Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon vásárlása elött álok...

Telefon vásárlása elött álok ezek közöt gondolkodok: Nokia Lumia 920 vagy iPhone 5 vagy Samsung Galaxy Note 2 vagy Samsung Galaxy S3 vagy HTC One X+?

Figyelt kérdés
2012. okt. 9. 15:11
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
41%

Én az S3-at javaslom, nagyon gyors( 4magos 1,4ghz-es proci).

És szerintem jó az android...

2012. okt. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
54%
Persze, az android jó, csak az S3 nem.
2012. okt. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezzel foglalkozom, így meg is indoklom a válaszom.


Nokia Lumia 920:

Előnye: WinPho 8, kitünően fut a készüléken, stabil, átjárás az asztali win8 között, kitűnő anyaghasználat, bővíthető kártyával, kitűnő processzor.


Hátránya: Csak wp8 programok futtathatók, nem lesz kompatibilis az előző verziókkal


iPhone 5:

Előnye: iOS6, kitünően fut a készüléken, stabil, átjárás az asztali mac között, (etina) IPS LCD kijelző, kitűnő processzor.

Hátránya: Magas ár (ár/érték aránya nagyon rossz), rossz minőségű fényképező, nem bővíthető, törékeny fizikai védele, az s4-hez képest szinte semmi új innováció.


Samsung Galaxy Note 2:

Előnye: Android oprendszer, ami ugyan nagyon elterjedt de (nergia igényes), Corning Gorilla Glass ami szinte törhetetlen, Resistant policarbonat anyaghasználat

ami szintén kitűnő, Super AM-OLED kijelző, havi frissítésű ROM support, kitűnő processzor.

Hátránya: Kicsit nagy, de ha munkára vagy médiára használod, meghálálja.


Samsung Galaxy S3:

Előnye: Android oprendszer, ami ugyan nagyon elterjedt de (nergia igényes), Resistant policarbonat anyaghasználat

ami szintén kitűnő, Super AM-OLED kijelző, havi frissítésű ROM support, kitűnő processzor.


Hátránya: Gorilla Glass II. fizikai kijelzővédelem, törik mint a fene, lehet te leszel benne a 30%-ban akinek eltörik/betörik a kijelzője akár egy kisebb esés után is. (rendszeresen hozzák vissza töréssel :( )

Teljesítményben szinte semmi újat nem hozott a 4 mag.


HTC One X+

Csak előnyt tudok írni, mert a tegra 3 proci javított változata került bele, az anyaghasználatról nem tudok mit írni még, remélem nem gagyi műanyag lesz hanem fém, a fizikai védelem itt is Corning Gorilla Glass szóval király,Super LCD2 ami szintén AM-OLED gyilkos.

HTC-t azért nem szerettem az utóbbi időben, mert vagy az anyaghasználatot cseszte el, vagy a qualfos procikat szerelte bele, amit szerintem ingyen kapott a gyártótól. (szerencsére leszokni látszik erről a vacakról)


Összegzés:

Legjobb választás: Lumia 920

Jó választás: Galaxy Note vagy a HTC One X+

Az utobbi kettő elég tepsifon, szóval ha dolgozol vele (support), vagy média miatt választod, akkor az utóbbi kettő a jobb választás.


Egyébként én Galaxy Note I. tulajdonos vagyok.

2012. okt. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

920-on mennek a wp7-es programok is. Ez a számváltás amolyan ios5-6 váltás.

Egyébként +1 a Lumia javára

2012. okt. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
de jó látni mennyien a lumia-t választják (800-tulajdonos):D
2012. okt. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Eé kell keserítselek Sajtospálinla, mert wp8-on semmilyen program nem fog futni ami az előző verziókra írtak.
2012. okt. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Esetleg Asus Padfone 2?
2012. okt. 16. 20:09
 18/21 anonim ***** válasza:

Asus felejtős mint telefon...

Itthoni szerviz 0

ROM support 0

2012. okt. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Jó cucc, de még legalább egy év, mire kapni lehet. Akkor már inkább Xiaomi Phone 2, ugyanazt tudja majd, feleannyiért.
2012. okt. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
én amolyan apple párti vagyok, de tényleg Nokia Lumia 920, az új iPhone jó cucc, de túlárazott nagyon.
2012. okt. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!