Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az android az akkor egy...

Az android az akkor egy operációs rendszer, de mik az előnyök? Nem igazán értem. És honnan tudom, hogy egy telefonon van android?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:

A Nokia,BlackBarry és az Iphone telefonon kívül az összes érintöképernyös telefonon és Tábla PC-n (kivéve iPad) Android operációs redszer van!

Bövebben:

[link]

2012. szept. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyílt forráskódú rendszer. Így ird be a googliba, ha érdekel.
2012. szept. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
előnyei azok hogy a végtelenségig testreszabható, rengeteg alkalmazás a marketnek (goog play) köszönhetően, telefon fűggöen de álatlában gyors, internetes fiókokkal, oldalakkal szinkronizálható a telefon, (szinte) mindent meg tudsz egy androidos telefonnal csinálni amit egy számítógéppel, laptoppal
2012. szept. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát itt többen tévhitben vannak!


Első! Ezen gyártókon kívül is vannak más oprendszerű telefonok, pl a Samsungnak ott van a saját Bada rendszere, illetve neki is van Windows Phone telefonjai stb....


Utolsó! Az androiddal tényleg mindent meg lehet csinálni, mint egy számítógépen? Esetleg írtál már vele cd/dvd-t, konvertáltál vele filmeket, használod e esetleg torrentezésre (tudom vannak kliensek, na de azért ne már), illetve játszottál már vele mondjuk egy COD MW3-al?

Szóval hagyjuk már a hülyeséget! A telefon egy komolyabb flash tartalmú oldal megjelenítésétől összefossa magát és ez igaz a csúcsnak nevezett iPhone-okra is!

Meg tényleg az alkalmazásbolt miatt nyerő? Tudod a mennyiség nem egyelő a minőséggel. Igaz, hogy a legtöbb alkalmazás androidra van, de ezeknek 50%-a szart sem ér! Meg aztán ugyanarra az appra van vagy 20 féle progi.

Pont az a hátránya ami az előnye, vagyis a nyílt forráskód, boldog-boldogtalan fejleszt rá, miközben az optimalizáció a béke segge alatt van! 4 magos androidos telókat dobnak a piacra, de teljesítményben elmaradnak a 680 MHz-es 2 éves symbianos Nokiáktól! Miért? Mert ott van optimalizáció és mert a GPU, vagyis a grafikus gyorsító és a CPU, azaz a processzor képes egyszerre működni, még hatékonyabbá téve a számítási feladatokat!


Én ha androidot látok, fejvesztve menekülök. Én sem értem, mi benne annyira csodás, hogy az élre tört, egy bugos, lassú össze-visszaság. Fura ízlése van főleg a fiataloknak, sokan benyalták ezt a hype-ot. Sajnos a családban is van android, de látom is a hibákat. Spontán indít hívásokat, váratlanul újraindul, összeomlik a rendszer, belassul minden ok nélkül, nem lehet programokat bezárni amik csak úgy maguktól elindulnak stb.....

sorolhatnám napestig! A lényeg, hogy egy fos!

2012. szept. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
leirtam hogy szinte, és nem játékokra gondoltam, bár azért nézd meg a nova 3-at, modern combat 3-at, elég jó játékok, főleg ha jó telefonon van, és egyáltalán nem omlik össze, lassul be, vagy indit hivásokat, ha ezeket csinálja akkor ott a telefon a hibás nem a rendszer
2012. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Neuhauser László ***** válasza:

NEM minden érintősön fut Android


Pl a Samsung Star II (S5260) egy "alap" érintős telefon


Androidot a legkönnyebb pl bekapcsoláskor kiadja a logót, vagy ha van rajta GooglePlay, vagy AndroidMArket (a kettő egy és ugyanaz) , akkor az androidos

2012. szept. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves 4. válaszoló!

Te mindent leszarozol, vagy van javaslatod is. Ugyanis nem láttam....

2012. szept. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 7. válaszoló!


Valóban nem adtam tippeket, de a kérdés nem is erre irányult. Csak nem szerettem volna mást ajánlani.

Amúgy szerintem nincs tökéletes rendszer, mindegyiknek vannak hátrányai és előnyei is. De bármelyiket is választja a leendő user, mindenképpen kompromisszumot kell kötnie.

Amúgy nem is lehet ajánlani semmit, hiszen a kérdező igényeit sem ismerjük. Mint említettem, nem ez volt a kérdése.

2012. szept. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ez legalább korrekt válasz volt.

2012. szept. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!