Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a rosszabb rendszer?

Mi a rosszabb rendszer?

Figyelt kérdés
Nyilvánvaló diktatúrában élni (fasizmus, kommunizmus, apartheid stb.), vagy demokratikus államnak álcázott elnyomásban, ahol az emberek (hibásan) azt hiszik, hogy szabadok? Az emberek és a rendszer szempontjából is kérdezem.
2009. jún. 17. 19:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"az emberek (hibásan) azt hiszik, hogy szabadok"


Miért, mikor lennének szabadok? Ha nincs olyan állapot, amikor az ember szerinted szabad, akkor olyan szabadságdefiníciót használsz, ami sohasem érvényes valóságos élethelyzetekre, vagyis alkalmatlan fogalom. Akkor viszont újra kell gondolnod, hogy érdemes-e ilyen szabadságfelfogásból kiindulnod.

2009. jún. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Igazi diktatúrában pl. nem írogathatnánk itt mindenféle politikai dolgokat, nem szidhatnánk a rendszert, nem mondhatnánk el a véleményünket. Korlátozva lenne az internet, nem lehetne elérni minden oldalt. Esetleg nem utazhatnánk szabadon mindenfelé vagy csak engedéllyel.

A demokráciában mindenki szabadon elmondhatja amit akar, lehet sztrájkolni, gyülekezési és vallásszabadság van. Olyan hajat hordhatsz és olyat ruhát vehetsz fel amilyet akarsz, olyan zenét hallgathatsz amilyet akarsz. Stb stb stb.

2009. jún. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Mindkettő rossz, a nyilvánvaló diktatúrában legalább tisztában vagy azzal, hogy elkaphatnak, az álcázottban azt hiszed, megmenekülhetsz, de bármikor elkaphatnak, diszkriminálhatnak, kirekeszthetnek (és meg is teszik), ha valakinek van hozzá protekciója.
2009. jún. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
A nyilvánvaló diktatúrában őszinték veled, de te nem lehetsz őszinte, a demokráciának álcázott elnyomásban saját felelősségedre lehetsz őszinte.
2009. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
"nyilvánvaló diktatúrában őszinték veled" haha, azért megnéznék egy észak-koreai híradót például... biztos őszinte és objektív.
2009. jún. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
20:20 - Igen, őszinték, mert nem csak sejted, hanem nyilvánvalóan a tudomásodra hozzák, hogy bajba kerülhetsz. :-) Tehát nem mutatják álarcban az ellenkezőjét.
2009. jún. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
OKé ez igaz. Ami nekem a diktatúrában tetszik az az, hogy rend van. Nincs felesleges pofázás.
2009. jún. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Elmondom, hogy értem a kérdést. Az emberek tömegeit manapság már úgy kezelik, mint a birkanyájat. Tömegkommunikációs eszközökkel és a média segítségével átmossák az agyát, mesterséges igényeket gerjesztenek lásd fogyasztói társadalom. Azonban itt nem áll meg a dolog, mert mesterséges PROBLÉMÁKAT is gerjesztenek, lásd harc a terrorizmus ellen, harc a drogok ellen (tudjuk hogy mindkettő mögött az USA kormánya áll), de ha csak szűkebb kis hazánkat nézzük, itt van a cigánykérdés, vagy a szélsőségesek. A problémákra az emberek megoldást követelnek, mert a legtöbb ember rendet és biztonságot akar, a bizonytalanságtól fél. A biztonságért cserébe hajlandó bizonyos alapvető jogairól lemondani. Mondok egy példát. Engedjük meg az ellenzéknek, hogy szélsőséges megmozdulásokat szervezzen. Ezeken a tüntetéseken legyen rombolás, zúzás, keletkezzen sok kár, legyen erőszak, akár gyilkosság. A békés többség félni fog, és követelni fog valamilyen lépést a kormánytól. Egy idő után a kormány - aki magát a problémát is előidézte, esetleg pénzelte, stb - előáll a megoldással: a nyilvános tüntetéseket be kell tiltani, vagy az engedélyezésüket szigorú korlátokhoz kell kötni. A békés birka többség ehhez bólogatni fog, még akár népszavazáson meg is szavazza. Arról persze nincs tudomásuk, hogy egy mesterségesen generált probléma "megoldásaként" saját szabadságjogaikat nyirbálják meg és egyre inkább szorítják a hurkot a saját nyakuk körül. Problem - Reaction - Solution. Ezzel kapcsolatban várnám a gondolataitokat!
2009. jún. 17. 23:10
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

