Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek rosszabb a mostani...

Szerintetek rosszabb a mostani rendszer mint az előző?

Figyelt kérdés

Annyi a különbség hogy most nem az ávósok vernek agyon hanem 30 fős ciggerhordák garázdálkodnak,ha helyreteszed őket akkor téged csuknak hűvösre,most a nép nem ladára vágyik hanem audira,bmwre, nem a Lenin-műveknek robotolsz hanem adócsaló vállalkozóknak, megválaszthatod hogy kik vigyék tönkre az egész országot.Kb ennyi a különbség az két rendszer között nagyvonalakban.


Azért a kádári rendszert alulmúlni az már teljesítmény :)


2010. júl. 8. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos így van.

A "vállalkozó" szinonimája lett az adócsalónak, multivállalatok éhbérért dolgoztatják az embereket, az adók, rezsiköltségek, benzinár az égben.

A politikusaink egytől-egyik egy vicc, a pralamentünk közröhej.

Az a baj, hogy birkanép vagyunk és engedjük ezt.

2010. júl. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Miért lenne rosszabb? Nem értelek, hiszen tökéletes minden. Rosszat is csak neten lehet mondani, nehogy elvigyen az NBH.

(Hol is hallottam már ezt? Jah igen.. '56 után... )



Ugyanaz a két rendszer, ugyanazok a sötét zsidók ülnek a parlamentben... Rendszerváltás nem volt, talán még gengszterváltás se... :)

2010. júl. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
ha kételyeid vannak, olvasgass a magyar történetelmről a huszadik század második felében. magadtól is rá fogsz jönni (talán...), hogy mi a "jobb".
2010. júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Az összes embert, aki szerint jobb volt az előző rendszer ( nem elhanyagolható százalékuk kéjes gondolat se volt akkor) "visszazavarnám" a hatvanas évekbe.
2010. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legalább azért annyiban jobb a mostani, hogyha nem bírod az ittlétet, akkor elköltözhetsz egy más rendszerű országba, akkor meg csak úgy tudtál, ha elmész "nyugati vakációra" amire 3 évente lehetett engedélyt kérni és vagy adnak vagy nem, aztán "elfelejtettél hazajönni".
2010. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Sokkal nyugisabb élet volt régen. Sokkal. Az emberek jobban érezték magukat.
2010. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"ha kételyeid vannak, olvasgass a magyar történetelmről a huszadik század második felében. magadtól is rá fogsz jönni (talán...), hogy mi a "jobb"."

Jó persze, akkor lezajlott két világháború, most meg 60 éve "a jelszavunk munka és béke",és akkora szarban lehetünk mint a II. vh után (harcok nélkül).


"Az összes embert, aki szerint jobb volt az előző rendszer ( nem elhanyagolható százalékuk kéjes gondolat se volt akkor) "visszazavarnám" a hatvanas évekbe."


Nem,nem jobb, mutasd már meg hol írtam hogy jó volt az átkos.Nem jó, hanem kevésbé volt rosszabb szerintem, szerinted meg nem.

Nem értem mi értelme volt rendszert váltani, most lehet szidni a rendszert,de semmi értelme mert úgysem lesz változás,és ha akarsz elmenekülhetsz.Van, aki szerint ez haladás ?

2010. júl. 8. 13:02
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

aki azt írta, hogy nyugisabb volt:

talán nyugodtabb volt, de egyben SOKKAL kilátástalanabb is. aki tanult szociológiát, esetleg társadalomtörténetet, az jó esetben tudja, hogy '89 után hatalmas visszaesés volt az öngyilkosságok számában itthon. előtte listavezetők voltunk egész európában, utána viszont, hiába lett rosszabb, és nyugtalanabb az élet, sokkal kevesebben öngyilkolódtak meg.

ergo: nem a jólét nyugalma volt ez, hanem valami furcsa, kilátástalan, rezignált "nyugalom"- belenyugvás.

2010. júl. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

most hol állunk öngyilkosságban és daganatos megbetegedésben valamit szív és érrendszeri halálozásban?


az életszínvonalról ne is beszéljünk


20 év után...


sehol.

2010. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

előző előtti vagyok.mivel az utánam lévő hozzászólóhoz képest én tudom, hogy mit beszélek, illetve be tudom bizonyítani, íme:

[link]

2010. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!