintem maradj az Apple-nél, az a leg felhasználó barátabb :)
2012. jún. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Nos, ez szubjektív. Vannak elvakult rajongók mindkét oldalon, nekem Iphone 2g óta iphoneom volt, legutóbb egy 4-es, most cseréltem le Galaxy S2-re. Nagyon jó telefon az iphone 4(s), de szerintem nem éri meg az árát, mint ahogy a többi Apple termék se, lehet lepontozni. PC-vel egyszerűen túl macerás a szinkronizálás meg a többi dolog, látszik, hogy Mac-re lett kitalálva. Egyszerűen számomra rohadt idegesítő volt, hogy ha egy nyamvadt zenét letöltök és rá akarom rakni a telefonra, akkor iTunes-ba be kell huzigálni, átirkálni a zenék infoját mert ugye csak úgy nem megy magától a lejátszás(mert eleve csak "eredeti" zenét akar lejátszani a telefon, amit persze külön az apple zeneboltjából vettél -.-), a filmeket át kell konvertálgatni aztán megint itunes, a csengőhangokat szintén, aztán mindez ha kész és mondjuk át akarod vinni a barátodnak hogy rámásoljátok az ő PC-jére a telón levő zenéket, adatokat, akkor ott már megállt a tudomány, mert nem lehet, de még a sajátodra sem, mert a gépről lehet a telefonra csak, fordítva nem.


Ezzel szemben pl S2-nél bedugod a gépbe a telefont, egyszerű háttértárként érzékeli és egérrel szépen behúzogatod a megfelelő mappába ami kell, és kész is.


És uramatyám, 2012-ben a 200ezres telefonnal lehessen már a SIM kártyára menteni a telefonszámokat, mert még a 3310-esemen is volt ilyen opció, az iphoneon persze nincs, ez rohadt bosszantó!


Ami még zavaró volt számomra, az a iOS évek óta változatlan és unalmas kezelőfelülete, amit csak a készülék feltörésével lehet megváltoztatni, androidon ez alap, sokkal testre szabhatóbb az egész kezelőfelület.


Hardver terén veri az SII (és S3) az iPhone-t, a kijelző is szubjektív, nekem jobban teszik a samsungos, bár tény hogy először furcsa volt hogy nagyobb, de meg lehet szokni.A kamera is jobb.


Legnagyobb hibaként a stabilitást szokták felhozni az android ellenében, de én ezt (még) nem tapasztaltam. Ha normálisan van használva a készülék, nem fog fagyogatni, újra indulgatni meg stb, ezzel szemben az iphone 4-et az utóbbi időben 2 hónap alatt minimum 4* restoreoltam(formázás, minden adat eltűnik, hurrá), mert nem jelezte ha engem hívnak, én nem tudtam mást hívni, lefagyott, elment a kép és csak feketeség látszott, nem tudtam újra indítani sem, meg kellett várni míg lemerül, stb. És ez nem csak nálam van mostanában így, sok embernél betegeskedik sajnos az Iphone mostanában.


Tehát ezek alapján döntsd el mit szeretnél, röviden ha letisztult, egyszerűbb, de kevésbé személyre szabható kezelőfelületet és macerásabb szinkronizálást, akkor iphone, ha ezek ellenkezőjét, akkor androidos telefon.


Samsung Galaxy S II ( vagy mostmár III ugye), HTC One X, Sony Xperia S. Ez utóbbi mindkettő androidos, és jobbak az S2-nél.

2012. jún. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A Samsung a legelterjedtebb androidos okostelefon. Nem csak a Magyarok között. Európában a leggyakrabban ilyen telefonnal találsz embereket. Itt Hollandiában a Blackberry és a HTC (windows phone) telefonokat váltotta a legtöbbeknél. De igazából az iPhone mellett a Blackberry és a Samsung az amit a legtöbb ember kezében meglátsz.

De igazából ez nem fontos.


Az hogy melyik a jobb telefon nekem erősen függ a strapabírásától és az aksi üzemidőtől. Navigáció legyen rajta illetve van pár program amit preferálok és ezeket szeretem futtatni (ilyen pl a Trillian IM chat). Ellenben hidegen hagynak a játékok. Ha van rá egy jó mahjong egy golyóterelgetős labirintus akkor már elégedett vagyok :P (játszani a gépen szeretek ha van időm)


Én a Sonyban bízok most ;). Az Xperia sorozata igazán tetszetős és a következő telefonjuk a GO úgy biztosítja neked a víz, por és ütésállóságot, hogy ezt kívülről nem veszed észre (se hülye csavarok, se sárga fekete csíkozás, erősen kiemelt gumi felületek... szóval nincs az idióta industrial look) Nekem az a tény, hogy mindenféle tok nélkül hordhatom-vihetem, ázhat, fázhat, eshet bárhová és kibírja, megéri. Nem vágyom nagy kijelzőre sem, mert szeretem elrakni a zsebembe.


Az iPhone-al körülbelül ugyan az a problémám mint a fenti válaszolónak. Én is jobban szeretem ha rádugom a gépemre, az minden macera nélkül egy háttértárként felismeri és engedi használni. Egyszerűen és tisztán. A szinkronizálgatásra nem mindig van időm vagy türelmem, de elismerem azt az eredményt amit a legális film/zenekereskedésért letett az asztalra az Apple.


És persze hamarosan jön a Blackberry 10 :D na igen... Nekik valami iszonyat überbrutállal kell most előállni :) Kérdéses, hogy a nyomás elég nagy e, hogy megszülessen valami hasonló.

2012. jún. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb okos telefon. Nekem s2 van. Sokkal jobb,.mint az iphone 4, 4s
2012. júl. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!