Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Blackberry 9900 Bold vagy...

Blackberry 9900 Bold vagy Iphone 4?

Figyelt kérdés
Nem vagyok üzletember, van egy Ipodom amit nagyon szeretek, de a BB-be egyszerűen szerelmes lettem, az Iphone-nal pedig az a gondom, hogy tömegtelefon lett amivel villogni lehet, tehát: Melyik strapabíróbb, melyiket érdemesebb megvenni, tapasztalatokat is!
2012. jún. 25. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem BB.Bár én BB-s vagyok,azért mondom...úgyis jönni fognak a fikázók,szóval..:)
2012. jún. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagy gonban vagyok mert tényleg a két legjobb telefon, és egy tartós darabot szeretnék így jól meg kell fontolnom.:)
2012. jún. 26. 21:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Megint csak bemásolnám egy másik topicba írt hozzászólásom. Olvasd át és gondolkodj el rajta, majd vedd meg az iphonet.


Először is: BB nem. BIS nélkül használhatatlan az amiért jó lehetne. Nekem egy legújabb Torch 9860asom van és több dologra tudom használni a 3éves 5800-as Nokiámat mint ezt.


Ez az "üzleti telefon" pedig egy legenda. Azért volt régen jó az üzletembereknek, mert ezen keresztül folyamatosan kapták az emailjeiket bárhol. Ne felejtsük el, hogy abban az időben mikor népszerűek voltak ezek a készülékek, még nem volt olyan gyakori a wifi elérés és az emailek sem voltak létfontosságúak az embereknek általánosságban.


A gyártók akkoriban egymás nyakát törték, hogy minél kisebb és energiatakarékosabb telefonokat adjanak ki. A féltégla méretű méregdrága üzleti blackberryre(tartalék aksival) nem volt szüksége, csak annak aki komolyabb levelezést folytatott a weben és fontos volt neki, hogy a napját ne kelljen a PC mellett töltenie (nekik ez adta meg a szabadságot). Viszont ma nem tudok olyan okostelefonról (vagy butáról akár) amelyik nem képes a webes levelezésedet kezelni (illetve tudok egyet a BIS nélküli Blackberry :D)


A RIM (vagyis a blackberry) viszont elsősorban egy szolgáltatást (a BIS-t és a BES-t) értékesített és ezeket fejlesztette. A Blackberryk régen egy halom olyan szolgáltatást kínáltak némi felárért, ami nem volt elérhető semmi másra.

Ma viszont egy csomó olyan szolgáltatást kínálnak felárért ami ingyen és jobb minőségben elérhető szinte bármi máson. Mindezek tetejébe a készülékei még mindig olyan áron kerülnek piacra amiért már majdhogynem iPhonet kaphatsz.


A BES-t te nem fogod kihasználni soha (akinek kell az nem tud leváltani róla, de ez az emberiség elég jelentéktelen hányadát teszi ki :P) A BIS pedig akkor jó, ha sokat használod a mobil netet(!). Ebben az esetben viszont megéri (!) mert a tömörítésének köszönhetően eléggé lecsökkenti az adatforgalmat. Pénzt spórolsz vele.


Nem vagyok lenyűgözve a supportjuktól sem. Az alkalmazásbolt kínálata szegényes és azok sem igazán minőségiek. Nagyon sokszor lefagy/összeomlik. Rengeteg szoftveres nyűg (alkalmazás telepítése után pl újra kell indítani a rendszert ami nagyon hosszú folyamat).


Maga a telefon viszont mint olyan az ötletes, tele jó dologgal. Talán majd októbertől a BB10 megmutatja, hogy van még helyük a piacon. De a 7es rendszerrel szerelt Bold 9900 csak nagyon olcsón éri meg.


A 9900-as egyike a szerencsétlen 7es szériának. Nem éri meg az árát. Nagyon hamar lemerül. BIS nélkül nagyon korlátolt és nehézkes a címjegyzék, naptár szinkronizálás és nincs natív email szinkronizálás.


Zenét halgatni jól lehet vele. Van rajta kamera is és lehet csatlakoztatni a géphez. Nincs rajta másodlagos kamera. Egyelőre nincs rá normális offline navigáció. Nincs hozzá skype, drága a legtöbb valóban jó alkalmazás (nagyon). (lehet a BB10 megjelenésével az új frissítésben ez utóbbi kettőt változtatják)

2012. jún. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy egyik se strapabíró de az iphone tartja az árát legalább. Ha strapabíró telefont szeretnél szerintem várd meg a Sony xperia GO-t :). Vagy most vegyél egy Defyt.
2012. jún. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat, főleg a 2. Kommentet, mert rengeteg dolgot tudtam meg belőle amit eddig nem! Az iPhone lesz a legjobb megoldás! :)
2012. jún. 27. 14:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne Iphone-t!

az Iphone kicsi meg nem sokára le lesz járva mint Hanah Montana

ez is csak egy bejövő játékszer amit a kisgyerekeknek a szülők mindent megvesznek

2014. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!