Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Titeket nem zavar, hogy ma...

Titeket nem zavar, hogy ma már minden telefon tök ugyanolyan?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Én úgy gondolom, hogy ez volt a mobiltelefonok "aranykora": ez az, ami az autóknak a '60-as, '70-es évek, vagy mondjuk a képregényeknek a '30-as, '40-es évek. Először voltak a "téglafonok", majd felváltották őket a többé-kevésbé hasonló antennás mobilok, aztán jöttek az antenna nélküli, egyre jobb készülékek (Nokia 3310-ese kb. mindenkinek volt akkoriban:D), majd egyszercsak megjelentek a színes kijelzők, a kamerák, beépített FM-rádiók, beépített zenehallgatás, kihajthatós mobilok, stb. Óriási szám volt, ha a telefonban kamera volt, különböző furcsa alakú telefonokkal kísérleteztek a cégek.



Ma mi van? Eltűnt a Motorola, a Siemens, már a Sony Ericcson-ról se nagyon hallani, a többi márka meg mind tök ugyanazokat a telefonokat gyártja. Ma minden telefon egységes, mind úgy néz ki, mint egy darab vékony szappan, érintőkijelzővel (amit én spec. utálok). Semmi fantázia, az összes uniform, egy nagy képernyő és egy darab gomb. Ma már csak a tudásuk különbözteti meg őket, a külsővel egyáltalán nem foglalkoznak. Szerintem ez nem jó. Sajnálom, hogy ilyen lecsupaszított és jellegtelen az összes készülék, mennyivel szebbek voltak a kihajthatós, csúsztatós, különböző méretű és alakú telefonok!


2012. szept. 2. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Menj be egy telefonboltba, nagyon nem egyformák most sem a telefonok.
2012. szept. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van,ma már a legtöbb teló egy sima érintős tepsi,nem vagyok oda értük..de 2000-2010 között biztos volt legalább 50 különböző telefonom,annyi sok érdekes modell volt hogy mindre fájt a fogam :)
2012. szept. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 reptoid ***** válasza:
Teljesen egyetértek én is! Nekem a szétnyithatós telefonok hiànyoznak nagyon. Jó érzés volt fizikailag is felvenni a telfont, nem csak egy vonalat elhúzni alul, vagy tapicskolni egy kijelzőt. Na meg odanézés nélkül, akár csukott szemmel is tudtam gépelni egy smst, sőt el is küldeni, most meg...
2012. szept. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Engem is zavar, hogy kb az összes telefon nagyon hasonló, de ez van, bele kell törődni.


,,Eltűnt a Motorola, a Siemens, már a Sony Ericcson-ról se nagyon hallani"


Ez mondjuk így elég nagy hülyeség.

A motorola a RazR-el meg a defy-al még mindig ott van a viszonylag jó okostelefonoknál.

A siemensről egy cikk:

[link]


Sony Ericcsonyról meg nem hallani...., jézusom. Mondjuk SE-ként tényleg nem fogod hallani, mert felvásárolta a Sony az egészet, és jelenleg a 4 legnagyobban benne vannak:

Apple, Sony, Samsung, HTC

2012. szept. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Motorola még mindig van, a Siemens már baromi rég megszűnt, a Sony Ericcson már csak Sony és róluk azért lehet hallani eleget.

Régen tényleg változatosabb kinézetű telefonokat lehetett gyártani, de azért az túlzás, hogy a mostani telefonok tök egyformák lennének.

2012. szept. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
mi az hogy eltunt a motorola meg a sony ericsson (igaz, az most mar csak sony)?
2012. szept. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nekem is a púderkompaktszerűen szétnyitható telefonok tetszettek. A tapizósat kb. fele arányban leteszem, amikor fel akarom venni, mert azt a nyamvadt gyűrűt nem tudom felhúzni. A szétnyithatóban legalább ha szétnyitottam, felvette magát és védte a képernyőt is a fedele. A tapizóshoz meg vehettem tokot :S
2012. szept. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Én szeretem a mostani telefonokat is, és örülök, hogy ennyire fejlődik a technológia. De néha én is visszagondolok a régebbi időkre, gyűjtöm a mobilokat, elsősorban olyat veszek, amiket régen akartam, de akkor olyan drágák voltak, hogy nem tudtam volna megvenni, most meg használtan 5000Ft-ért meg lehet őket venni. Mindig elhatározom, hogy legalább egy napig használni fogom valamelyik szerzeményemet, de már hiányolom róluk azokat a funkciókat, amiket egy okostelefonban megtalálok.

Néha elgondolkodom azon, hogy ha nem jött volna az iPhone, akkor most milyen telefonokat nyomogatnánk...

2012. szept. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a személykocsikkal érzem ezt: mind ugyanolyan krumpli, semmi egyéniség.

Utolsó: biztosan egy világot omlasztok össze benned, de a palmos és winmos telefonok egy pöttyet előbb voltak :)

2012. szept. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze tudom. :D ez a szakterületem. :D én azért a symbian-t is ide sorolnám, mert azok is okostelefonok voltak. De azt látni kell, hogy a mobilpiac az iPhone hatására változott meg, nem a windows mobile rendszert futtató PDA-k miatt.
2012. szept. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!