Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 820 vs HTC 8x?

Kevin42 kérdése:

Nokia Lumia 820 vs HTC 8x?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb? Eszméletlen, hogy egyik gyártó se tud tökéletes telefont összehozni. Egyik nehezebb, másik könnyebb. Egyiknek erősebb az akksija. Egyiknek nagyobb a felbontása mint a másiknak. BLABLABLA. Szubjektív véleményeket kérek.

2012. szept. 20. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nokia Lumia 820
2012. szept. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem objektív véleményt akarsz véletlenül? Nem tudom fogalmakkal tisztában vagy-e és szándékosan írtál szubjektívet, de az a személyes/egyéni vélemény, és szerintem pont objektív kéne, hogy legyen.


De igazából mindegy, mert nekem szubjektív és objektív véleményem szerint is HTC-t ajánlanám.

Okok:

- könnyebb (bár ez engem sosem zavart, a 160 g-os Nokia-ra már sokan panaszkodnak, a 130g-os HTC még simán belefér)

- nagyobb felbontás és ebből adódóan PPI

- jobb kijelző (S-LCD2)

- Beats Audio (mondjuk úgy tudom ez csak Beats fülesnél számít, de ott nagyon)

- jobb előlapi kamera (bár ha ezt nem használod akkor mindegy)


Kb ennyi, hátránya Nokia-hoz képest csak annyi, hogy nincs benne microSD slot, cserébe 16 giga belső memória van a 8 helyett, döntsd el ennyi elég-e.


A lényeg megegyezik, ugyanaz a processzor ugyanakkora órajelen, ugyanaz a GPU, szóval csak ezek az "apróságok" az eltérések, de abban a HTC jobb.

2012. szept. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 blex ***** válasza:

én utálom az htc-t az új wp-telefonjaik dizájnjáért. szerintem túlságosan mélyen "merítettek ötleteket" a lumiák kinézetéből.. ráadásul az az előlapi hangszóró a 8x-en...

én szerintem 920-at vennék, ha vennék mostanában telefont, mert a nokia szolgáltatásai elég bíztatónak tűnnek. pl wp7.5-re csak a nokiák kapnak rendes vibert. és a kamerája is elég jónak ígérkezik, míg az htc-nek ez nem a specialitása..

a 820 meg nem nagyon érződne előrelépésnek az omniámhoz képest a kis felbontásával meg memóriájával.

2012. szept. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezek kozul a HTC 8X a jobb, mivel az a HTC jelenlegi csucs WP8 telefonja, a Nokianak pedig a 820 a 'gagyibb', naluk a 920 a csucs. Amugy meg WP-bol csak Nokia... legalabb is nekem. Szeretem a HTC-t, One X-et hasznalok, de Windows Phone alapokon mostanaban a Nokia gyarjta a legjobb telefonokat.
2012. szept. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igaz objektívet kellett volna írnom, bocsánat!

Az, hogy csak a Nokiák kapjàk meg a normális Vibert az badarság, már ha szerinted a mostani az normál. (csak üzenetküldésre alkalmas)


Akkuja is erősebb a HTCnek.

Nekem most am Sensations Xem van

2012. szept. 20. 20:45
 6/8 blex ***** válasza:

nem a mostani a normál, hanem amit majd kapni fognak.

[link]

2012. szept. 21. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a Nokia 820 vagy 920. Azért is, mert vannak eleve nokiás technológiák. Vannak amiket csak a Nokia kap meg, az MS-el való együttműködés miatt. A lumia 820, egy 480x800 pixeles, 4,3" RGB elrendezésű clearblack amoled kijelzője van. A 8GB memóriája az bővíthető lesz a lumia 820-nak, a ram az 1gb. 8 megapixeles kamera, autofókusz. Van bluetooth kapcsolat más készülékekkel (de ez igaz lesz állítólag az eddigi lumiákra is), USB-n keresztül való csatlakoztatásra, helyzetmeghatározásra beépített GPS antenna segítségével.

Én valószínűleg a 920-ast fogok venni. Engem nem nagyon zavarna a súlya. Mindenki azzal jön. :) Ez azért van, mert az üveg előlap + a vezetékmentes töltés miatt kellenek bele árnyékoló fémlapok. Azért hogy az indukciós töltés na b@ssza szét, magát a telefont. Egyébként lehet majd simán kábelről is tölteni (ha minden igaz). Meg még a Nokiához híven, nagyon strapabíró telefonok lesznek (állítólag). De ezek majd kiderülnek, ha forgalomba kerülnek a telefonok... A készenléti ideje 330 óra, de ezt úgy kell érteni, hogy nem nyúlsz hozzá addig, amíg nem merül le. Szóval ha reggeltől estig rajta lógsz, nyilván gyorsabban merül.

2012. szept. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most olvastam hogy a HTC drágább lesz, bár ez sejthető volt. A htc nek erosebb az akksija, de a nokiak altalaban jobban birjak
2012. szept. 21. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!