"Az emberek tömegeit manapság már úgy kezelik, mint a birkanyájat."


Nem "manapság már", hanem mindig is. Nem úgy, mint a birkanyájat, hanem úgy, mint a tömeget. A birkanyáj tömeg, de nem ember-, hanem birkatömeg. A kettő viselkedése között hasonlóságok és különbségek is vannak.


"Tömegkommunikációs eszközökkel és a média segítségével átmossák az agyát"


Az agymosás és a tömegkomm. két különböző fogalom. Vannak köztük hasonlóságok és átfedések, de durva pontatlanság a kettőt azonosítani.


Téged formál a TV? Egy frászt. Ha nem tetszik, elkapcsolod. Erre nemcsak te vagy képes, hanem mások is. A TV-műsor ezért alkalmazkodik a nézők igényeihez. A TV-műsor formálja a közönséget, a közönség pedig a műsort. Tyúk vagy tojás?


"mesterséges igényeket gerjesztenek lásd fogyasztói társadalom"


Erről a félmondatról önmagában napokat lehetne vitázni. Melyik igény mesterséges és melyik nem? Baj-e, ha vannak "mesterséges" igények? Minden nap fürödni (a XX. század előtt ilyesmi nem létezett) mesterséges igény? Minden nap húst enni mesterséges igény? Ha igen, akkor rossz, hogy van? Valószínűleg a fogyasztói társadalom fogalma sem olyan triviális, mint képzeled. A fogyasztói társadalom létrejöttéről szóló hetvenes évekbeli elméletet egyelőre nem igazolják a tények. A fogyasztói társadalom ugyanis nem egy olyan társadalom, ahol sokat fogyasztanak, hanem olyan társadalom, ahol a státuszokat a fogyasztási preferenciák definiálják és nem a foglalkoztatási szerkezetben elfoglalt stűtusz, mint a termelői társadalomban. Magyarország még nem posztindusztriális társadalom, itt a fogyasztói társadalom nemigen működik, de nyugaton sem. Legfeljebb korlátozottan a kamaszok körében.


"mesterséges PROBLÉMÁKAT is gerjesztenek, lásd harc a terrorizmus ellen, harc a drogok ellen"


A sajtó és a politika évezredek óta felnagyít bizonyos témákat és bagatellizál másokat. Sőt. Te is bagatellizálsz dolgokat és felnagyítasz másokat reggeltől estig, heti hét napon. Előfordulhat, hogy zavar, ha huzat van, és becsukod az ablakokat, miközben a feleséged szeretne szellőztetni. Szerinte mesterséges PROBLÉMÁKAT gerjesztesz.


"A békés birka többség ehhez bólogatni fog"


Onnan látszik, hogy még nagyon fiatal vagy és műveletlen, hogy így fogalmazol. Te a többséghez tartozol, amíg valamivel (pl. Nobel-díj elnyerésével, de még az is csak egy szakterületen bizonyítja a kiválóságodat) nem bizonyítod, hogy kitűnsz belőle. Tehát ha szerinted általában az emberek "birkák", akkor magad is "birka" vagy. szerintem meg az emberek nem birkák, ember és birka két külön faj.


Kocsmában, piacon, iskolák folyosóin, a leglaposabb, legtájékozatlanabb "kisemberek" folyton arról beszélnek, hogy a "birka többség" így-úgy-amúgy, de ők nem tartoznak a birka többséghez. Már dehogynem.


