Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Blackberry 9900? tapasztalatok...

Blackberry 9900? tapasztalatok érdekelnének minden téren. Megéri megvenni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 19. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Árától és felhasználás módjától függ. Ha nem igényeled, a ami trendnek megfelelően a telefonodat alkalmazásokkal zsúfolt mini számítógépként használni, hanem egy telefonra van szükséged, akkor meg.


Én szeretem. Szép, tartós, jól bírja az aksi is (no nem összevetve a régi BlackBerryk akár egy hétig is kitartó képességeivel), jól működnek az alap képességei.

Az új BB10 rendszerrel pedig el fogják törölni az alkalmazásaik PIN alapú azonosítását és mindent a BB ID-hez fognak rendelni. Ezek után még olcsóbb lesz fenntartani is mint eddig (sajnos most nem a legolcsóbb, BIS előfizetés nélkül amit csak mobil előfizetéshez kapsz nem is elérhető pár képessége, és az első kártyás indításhoz szükséges aktiválni a mobil netet ami, ha nincs rá előfizetésed, pénzt húz le a kártyádról. De a google sync se képes wifin át működni rajta... had ne mondjam mi a véleményem erről).


Az egyik legjobb qwerty telefon amit valaha birtokoltam.

De rendszerben elmarad az Android mögött. Az alkalmazásai drágák és gyengék a robothoz képest. Nem találsz meg hozzá annyi félét és nem tudod annyi képen testre szabni sem.

Le kell mondanod a játékokról is. Bár van rajta néhány amivel el lehet ütni az időt de nem ezért fogod megszeretni a telefont, ebben már most biztos vagyok :).


Nem lesz a játszópajtásod és el kell fogadnod hogy egy régi világ leáldozó szisztémáját hordozza. De ebből az egyik legjobb készülék. Maga mint telefon jó.

A 7es operációs rendszer fut rajta és van rajta Magyar menü (csak mert van akinek ez fontos infó). Mindent elérhetsz rá amit egy másik Blackberryre is. Sajnos a gyengesége is ez. Mivel nincsenek rá igazán alkalmazások, illetve fejlődő alkalmazások. Egy öreg symbian rendszerre is több és jobb minőségű app tölthető le. És mondom/tapasztalom ezt egy 9900-as (vagyis a jelenlegi legfejlettebb Blackberry modell) tulajaként.


Telefonálni kényelmes és jó. Üzeneteket írni és fogadni szintén. Játékokkal nem igazán kényeztet el, ahogyan olcsónak sem nevezném a fenntartását mivel folyamatos mobil internet igénye van (annak ellenére hogy van benne wifi) de ha amúgy is mobil netet használsz olcsóbban jössz ki mint bármelyik másik telefonnal. Igazi hiány egyedül nekem az offline GPS szolgáltatásban van. Nagyon-nagyon nagyon kéne rá egy.

Van pár jó húzása a rendszernek. Ilyen például hogy beállíthatsz neki automatikus ki és bekapcsolást (amolyan hibernálást). Így estére nem meríti az aksit feleslegesen. Kellemes és nem tolakodó az értesítési területe sem (nem úgy mint a lökött symbiané)


Ha csak telefonálni, netezni/chatelni kell és egyébként is mobilneten lóg az ember folyton, akkor egy nagyon jó választás bármelyik Blackberry.


Dehát manapság ki vesz telefont csak arra, hogy kommunikáljon?

2012. okt. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
de vaaaan offline gps. Kb 2GB mo térképe
2012. okt. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!