Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Opera Mobil és Opera Mini?

Opera Mobil és Opera Mini?

Figyelt kérdés

Mi a különbség ? Én azt vettem észre, hogy a weblap betöltésben és megjelenítésben vannak óriási különbségek, amiket észrevettem:

Mini: állítható képminőség, normál betütípus

Mobil: van opera turbo, képminőség fix, flahs támogatás, vastagabbak a betűk. Teljesen olyan, mint egy alap android böngésző az Opera Mini menüjével.


Most mivan ? xD Miért van kettő, és miért különböznek ? Esetleg vannak ennél számottevőbb különbségek is ? OS: Android 2.3.6, mobil: Alcatel OT-995 (hátha ez is számít valamit...)



2012. aug. 12. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
az opera mini egy erősen butított lapot tölt be és más helyről mobilhoz optimalizáltan. A mobile az eredeti helyről tölt be, és kezeli a pc s felületet is. Meg sok sok egyéb apró különbség.
2012. aug. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Neo101 válasza:

Az Opera Mini érdeme az Opera Mobile és a telefonod gyári böngészőjével szemben, hogy 90%-kal kevesebb adatforgalom felhasználásával jeleníti meg telefonodon a webes tartalmat.

Tehát, ha mobilinternetet használsz, akkor érdemes a Minit használnod, ha Wifivel lógsz a neten, akkor jobb a Mobile verzió.

Röviden ennyi, ha segítettem, nyugodtan bökj a zöld kézre! :)


Alul a link a részletes magyarázathoz...


[link]

2012. aug. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat :) A wikin azt írják hogy egy szerver tömöríti az adatokat. Akkor a Miniben alapból bennevan az Opera Turbo ? Egy másik kérdés: a tömörített adatokat ki kell csomagolni, ezért a processzor többet fog fogyasztani mintha "instant" lapokat töltenék be ?
2012. aug. 12. 20:59
 4/7 anonim ***** válasza:

A Mini egy kliens az Opera szerverein működő böngészőhöz. A weblapok oda töltődnek le és a telefonod egy erősen szűrt, egyszerűsített oldalt kap.


A Mobile egy teljes értékű böngésző. Ugyanúgy működik mint a többi böngésző, leszámítva persze, hogy hozzá is járnak az opera egyéb szolgáltatásai.

2012. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor otthon Mobile, utcán Mini. Mindenhol a kedvenc böngészőmet használhatom :)
2012. aug. 12. 21:11
 6/7 A kérdező kommentje:
És valamit elfelejtettem, köszi a válaszokat !
2012. aug. 12. 21:12
 7/7 anonim ***** válasza:
A mini bármilyen (java-képes) telefonra jó, a mobile meg csak okostelefonra. A mini statikus oldalt tölt be, a mobile mozgó hülyeségeket is megjelenít. Én csak minit használok, mivel nem ún. okostelefonom van. Ráadásul még mindig a 4-est, azt annyi funkcióval pakolták teli az oroszok, hogy a hivatalos verziók (legutóbbi a 7-es) sosem érik utol.
2012. aug. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!