Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a véleményetek a Blackberry...

Mi a véleményetek a Blackberryről?

Figyelt kérdés
Mi a tapasztalatotok a Blackberryről?? Megéri megvenni?? Milyen tapasztalattal rendelkeztek??

2012. aug. 26. 22:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Jó telefonok, de nem lesznek a játszópajtásaid. Egyik sem. Ezen a téren ugyanis nagyon gyengék. A játékok, a minőségi kamera és az alkalmazástenger majd a BB10-el fog eljönni a jövő év elején.


A jelenlegi palettán a legjobb készülék tőlük a Bold széria. Abból is a Bold 9900 és a Bold 9790 az ami a legjobban teljesít. Ez utóbbi kis méreteivel nagyon kompakt, előbbi elegáns és kényelmes.


Telefonálásban és üzenetekben verhetetlen készülék és rendszer. A Hangminőség kiváló. Rengeteg beállítási lehetőséget kapsz hogy értesítéseket kapj szinte bármiről (többszínű led jelzés (vagy 7 színt tud), hangok és vibrálás módok, hogy csak néhányat említsek)


Nagyon jól lehet chatelni és üzeneteket írni is az ilyen telefonokon. Aki régen vakon tudott gépelni a táskájában is akár az ezt ezen is meg tudja hamar tanulni :) még talán könnyebben is. A qwerty gombsora nagyon jól el lett találva. Mind a nyomáspontja mind a keménysége pont megfelelő.


Lejátssza a zenéket és a videókat is. Valamint van rajta fényképező amivel fel is vehetsz filmeket. Ezek azonban inkább csak amolyan, kis kiegészítők mint komoly eszközök rajta. Bár a legtöbb telefonnak pocsék a kamerája a Blackberryt mindenképpen az alsó mezőny vége felé raknám el.


A Torch szériából kipróbáltam a 9500-ast (ez egy igazi minőségi készülék. Tele egyedi elképzelésekkel) és a legújabb 9860-ast is (amíg el nem lopták de ezt már inkább nem akartam egy ugyanilyenre váltani :) ).

A kijelzője nagyon szép. Jól látszik a legkáprázóbb napsütésben is.


A Curve széria számít a blackberry "fekete bárányának" ha mondhatom ezt így. Itt a szokásos bénázás a cégtől. Adjunk ki egy "olcsó" butított telefont a népnek. Gyengébb alapanyagokat használtak ami nagyon érezhető. Sok a probléma is a készülékekkel. Könnyen elromlanak épen ezért. A gombsor sem az a fajta amit egy Boldon megszokhattunk. Sok Blackberry tulaj úgy véli a Curve volt az amivel elindult a lejtőn a cég. Rossz hírét keltette.

Mivel nem volt sokat a kezemben így nem mondok róla inkább semmit.


Ha előfizetéssel veszed akkor érdemes mellé BIS-t is kötnöd (van ahol benne van a csomagban). Sajnos e nélkül le kell mondanod a natív email kezelésről, a navigációról és a saját messengerről (ez utóbbi mondjuk engem teljesen hidegen hagy, mert ennek az igazi ereje akkor jönne elő, ha mindenki Blackberryvel mászkálna, mert az egymásba épülő alkalmazásai miatt nagyon jól lehetne egymással megosztani a helyzetünket vagy bármit. A térképet sajnálom mert offline navigáció nincs rá). A BIS nagyon jó tömörítéssel dolgozik így ha sokat mobilnetezel akkor mindenképpen érdemes, de nem igaz, hogy e nélkül használhatatlan (a fent felsoroltakról kell lemondanod). Én is kártyásan használom most, mert sokat utazok és nem akarok előfizetéssel bajlódni mindenhol.


Van rá jó IM kliens amivel minden chat tökéletesen elérhető és wifin is megy. Könnyen és gyorsan követhető mit engedsz meg és mit nem a telefonnak. Nagyon jól személyre szabhatók itt is az értesítések. És igen, említettem már, hogy a qwerty gombsora az egyik legjobb a piacon, de nem beszéltem még a trackpadról ami nagyon megkönnyíti és felgyorsítja a munkát vele (mint egy kis egér).


A felsoroltak után azért óvva intelek attól is, hogy úgy gondolj erre a telefonra, mint a piacon lévő, most népszerű készülékekre. Ez még tényleg telefon, ez az elsődleges feladata.


Nekik most egy éra véget ér. Bár a Playbookból kiindulva az új rendszer túl egyszerű lesz. Túl sokat hagynak ki abból amiért eddig ezt a márkát választottam. De legalább egyre olcsóbban juthatsz hozzá a készülékeikhez és hamarosan átalakul a szolgáltatáskínálatuk is :) Én remélem a legjobbakat és kíváncsian várom jövőre mivel rukkolnak elő.

2012. aug. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!