Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valaki leírná nekem a windows...

Valaki leírná nekem a windows phone operációs rendszer tulajdonságait? Miben különbözik az androidtól? Jobb vagy rosszabb?

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos. Két teljesen más rendszerről van szó. Én Windows Phone tulajdonos vagyok, nagyon meg vagyok vele elégedve.

Az Android szabad rendszer. Azt tesz rá az ember amit akar. Azt a ROM-ot teszi rá, amelyiket akarja, ha elrontja könnyen visszahozható, nagyon nehezen lesz papírnehezék a telefon. Az állítasz be rajta amit akarsz, tele van almenüvel. A gyártók maguk tehetik rá a saját kezelőfelületüket, és itt jön a feketeleves. Mivel nagyon sok androidos telefon van, nagyon sok hardverrel szerelve, így optimalizálni kell őket egyesével, ha szoftverfrissítés jön. Egy androidos telefon ma már megél egy nagy szoftver frissítést. Gondolok itt a 2.3-4.0 közötti váltásról. Sok gyártó nem tudja teljesíteni a tempót és sokszor van, hogy félévet csúsznak egy szoftver kiadásával. Sajnos könnyen akadhat, fagyhat a telefon, ha nincs megfelelően optimalizálva, de ez bárhol előjöhet, hogy fagy, hiszen lehet hardveres gond is.


A Windows Phone új életstílus. A kezdőképernyőn pörögnek-forognak a kockák, tele van animálva az egész rendszer. Mivel csak a Windows Phone 7 van kint (még) így csak 1 féle hardverre kell optimalizálni a szoftvert. Iszonyatosan gördülékeny rendszer. Sose akad, nem fagy, nagyon gyors, minden kézre áll. Semmi köze nincsen a despokt Windowshoz. Stílusos egy rendszer. A hátulütője azonban az, hogy csak a Zune-nal lehet szinkronizálni a telefont. Zene, kép, videó, csak Zune segítségével lehet átvinni a telefonra. Valamint nincsen Bluetooth küldés és fogadás. Nincs az, hogy valami tetszik a neten leszedem és felteszem. Azonban ettől is olyan beton stabil a rendszer. Lehet turkálni a rendszerben de nem ajánlott, hiszen könnyen téglásítható, és kuka. Nagyon sok érdekes dolog van benne, ilyen az mélyen integrált közösségi site-ok, a virtuális tárolók (SkyDrive, stb), stb.

120 000 alakmázas elérhető rá. De mindenre van alternatívája. Az androidra 550 000, de nagyon sok benne a szemét és a használhatatlan app.

Hogy melyik gyorsabb?? Egy átlagos (Nokia Lumia 710) WP7-es készülék simán 1 magos 1,4GHz-s processzorral egy 2 magos, magonként 1,5 GHz-es Sony Xperia S sebességét. Persze mindkettő a lehető legfrissebb szoftverrel (Nokia Tango, Xperia 4.0). Az ok nem a hardverben keresendő. Papíron 2x jobb a Sony. (persze ezek csak a menüben és egyéb kisebb hardverigénylő helyen érvényesek, internetezéskor a Sony gyorsabb egy picivel) De a rendszer szerkezeti felépítés eltérő a Nokiához képest. A Windows Phone olyan mértékben optimalizált, hogy az alapmenüben a leggyorsabb androidos telefonokat is maga mögé utasítja.

Egy 1 magos, magonként 1,4 GHz-s Nokia Lumia 900 sebessége hozza a 4 magos magonként 1,5 GHz-es Samsung Galaxy S3 sebességét.(persze nem lassú az s3) Itt is az optimalizálás az oka. (persze megint csak a menüben való bóklászásra igaz, játékoknál az S3 odaver a Nokiának, és neten is gyorsabb).

Ezzel csak szemléltetni akartam, hogy a két rendszer legjobban optimalizált telefonján mekkora az eltérés, és a két rendszer csúcstelefonjai között mekkora az eltérés.

Persze, ezzel nem istenítem a Nokiát, hiszen az S3 sokkal jobb, de bizony az alap sebesség az androidon "nem az igazi".

Jobb-e vagy rosszabb? Nos, ez ízlések és pofonok. Én féléve használom az enyémet, meg vagyok vele elégedve. ezt élőben kell kipróbálni. Én akkor győződik meg az ember, hogy melyik rendszert tudná jobban, vagy szívesebben használni.

2012. okt. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem: az teszeteket egy átlagos user szemponjából írom. Valójában a pontok alapján 2x-es túlerőben van a Sony és 4x-esben a Samsung. (mielőtt jönnének a robot fanok)
2012. okt. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes és hasznos válaszodat! :) (Y)
2012. okt. 28. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!