Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 710 vagy Nokia...

Nokia Lumia 710 vagy Nokia 700? Melyik lenne jobb választás?

Figyelt kérdés
Akinek van valamelyik írna tapasztalatot hogy milyen a készülék?
2012. aug. 10. 19:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Üdv,


Én a 700-ast választottam pár hónapja a fenti kettő típus közül, mivel nem akartam kompromisszumot kötni a Lumián futó Windows Phone 7 szoftveres korlátozásai miatt.

Összességében meg vagyok elégedve ezzel a mobillal, a hangminőség rendben van, tetszik, hogy vannak fizikai híváskezelő gombok is, a rendszer gyorsan működik, a fényképezője tűrhető, a kijelzőnek pedig nagyon szép a képe.

2012. aug. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
700 ;)
2012. aug. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
7%
Ne haragudjanak a fentiek, de egyértelműen Lumia 710. Ha a "szoftveres korlátozások" zavarnak, akkor pedig Androidot vegyél. Minden elfogultság nélkül állíthatom, hogy a Symbian már évek óta labdába sem rúghat a konkurenciával szemben. Bűn volna Nokia 700-at venni.
2012. aug. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
+1 a 700-asnak
2012. aug. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Összefoglalom a készülékek főbb jellemzőit (bal oldalon Lumia 710, jobbra Nokia 700)


Képátló: 3,7 col - 3,2 col

Felbontás: 480*800 - 360*640 pixel

Kijelző technológia: TFT - AMOLED

Beépített tárhely: 8 Gb - 2 Gb (de bővíthető microSD kártyával)

Processzor: 1,4 GHz - 1,3 GHz

Memória (RAM): 512 Mb - 512 Mb

Kamera: 5 Megapixel - 5 Megapixel

Operációs rendszer: Windows Phone 7.5 - Symbian Belle


A legnagyobb különbség a két készülék között a képátlóban és az oprendszerben van. Az oprendszerek összehasonlítására nézd meg az következő videót (a rendszerek a videón az általunk tárgylt két készülékhez hasonló teljesítményű hardveren futnak):


http://www.youtube.com/watch?v=YUqy8S-9Gj0


De röviden a WP7.5 minden téren gyorsabb, stabilabb, megbízhatóbb, egyszerűbben kezelhető, az alkalmazásboltban 110.000 app van és gyarapszik. Egy csomó netes szolgáltatás (Facebook, Gmail, Twitter stb.) rendszer szinten integrálva van.

A Symbian sokkal testreszabhatóbb és benne vannak bizonyos dolgok, amiket minden telefontól elvárnánk, de a WP7-ben mégsincs benne. Azt alkalmazásboltban kb. 70.000 alkalmazás.

2012. aug. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: akkor te melyikre szavazol?
2012. aug. 12. 15:21
 7/16 anonim ***** válasza:

A 3. valaszadó voltam, úgyhogy Lumia 710. A fenti kisregényt csak azért írtam, mert láttam, hogy kissebségbe kerültem a "szavazásban".

Én azt mondom (nem ok nélkül), hogy bármi, csak ne Symbian és ne Nokia 700. Ebben az árkategóriában a Nokia 700-nál csak jobb telefonok vannak.

Én régóta WindowsPhone-os vagyok(Optimus 7-em van, ami nem sokkal gyengébb képességeit tekintve a Lumia 710-nél), én biztos nem adnám egy Symbianos telefonért, de még a legtöbb Android sem jöhetne szóba.

Ha sokat netezel, facebookozol, twitterezel, e-mailezel és egy villámgyors, egyszerűen kezelhető, megbízható telefon kell, akkor Lumia 710.

Ha inkább fontos neked a testreszabhatóság, a sok beállítási lehetőség, a szines háttérképek és a hagyományos telefonfunkciók széles választéka, akkor Nokia 700, de inkább egy Androidos masina.

Azért írd majd meg melyiket választottad :)

2012. aug. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi, hát most csak érdeklődöm meg olvasgatok. Igazából majd csak karácsonykor lesz esedékes a telefon vásárlás.
2012. aug. 12. 21:30
 9/16 A kérdező kommentje:
Sony xperia ray telefonon is gondolkodom.
2012. aug. 14. 14:10
 10/16 anonim ***** válasza:
3. válaszoló. Ismered te egyátalán a Symbian Belle-t? Vagy csak a tipikus S60-ra gondolsz?! Mert az S60 az tényleg régi meg elvault, de a Belle az nem. sőt fejlesztik a Symbian Carla-t ami rá fog menni a Nokia 700-ra. Egyértelműen 700.
2012. aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!