Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vettem 2 honapja egy telefont,...

Karcsi22 kérdése:

Vettem 2 honapja egy telefont, és kiderült egy rendőrségi igazoltatás során hogy lopott. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

2012. szept. 2. 10:57
 1/10 A kérdező kommentje:
A hardverapron találtam a hirdetés, egyből fel is hívtam és megvettem, papírt nem írtunk csak kifizettem és ennyi volt. A rendőrség lefoglalta a telom. Mit tehetek se telefon se pénz?
2012. szept. 2. 10:57
 2/10 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben semmit mivel nem tudod igazolni hogy a készüléket kézpénzért vásároltad

azt javaslom keresd fel az illetőt akitől vetted és jelentsd fel a rendőrségen.

valószínűleg nem ez lesz az első és utolsó lopott készülék amit megpróbál eladni.

2012. szept. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

megkeresed és kivered belőle még a sz@rt is!

aztán adja vissza a lóvét!

2012. szept. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hiába tesz feljelentést, a kérdezőnek volt annyi esze, hogy ne írjanak adásvételit.Az eladó nyugodt szívvel mondhatja, hogy sosem látta, hülyeséget beszél.És mivel azonnal felhívta, gyanítom internetes levelezés sincsen ami feltételezné, hogy közöttük bármiféle adás-vétel történt.


Kedves kérdező.Ez neked egy jó tanulópénz volt.Kb. annyiért, amennyit buktál ezen a dolgon.


Mellesleg az sem biztos, hogy a kérdéses eladó a tettes.Nem biztos, hogy ő lopta, lehet ő is csak vette xy-tól, aki vette xy-tól, aki lopta.Passz.Persze jogilag bűnös ő is, függetlenül attól, hogy tudta-e hogy lopott, vagy nem, mikor eladta, mint ahogy neked is lehetett volna belőle komolyabb bajod, kérdező, mert lopott telefont vásároltál, függetlenül attól, hogy nem tudtál róla.

Hívd fel az illetőt és kérdezz rá.Ha leráz, nem veszi fel, stb, akkor ihatsz rá hideg vizet, mert nem vagyok benne biztos, hogy bármivel is tudnád bizonyítani, hogy tőle vetted.

Legközelebb: adásvételi, szem igazolvány, lakcímkártya, stb ellenőrzés, csere, stb.

2012. szept. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

91621:

A rendőrség kikérdezheti a mobilszolgáltatótól hogy mikor, kit hívott és vissza is lehet hallgatni hogy mi hangzott el a beszélgetésből valamint egy mobilszámból ki lehet deríteni hogy hol lakik az illető. Persze ha az eladó hogy utcáról felszedett feltöltőkártyás sim kártyát használt akkor nem mennek semmire sem ha vissza is hallgatják a beszélgetést.

2012. szept. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
milyen telefon volt?
2012. szept. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igen én voltam a f.. hogy nem írtunk adás vételit, és szerencsém is van valamilyen szinten hogy nem lett komolyabb bajom az ügyből.

Sajnos nem volt levelezés csak felhívtam találkoztunk és megis vettem.

Egy sony ericsson xperia ray volt

2012. szept. 2. 12:29
 8/10 anonim ***** válasza:

#5:


Jah, megtehetNÉ.De nem fogja visszakeresni, visszahallgatni(szerintem a szolgáltató nem is tárolja a beszélgetéseket, csak közvetít), hacsak nem valami komoly bűntényt dumáltak le előtte vele a telefonon: rablás, gyilkosság, stb.Minden más esetben, hacsak nem te vagy az atyaúristen, vagy valami orbitálisan nagymenő, létfontosságú ember, nagy ívben fognak rád sz*rni.

Viszont ha azt a ray-t keresték, akkor nyilván nem kovács józsi, nyugdíjazott postás telefonja volt, hogy ennyire keresték.Ugyanis az is elég ritka, hogy a rendőrség keressen egy telefont...

2012. szept. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy keresték

Az is lehet hogy csak bejelentették és szúrópróba szerűen ellenőrizték az IMEI számát

velem is fordult már elő ilyesmi


Mondjuk az is jó kérdés hogy a rendőr kezébe hogyan került a készülék mert ha GPS alapján nyomozták le akkor nyilván valami nagykutyáé lehetett

2012. szept. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
szuróporba szerűen ellenőrizték nem bemérve volt meg ilyesmi. 2 honapig használtam a telefont és nem volt semmi probléma, pedig lopott volt állítólag
2012. szept. 3. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!