Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefon használattal,...

Okostelefon használattal, vásárlással kapcsolatos kérdés, segítesz?

Figyelt kérdés

Ősszel lesz némi fölös pénzem, és arra gondoltam, hogy telefonra költöm. Viszont nem nagyon vagyok képben ezekkel az okostelefonokkal. Most akkor ez mivel tud többet, mint a "buta"? Jelenleg egy Samsung Monte-m van, ugyebár netezni ezzel is lehet, nemtom mennyit ingyenesen is havi ötszáz forintért. Mi akkor a különbség?


Légyyszi valaki nagyon türelmes ember írjon nekem, és szép tagoltan, mintha fogyatékoshoz beszélne, írja le nekem, hogyan van ez, mert nem vagyok képben :) Meg majd még lesz kérdésem, ebben 10000%-ra biztos vagyok, csak először tisztázzuk le, hogy itt első körben mi nem világos nekem.



2012. aug. 2. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Az okostelefonra nincs konkrét meghatározás. Általában azt nevezik annak, amely szinte minden funkciót nyújt, amit egy számítógép tud és valamilyen meghatározott operációs rendszerrel rendelkezik ( Android, IOS, Windows mobile, Symbian stb. ). Egyébként egy okostelefonban sokkal több lehetőség rejlik, mint pl egy átlagos telefonban. Gondolok itt arra, hogy számtalan játékot tudsz rárakni, több ezer program közül válogathatsz, használhatod gpsként és az internetezés is lényegesen gyorsabb rajtuk, mint pl a Monten. Egyébként milyen árkategóriában gondolszkodsz? Maximum mennyit szeretnél költeni? Mire használnád?
2012. aug. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, de nehéz válaszolni.


Okostelefon, mint meghatározás nincs, ez csak a szolgáltatók marketing és PR szlogenje, amit szinte mindenki átvett.


Az idők folymán maga fogalom is változott, réges-régen egy zeneljátszós, kép megjelenítésére képes, neadjIsten' fényképezős telefon már okostelefon volt.


Ma az operácios rendszerrel rendelkező telefonokat nevezik okostelefonnak, amire külön programok telepíthetőek.

(igaz egy régi pl: Sonyericssonra is telepíthető jáva alkalmazás, játék :)

Az internet elérés ma már alap.


Ezek a készülékek már egy kis számítógépek, alkalmazások telepítésével sokfajta felhasználásra alkalmasak. Pl.:internet, gps, office alkalmazások, fénykép, videó felvétel, szerkesztés, játék, stb.

2012. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nahát, nagyon köszönöm mindkettőtök válaszát :) Akkor tehát az okostelefon gyakorlatilag egy mini-számítógép, ami igazából telefon?


Nos, hogy milyen árkategória, azt nehéz belőni, mert nézegettem, hogy van telefon 80 ezerért is, amit akár ki is tudnék fizetni, de ennyit akkor sem adnék egy telefonért, ha lediplomázik helyettem. Mondjuk maximum 20 ezret (oké, legyen 30), de ez így becsapós, mert számlás előfizetéssel gondoltam, pontosabban a meglévő előfizetésemmel szeretnék készüléket cserélni, az előfizetéses telefonok viszont olcsóbbak. Ja, amúgy a Djuice-nál vagyok, onnan válogatnék most is, és elég nagy különbségek vannak árban. Van, ami kártyásan majdnem negyvenezer, előfizetéssel meg csak 23.

Most igazából ezt néztem ki magamnak, ami árban még belefér: [link]


Hogy mire szeretném használni... hát még én sem tudom pontosan, mivel nem is volt még sose ilyesmi típusú telefonom, csak szeretném kipróbálni, biztos megszeretném, ha tud valami újat, amit a korábban használt telefonjaim nem tudtak. Meg sok netes dolog van, amit össze lehetne kapcsolni telefonnal is, de mindegyikhez Andorid kell, vagy ehhez hasonló.


A másik, hogy gondolom a funkciók rendes kihasználásához internet kell. Ennek a számlázásával, árával nem vagyok egészen tisztában. Ahol van wifi, ott ez nyilván nem problémás, de ahol nincs? Pl. szoktam látni, hogy az ismerőseim a fb-on becsekkolnak különböző helyekről telefonról, ez hogyan van? Meg alkalmazásokat hogyan lehet leszedni a telefonra? Ezek mibe kerülnek?

Meg ami nekem van, ez a havi 500 forintért 100 MB adatforgalom, ez mire elég? Néha a mostani telefonomról is felmegyek a netre, állítólag jelez, ha kimerítettem a keretemet, erre még sosem került sor, de tényleg nem is tudom, hogy ezt miben "mérik"? Ha én megnyitok egy oldalt, akkor az számít, hogy mennyi ideig nézegetem, ha közben nem töltök be semmi mást?

Bocs a sok fogyatékos kérdésért :)

2012. aug. 2. 17:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Többféleképpen vehetsz telefont


1, függetlenül, általában telefonboltok elektronikai áruházak, stb

2, elöfizetés, szolgáltató függö, de olcsóbban jutsz a készülékhez a havi elöfizetés vállalása esetén

3, kártyás csomag, nincs havi elöfizetési díj, de a a kártyát tölteni kell, és tnternetszolgáltatást is rendelni, fizetni kell

Neked kell kiszámolni a telefonálási szokásaid alapján, melyik éri meg.


A HTC egy jó márka (prémum kategória, de ezért magasabb árkápzése is), de a Wildfire S egy régebbi, akkoriban is alsókategóriás hardveres telefon, mára már gyengének számít, elavult.

Mindenképpen csak djuice szolgáltató? Máshol jobb készülékek vannak.


Internet kell, 100mb szerintem kevés (ha megvan akkor használni is akarod), a te díjcsomagod, amit linkeltél, a 100 mb után túlhasználati díjat számláz [link] , ez túllépés esetén sokkba kerül ( túlhasználati díj 33Ft/MB !!!). Válasz inkább túlforglmazási díjat NEM tartalmazó csomagot,itt a forgalmi keret elhasználását követően csak lassítják az internetkapcsolatod.


Szinte mindent elérsz mint a számítógépen a böngészőben, de sok külön alkalmazás (widget)is van, pl. FB ami a kijelzőn jeleníti meg az eseményeket.

Programokat a Play-bol tölthetsz le a telefonra, ezek egy része fizetös (fizetni bankkártyával elöre kell, ne félj véletlenül nem tudsz rányomni, nem a telefonról szedi le a pénzt), és rengeteg free, ingyenes program, játék.

Itt meg tudod nézni a sz.gépen az alkalmazásokat, játékokat, kedvcsinálónak:

[link]

2012. aug. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igazából szeretnék a djuice-nál maradni, mert jó a díjcsomagom, és ez már egy lezárt tarifacsomag, tehát új szerződéssel már nem lehet ilyenem (minden irányba 20 forint/perc), na meg erről nem igazán szeretnék lemondani, mert 26 éves kor felett nem lehet már szerződést kötni, én meg 25 vagyok, szóval később vissza sem tudok ehhez térni már, ha most váltok.

2012. aug. 2. 18:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy fontos dolog: Olyat ne vegyél amin Bada oprendszer van!!!
2012. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!