Szóval a szöveged egy tipikus ifjú titán világmegváltó szöveg, amibe egy kis paranoia vegyül: a világ veszélyes hely, átvágnak minket, rejtett gonoszságok leselkednek stb. Ez valamennyire igaz is, de a te korodban lehetnél lazább.


Ne felejtsd el: fiatal korban vagy csekély műveltség esetén gyakorlatilag MINDENKI úgy gondolkodik, mint te. Azaz birkázza a többséget, és magáról azt hiszi, hogy valamitől más, mint mások.

2009. jún. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Te most nem gondolkoztál, csak tételesen megpróbáltad cáfolni az állításaimat. Talán félsz beismerni, hogy nem minden úgy működik, ahogy egy _normális_ világnak működnie kéne? Tudom, hogyan működik az emberi psziché - félelem, elutasítás, tiltás, aztán alapvetőként elfogadás!


Engem - és másokat is - miért ne formálna a TV? Ebből is szerzek információkat, és mivel mindenhez én sem érthetek, arról, amire nincs rálátásom, simán átformálják a véleményemet, annak állítják be az adott dolgot, aminek akarják. Jó, más intelligencia, más ingerküszöb. Szerinted az ÁTLAG intelligenciával rendelkező polgár elkapcsol, tudatosan szűri magának a műsorokat? Vagy inkább csak feltétel és kérdés nélkül BEFOGADJA azt, amit lát? (Ez ELLEN kellene harcolni!)


Nincs fogyasztói társadalom? Körülnéztél már a fővárosban? Voltál már plázában, bevásárlóközpontban, óriási raktárakban, aminek Teszkó a neve? Az én definícióm szerint a fogyasztói társadalomban mesterséges igényeket generálnak olyan termékekre, amikre valójában nincs szükségünk. Ezek a termékek erőt és energiát vesznek igénybe az előállításukhoz, szállításukhoz, hogy aztán rövid használat után a kukában landoljanak, és az az anyag, amit sok-sok energia felhasználásával (kibányászás, alakítás, csomagolás stb) eljutott hozzád, és amiből lehetett volna hasznos dolog is, most éppen egy büdös nagy szemétdomb tetején vagy alján tanyázik ki tudja hol! Még hogy nincs nálunk fogyasztói társadalom? Én ezt nevezem fogyasztói társadalomnak! Gondolkozás nélkül vásárolni, fogyasztani, ész nélkül felhalmozni aztán kidobni! Szerinted hányan gyűjtik itt szelektíven a szemetet? Hányan gondolnak bele, hogy a gagyi kínai műanyag laptopból vagy fosadék ALIEN tévéből mennyi, magasabb szintű technikai eszközt lehetett volna létrehozni? (Azt már nem is említem, hogy a harmadik világban (is) elképesztő szegénység és nélkülözés van, nálunk meg külön iparág épül arra, hogy a feleslegesen felcukrozott élelmiszerektől elhízott és beteg lakosságot egy elképzelt, idealizált szintre lefogyasszák?)


A problémák létrehozásáról: lehet, hogy én is létrehozok magamnak problémákat, amiket aztán megoldok, de ez szigorúan lokális szint. Az teljesen más, amikor egy érdekcsoport GLOBÁLIS problémákat hoz létre, hogy aztán GLOBÁLIS megoldást ajánljon - sugalmazzon - amit a békére, biztonságra vágyó emberek azonnal elfogadnak! (Megint csak feltétel, kérdőjelezés nélkül - "kinek jó ez, miért?")


Onnan bizonyítom, hogy fiatal vagyok és műveletlen, mert még nem lettem Nobel-díjas? Bocs de nem értem a logikádat! Egy Nobel-díjas prof szerinted nem lehet még "birka", attól, hogy a szakterületén kiemelkedőt alkot? Itt "a" nagy összefüggésekről van szó! Bocs ha magadat is beleértetted a birkák közé! :D Szóval inkább arra válaszolj, ami a kérdés volt, és ne akarj engem is behúzni az akolba!

2009. jún. 18. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!