Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A nokia lumia 800-ról kinek...

A nokia lumia 800-ról kinek mi a véleménye? Eddig csak rosszat hallottam a telóról de több infóra lenne szükségem!

Figyelt kérdés

2012. nov. 13. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi vagyok, mi az a rossz, amit hallottál róla.


Egy jótanács: Ne olvass Nokia fóbiás, android és alma b*zi kommentelők véleményét. Nem szabad ilyenekre alapozni.


Javaslom, hogy inkább Wp7-et használók véleményére figyelj oda.


Nekem Lumia 710 van, Wp7-el. Windows Phone-os telefont akartam venni, Android szóba sem került, iPhone pedig az Ár/Érték arány miatt ütötte ki magát.

A Wp7 nagyon letisztult oprendszer. Egyre több a letölthető program rá, amik simán felveszik a versenyt az Androidos cuccokkal, annyi különbséggel, hogy sokkal ritkábban fagynak, és nem nagyon találsz olyan wp7-re írt progit, ami akadna egy wp7-es telefonon. Még a legalja, Lumia 610 is simán viszi amit kell, ellenben egy hasonló hardverrel szerelt androidos telón még a menü is akad.


A Lumia 800 jó telefon, számomra az Amoled, és a nagyobb kamera, meg a 8 helyett 16 Gb tárhely nem érte meg a 2x-es árat a 710-hez képest, de ez szubjektív. Megbízható, nem lesz vele gondod, ahogy a Nokiákkal úgy általában.

2012. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólhoz.Én 800-ast vettem a barátnőmnek egy 710-est.Pár funkciót hiányolok a wp-ből de összességében jó telefonok egy megbizható,gyors,stabil op.rendszerrel!Én Nokia N8-ról váltottam és nem bántam meg!Droid nálam se jöhetett szóba.7.8-as frissités nemsokára jön amivel testreszabhatóbb lesz és remélem több funkciót is kapunk vele!
2012. nov. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát pl a telefonos boltban is mondta a srác, hogy 1hétig használta és inkább azt mondta hogy soha többet... meg akik használták azt mondták nekem, hogy folyamatosan lefagy, nem lehet bluetooth on cuccokat rátenni meg küldeni róla... ilyeneket hallottam !
2012. nov. 14. 09:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont hogy arról híres a Windows Phone hogy nem akad,vagy fagy le.Nem tudom kitől hallottad ezt.Android az még két magos proci alatt is szeret lefagyni.A WP sokkal gyorsabb, stabilabb mint a droid.Az ilyen garázsboltos mobil "szakembereknek"meg azt sem szabad elhinni amit kérdeznek.Lehet hogy csak rád akart sózni valami droidos vacakot.BT adatküldés tényleg nincs,de én már akkor sem használtam amikor olyan telóm volt.Nagyon elavult,lassú formája ez az adatküldésnek.Ott van arra az USB,meg a számítógép.Amúgy van BT headset-hez,meg autós kihangosítóhoz,csak adatküldést nem engedi.8 hónapja van 710-em,és egyszer nem akadt meg,vagy fagyott le,imádom.A rendszer ugyanaz mint a 800-ban,csak utóbbinak nagyobb a memóriája,kamerája,meg fejlettebb a kijelzője,csak anno tavasszal még drága volt nekem,ezért vettem 710-et.Ui.:Kíváncsi lennék arra,aki folyamatosan meg tudta akasztani,meg fagyasztani ezt a rendszert,hogy mit csinált vele.Persze lehet hogy csak kamuzott neked.
2012. nov. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Nekem sem fagyott soha. Persze nem mondom, hogy nem lehet kiakasztani, de nekem még nem sikerült.

Egyetlen dolog, ami "negatívum". Nekem 7 hónap alatt eddig kb. 3 alkalommal újraindult a teló, csak úgy, minden külső beavatkozás ellenére. Az androidos céges telómat (tény, hogy a legalja, ami csak létezik), nekem kell szándékosan újraindítani időnként, mert belassul, nem kapcsol be a wifi, stb...


Lehet egyébként Android-os cuccból is jót venni, szóval nem sz@r az, de nagyban függ attól, hogy a gyártó mennyire igyekszik optimalizálni a rendszert a saját készülékeire. Legtöbben a kelleténél kisebb energiát fektetnek ebbe. A HTC elvileg jó ebben, de ott zsebbe kell nyúlni.


Egy szóval: A Wp7-el kisebb a melléfogás esélye (sőt szinte nulla), ha megbízható, stabil oprendszerrel ellátott telót akarsz.

2012. nov. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jövőre jön a 7.8 de szerintem ilyen funkciókat kellene betenni a rendszerbe:Jön egy bejövő hivás és befejeződik akkor ne kelljen nekem lezárni a képernyőt hanem automatikusan zárja!

Kikapcsolt állapotban nem lehet tölteni,zenelejátszò csik a gyorsabb beletekerés miatt hiányzik.

Továbbá Inkább ezeket a funkciókat pakolnák bele, mint a sokat nem érő szolgáltatásokat!

Képernyővédőn óra ami állandóan látszik vele az értesitések, hangszinszabályzó,

Kikapcsolt állapotban való töltés,

zenelejátszò csik a gyorsabb beletekerés miatt,

naptárban a hetek száma, kamerában folytonos zoom és nem ugrózoom,

üzemmódok létrehozása(általános, néma, tárgyaló stb.)

mondjuk lezáró gomb hosszan nyomásával jönne elő, saját sms hang.


Igaz nem bántam a váltást(még)de az N8 után eléggé hiányoznak ezek a funkciók!

2012. nov. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Páromnak van Nokia Lumia 800-as telefonja, de nekem nem igazán jön be, de annyira neki sem tetszik. Ilyen zárt rendszer van rajta, ezért Bluetoth-on nem lehet rá küldeni semmit, és ő sem nagyon tud küldeni. Ezenkívül mikor csengőhangot akarsz rárakni, nem lehet több 1 megánál meg talán 40 másodpercnél, mert különben nem engedi rátenni. Mikor gépről akarsz rárakni cshangnak valamit, át kell írni Ringtoonra, mert ha nem, nem fog a telefonon látszódni, csak sima zeneként, azt pedig nem lehet cshangnak betenni. Ezenkívül tényleg elég internetes telefon, akinek a fb meg ilyenek az élete, annak való leginkább. Még a Zune nevezetű program volt picit furcsa, szerintem és párom szerint is picit már túlbonyolították. Viszont ami mellette szól, hogy jó gyors, nem szokott lefagyni, gyakran vannak hozzá frissítések, és a Piactér nevű alkalmazáson egy csomó rávaló cucc van. Mindenki mást vár el egy telefontól, én ezeket gondolom róla, de lehet neked megfelelne. :)
2012. nov. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!