Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik mobilszolgáltatót/tarif...

Melyik mobilszolgáltatót/tarifát lenne érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Eddig édesanyám és én is Vodafone Business csomagban voltunk, (egy ismerős által lett amúgy céges előfizetésünk, ilyen flottás csomagban voltunk, de alapvetően magáncélra használtuk a telefonokat, nem üzletire).


Most ki fogunk lépni ebből a flottás csomagból. CsaK NEM tudom mire lenne érdemes váltani..

Ha Voda-n belül maradunk 5000-5000Ft lenne az átírás, ha váltunk más szolgáltatór,a akkor a számhordozás is elvileg ingyenes lenne. Ezt a Vodafone üzletben mondták.

Szóval ez fontos lenne h a szám megmaradjon.


Tehát a fő szempontok a választásnál:


Én szeretnék az új előfizetésemhez egy okostelefont, havidíjban foglalt internettel.(azt pontosan nem tudom mekkora adatforgalom lenne ideális, nem lógnék állandóan a neten csak átlagos mértékben)..

Anyumnak nem kellene okosteló, ő csak telefonálásra használná a telefont, sms-t se küldene.

Az még jó lenne ha egymást ingyen hívhatnánk... Vagy kedvezménnyel.


Nézegettem a szolgáltatók honlapjait, de nem nagyon tudok dönteni...


2 éves hűségszerződés mindenhol van szóval azt nyilván nem tudom kikerülni.


Eredetileg én max 3000-Ftban gondolkodtam havidíjban, de lehet h ez annyira nem reális, főleg netes okostelóval..:S



Szóval ti mit ajánlotok?



köszi előre is!



2012. szept. 22. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:

"Ha Voda-n belül maradunk 5000-5000Ft lenne az átírás, ha váltunk más szolgáltatór,a akkor a számhordozás is elvileg ingyenes lenne"


Ez nekem nem világos. Ha jól értem, egy cég nevén van a telefonszám. Gondolom azért kell átírni a tulajt, mert lakossági csomagba mentek át. Azonban számhordozni csak a tulajdonos tud, aki a fenti okfejtés alapján a cég. Vagyis, ha lakossági csomagra akartok váltani, akkor a másik szolgáltatónál is át kéne írni a tulajdonost. Olyat nem lehet, hogy a cég nevéről ingyen áthordozzátok másik szolgáltatóhoz a saját nevetekre.


Javíts ki, ha valamit rosszul értettem, de a leírás alapján a hordozás nem ingyenes megoldás. ( Vagy nem értettem meg, miért kell átírni a tulajdonos nevét.)


Egyébként nem tudom hány éves vagy, de a leírás alapján fiatal, ez esetben ajánlom, nézd meg a direkt fiataloknak szóló ajánlatokat.

2012. szept. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

szai!


igen lehet kicsit homályosan írtam le a szitut.

Szóval a flottás csomag maga egy Bt.-hez tartozik, (ami egy középiskolán belül működik amúgy).

Ebből a flottából szeretnénk kilépni és egyéni (lakossági) előfizetővé válni.

Az intézményi kapcsolattartónk adott 2 nyomtatványt, elvileg azzal kell bemenni egy Vodafone üzletbe, (értésekesítési pontba) ahol megtörténik az átírás. Kártyánként 5000-5000Ft-ért. Tehát ha jól értettem amit az üzletben mondtak(sajna a városunkban nincs konkrétan értékesítési pont csak sima Vodafone üzlet, ott meg ezt nem lehet elintézni, szóval majd átt kell menni a szomszédos nagyvárosba a megfelelő Vodafone üzletbe) szóval maradhat a számunk, de a flottás csomagból egyénibe átmenetel 5000 Ft lesz.


Ha viszont átmegyek másik szolgáltatóhoz, akkor a számhordozás ingyenes.


Lehet h én értettem rosszul és az 5000Ft a tarifaváltás díja lenne, nem a számhordozásé..

Azért lehet az h ha szolgáltatót váltunk akkor az ingyen lenne, mert maga a számhordozás ingyenes.. Nekem is kicsit zavaros ez.. Bővebben biztos adnak majd felvilágosítást az illetékes Vodafone üzletben csak nem tudom oda mikor lesz majd lehetőségem átjutni..:P


Igen nézegetem a fiataloknak szóló ajánlatokat is!!

2012. szept. 23. 13:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondtam, hogy a tarifaváltás lesz fizetős. Hanem arra céloztam, hogy ha most a Bt nevén van a telefonszám, akkor azt a Bt tudja a saját nevére áthordozni, ami természetesen ingyenes. De ha lakossági csomagba akartok menni, akkor a hordozás után át kell írni a ti nevetekre a telefonszámokat, ami megint fizetős.
2012. szept. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!