Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Root-tal megy a garancia?

Kisvuk29 kérdése:

Root-tal megy a garancia?

Figyelt kérdés

Csak azért,mert régebbi fórum témákban olvastam,hogy elmegy,de újabbakon azt olvastam,hogy megmarad.Főleg,mert én azzal a módszerrel rootoltam ami egy perc alatt törölhető.Xperia mini pro telefon mielőtt bárki kérdezné.

Remélem nem megy a raranciám,de ha mégis akkor törlöm.



2012. aug. 5. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Erről megoszlanak a vélemények, ahogy olvastad is.


1.Rootolhatsz, ha el is szállna a gari, akkor bármikor lehet unrootolni, senki nem fogja észrevenni, főleg, ha voltak root igényes appjaid, és azokat is letörölted.


2.Ha annyira komoly lenne a baj, hogy pl. bekapcsolni sem lehet akármilyen gond miatt, akkor egy szervizes sem fogja észrevenni, hogy rootolt volt.

2012. aug. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem gáz,hogy rootoltam a 2.3-at és 4.0-át rootolva használok?Mert nekem csak a Screencast miatt kell a root.
2012. aug. 5. 19:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsővel maximálisan egyetértek.


Egyébként egy szervizes nem azt fogja nézegetni, hogy rootolt-e, mert naponta több száz telefont javít.

2012. aug. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha valami nagy gáz van, először úgyis mindig factory resetet csinálunk. Ekkor visszaáll az az OS, amivel a telefon a dobozba érkezett. Ha így sem oldódik meg a baj, akkor megy a szervizbe, ahol ezután már nem fogják tudni megmondani, hogy valaha rootolt volt a telefon.

Ha rootolva viszed be és észreveszik, akkor viszont jó eséllyel beléd kötnek.

2012. aug. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

# 4/4:

Igen, factory resettel a telefon visszaáll ez eredeti állapotba, annyi kivételével, hogy a root megmarad. Factory reset a /data mappa tartalmát törli, a /system érintetlen marad. De mivel a root /system/xbin és a /system/app mappákba másol ezért factory reset után a telefon ugyanúgy rootolt marad. Unrootoláskor el kell tüntetni a /system/xbin/su és a /system/app/Superuser.apk fájlokat, valamint ha van akkor a /system/bin/su fájlt, ill. a busybox minden symlinkelt cuccát.

2012. aug. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!