Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez most hogy van? Okostelefon.

Ez most hogy van? Okostelefon.

Figyelt kérdés
Hétvégén lesz új telefonom. Okostelefon. Azt szeretném kérdezni, hogy az osztálytársak közül is sokan használják netezésre, facebbokozásra, youtubera, googlera stb. Ez most a telefonhoz tartozik és ingyenes, vagy havonta kell érte fizetni? Ha igen mennyit? Légyszi részletesen írjátok le. Most lesz először okostelefonom. Mire kell figyelni?

2012. nov. 28. 18:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez internethasználat. Vagy kötsz netes csomagot hozzá és fizetsz, vagy használod wifin.
2012. nov. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

az internet okostelefonoknál sem ingyenes...

a szolgáltatódnak megfelelő internetcsomagot megrendelheted pénzért, amit havonta, vagy a megadottak szerint kell fizetned (amit a szolgáltatód telefonszámán [pl. telenor, t-mobile,vodafone] tudsz megrendelni).

még van egy olyan lehetőség, hogy wi-fi, amin még ingyen tudsz netezni telefonodról.

hogy mennyit kell fizetni az internethasználatért, azt a szolgáltatód mondja meg a megrendelt csomagnak megfelelően.

szóval vigyázz, okostelefonnál sem ingyenes!

2012. nov. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Van olyan hogy wifi, amit az okostelók képesek fogni.

Beállítások --> vezeték nélküli és mobilhálózat --> Wifi

Rámész hogy wifi bekapcsolása és ha nincs kódolva akkor fogja és Tudsz is menni netezni.

Ha le van kódolva jelszóval, akkor ha nem tudod a jelszót, akkor nem fog felengedni wifire, így nem tudsz netezni sem.

ha le van kódolva, és tudod a jelszót, akkor beírod, és Ugyanúgy fel fog engedni.

a wifi használatáért nem kell fizetni! SOHA!!

az olyan mint a Bluetooth ("Blútusz") azért sem kell fizetni PONTOSAN úgy mint a wifiért - Nincs a világon olyan wifi amire hogy felkapcsolódj, pénzt kell fizetni.

tehát ha van wifi amit tudsz fogni, felkapcsolódsz és TELJESEN ingyen netezel

Ezt a wifit egy router sugározza, ami általában otthoni gyengébb routerek kb 30-50 méterről lehet fogni. - Persze ettől vannak jóval erősebbek is.

Ha nem fog a telód egy wifit sem, akkor az osztálytársaid valószínűleg Mobilinternettel vannak fészen youtubeon meg itt-ott, amit viszont pénzért meg kell venni, de azt szinte bárhol foghatod.

(Egy lakatlan szigeten pl nem fogod fogni..) :D

de ha lakott területen (falu, város) vagy akkor működni fog mindíg.

Az internetről böngéssz a szolgáltatódnál (T-mobile, Pannon, Telenor) általában ezek.. itt válaszd ki a számodra megfelelő netet (már ha szeretnél egyáltalán netet)

amire figyelni kell: a wifi mehet bármennyit, de ha nem töltesz le valamit (pl torrenten egy nagyobb fájlt ami tovább tart) és nem is használod (éppen nem facebookozol, nem nézed a youtubeot)

akkor érdemes kikapcsolni a wifit mert hamar lemerül tőle a telefon

Nekem Xperia mini pro-m van (nem x10 mini pro!)

Valamilyen oknál fogva okosteló ellenére bírja 5 napig ha egyszer feltöltöm..és netezek vele (wifivel minden nap szinte) kamerázgatok, játszok vele és így bírja 5 napig

általában okostelókról gyakran írják, hogy minden este rá kell dugni töltőre! (nem azért mert régi) lehetséges hogy neked is ilyen lesz.

Egyébként ha töltögeted a telefont minden nap, vagy akár naponta 2x akkor sem teszel rosszat az akksidnak!

Viszont azzal rosszat teszel neki ha nincs feltöltve és tárolod napokig-hetekig..hónapokig - ez tönkre is teheti az akkumlátort

Akksit mindíg feltöltve kell tárolni! :)

Írj ha velemit kérdeznél még, ha Bármit nem értesz, ha bármit elírtam és nem tudod hogy mi van oda írva.. (hajlamos vagyok hibákkal írni) :D

Egyébként milyen telefonod lesz? :)

2012. nov. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

bocsi elírtam.. xD

T-mobile, Vodafone, Telenor :D

2012. nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Ugyanúgy mint a sima telókon itt is elő kell fizetni az internetért, ha ez megvan a telefonodra alkalmazásokat tudol letölteni a marketről (telefonon úgy van feltüntetve hogy play áruház) és már csak regisztrálnod kell, aztán amíg az sd kártya be nem tellik korlátlanul tudol letölteni ingyenes és fizetős alkalmazásokat.
2012. nov. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

T-mobile-tól lesz telóm. A márkát még nem döntöttem el, az eladó Huawei Ascend Y200-at javasol. Adott egy kis újságot, a kövi lapon vannak a Sony-k. Majd megkérdezem, hogy onnan is választhatok-e, mert nekem inkább Sony Xperia Tipo kellene :). Ha nincs hasonló áron, hanem drágább, akkor Huawei lesz szerintem. De ha nincs Wi-fi-m bekapcsolva, és nincs is mobilnetem, akkor youtube-ot, vagy face-t nem is tudok használni? Ja, és oylat is hallottam az egyik haveromtól, hogy 100 biten van a nete, amiért 1000 Ft-ot fizet havonta. De ha ezt a 100 bitet meghaladja, és nem veszi észre (azt mondta az olyan 8 óra netezés) akkor az a pénz a számládon csak nő és nő? Mert az úgy elég nagy válság lehet, ha nem is jelez. Lelehet pl úgy blokkolni, ha meghaladtam a 100 bitet akkor ne engedjen mobilnetezni? Egyenlőre ennyi kérdésem van, ha megkapom szombaton a telót, akkor még ha nem lesz világos vmi, megkérdezem :) Vagy írok privit.

2012. nov. 28. 18:54
 7/16 anonim ***** válasza:
Jesszus! Sok dologgal nem vagy képben. Valszgeg 100mb kerül 1000Ft-ba. Ha meghaladod akkor sincs semmi, csak (küldenek egy SMS-t) és korlátozzák a neted vagyis tudsz netezni, de lassan(fészre meg szöveges oldalak betöltésére használható videókra nem)És az a 100mb sem kb 8 óra, mert nekem volt, amikor kb 10perc alatt elfogyott(letöltés miatt) Volt, mikor kitartott majdnem 2 hétig, mert csak fészeztem.
2012. nov. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
rendebn már értem :D
2012. nov. 28. 19:30
 9/16 A kérdező kommentje:
*rendben
2012. nov. 28. 19:30
 10/16 A kérdező kommentje:
és az eladó kérdezni fogja, hogy kötök-e mobilinternet csomagot? Vagy nekem kell szólni? És milyet kössek? [link]
2012. nov. 28. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!