Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek melyiket érdemeseb...

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni:Nokia lumia 710 vagy samsung galaxy s advance?

Figyelt kérdés

Szeretnék telefont venni, de nem tudom eldönteni melyik is lenne a jobb főleg gyorsaság szempontjábol.

Ahogy olvasgattam itt ott az android szeret sok ramot használni ezért is gondolom hogy a lumia lehet e erősebb a nem túl bonyolult "windows" rendszerrel?!?

Legfőkébb telefonálásra használnám(nyilván)de szeretek netezni,videókat/képeket nézegetni,és unaloműzésképpen játszani.Ami még fontos lehet hogy az akksi is bírja az iramot ezek mellett:)

Előre is köszönöm a válaszokat



2012. nov. 27. 22:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Fogalmam nincs, hogy mennyibe kerülnek pontosan a telefonok, de 100alatt szinte minden árkategóriában vezet az árhoz megfelelő sony, így inkább sonyt javaslok a két telefon helyett
2012. nov. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A sony (nem tudom miért)valahogy nem tetszik:( olvasgattam róla ennek ellenére jónak is tűnik de én inkább ebben a 2 telefonban gondolkodnék.

Világ életemben Nokiám volt de mivel új rendszert kapott a symbian helyett ami elég zárt is, kicsit tartok tőle hogy hamar megunom,esetleg megbánom a megvételét.Mind 2 telefon volt a kezemben a nokia sajnos nem sokat csak épp körül néztem benne de még igy sem tudom hogy melyik lenne előnyösebb.

2012. nov. 27. 22:52
 3/15 anonim ***** válasza:
Lumia 710.Szerintem megéri váltani.Igaz én N8-ról váltottam Lumia 800-ra.De nem bántam meg.Megunni nem fogom hisz gyors akadásmentes minden ami leginkább fontos nekem.Sok funkció hiányzik de meg lehet szokni.Nemsokára jön a 7.8-as frissités igy kicsit szabadabb lesz a rendszer.Én azt mondom nem fogod megbánni a WP-t!
2012. nov. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nagyon a nokia felé húzok:)

Soha sem hagyott még cserben.Sokan meg a samsungot éltetik a sok google támogatás és nyitottság miatt.De viszont panaszkodnak is hogy sokszor belassít na meg ok nélkül kapcsolódik a netre(vagyis sok esetben szeretne)ezek a jelenségek mitöl lehetnek?

2012. nov. 28. 00:40
 5/15 anonim ***** válasza:
WP nem bonyolult. Sőt..hülyebiztos rendszer.
2012. dec. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kérdező.Azért mert a Windows Phone meg pl. az iOS(iPhone),egy valóban "megcsinált" operációs rendszer,kb. mint az egyiptomi piramisok,össze van csiszolva minden elemük.Az Android ezzel szemben egy instabil összeba..ott valami,a csili-vili felület alatt egy bóvli a rendszer.Ezért akadozik,fagy le,meg kell egy atomerőmű proci,hogy fusson.Lehet nem véletlen,hogy előbbi rendszereket az Apple,és a Microsoft csinálta akik értenek is hozzá,utóbbit meg a Google(netes kereső weblap):)Gyakorlatilag egy Linuxos alapokra össze kókányolt izé a Droid.Persze nyitottnak nyitott,mint ahogy egy sufni tuningolt 25 éves LADA-t is könnyű alakítgatni.:)
2012. dec. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket :) tehát akkor akár hogy is nézzük a Nokia lumia jobb mint egy vele egy árban lévő pl: samsung galaxy ace 2 ? Nem kevés neki az 512 ram ? Az akksi hogy bírja egyébként ? neten azt írják hogy gyengécske, ez igaz ?
2012. dec. 2. 11:44
 8/15 anonim ***** válasza:
Windows Phone-ra nem kevés a kakaó,pont azt mondom hogy adott esetben egy WP telefon gyengébb vassal is gyorsabban,simábban fut,mint egy izmosabb Android,mert jól van optimalizálva.(Van 256-os WP is,azt a rendszer azon is rezzenéstelenül fut,egy Android meg használhatatlan volna szinte)Akksi ill.energia fogyasztással volt gond,év elején,de a nyáron érkezett frissítéssel rendbe rakták,ezt hallhattad,olvashattál róla,de ez a gond már nincsen.Intenzív használat mellet átlagos okostelefon üzemidő,úgy másfél max két nap,de nem árt esténként töltőre rakni.Tehát ha tényleg okostelefonként használva(folyamatos mobilnet)átlagos üzemidőt kapsz.
2012. dec. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:) válaszodban benne van minden amit tudni akartam :)

Akkor kb 50-60 ezer ft körül érdemesebb wp-s telefont venni.Szerintem akkor marad a lumia 710 meggyőztetek.Lesz ami lesz.Remélem nem bánom meg :)

2012. dec. 2. 15:21
 10/15 anonim ***** válasza:

Viszont a wp is simbyan módon működik. Tehát egyszerre 2 mag dolgozik benne. Egy a CPU, és egy GPU. Mivel a CPU nem eszik sokat, takarékos, de pl játékoknál, amelyek a hardverbe belemarnak, ott zabálja a GPU az aksit. Tehát egy félóra CraftWorld-del le lehet meíteni az aksit, de egy egyszerű, csak CPU-t igénylő játéknál (Angry Birds (sima)) 3-4 óra is lehet, de akkor maxon pörög a proci,ami megint csak energia zabáló.

Nekem anno a wifivel volt baj. Látta, de nem volt hajlandó csatlakozni. Az első hibajavítás megoldotta. A Tango gyorsította és új funkciókat adott. Zene, megnézemafacebookom2perc, telefonálásra...bírja 2 napig. De intenzív játékra, internetre, 1 nap az aksi ereje.

Mondom ezt úgy hogy Lumiám van, tehát tapasztalat beszél.

2012. dec. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!