Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért veszik az iPhone-t...

Miért veszik az iPhone-t amikor egy csomó dolgot nem tud és szándékosan lett ilyen?

Figyelt kérdés

Az ára az nyilvánvaló hogy túlzás. De ezért a pénzért semmi extrát nem adnak csak az IOS-t meg egy almát a hátuljára.


A 4-et láttam már párszor és fogtam is a kezembe. Azt tudom róla hogy az aksit nem tudod kivenni, a memóriát nem bővítheted, ebbe már micro SIM kellett miközben az összes többi teló még jó volt normál SIM-mel.

Az IOS nem ingyenes ellentétben az androiddal, nem lehet úgy személyre szabni, nincs főképernyő.

iphone-ra nem lehet másik telefonról átküldeni zenét, képet és fordítva se megy, csak itunes-en keresztül tud kommunikálni a számítógéppel.

A garancia is kevés rá és úgy tudom hogy már nem fogják cserélni az egész telefont egy hiba miatt.


2012. dec. 4. 18:21
1 2
 1/19 anonim válasza:
A válasz csak annyi hogy DIVAT minek veszel egy polót 15 ezerért? a divat és a márka miatt tudom jönnek majd a most jobb minőség lehet igaz jobb minőség de én beérem nokia n95 én a 90% nem használom ki egyik okos telónak se a lényeg az hogy mindig vásárolj vásárolj és vásárolj elhitetik veled hogy egy szaros telefontól menő leszel
2012. dec. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Mert anno jó cég volt, a kezdetekben is jókat adott el jó áron, és így márka lett belőle, mára már teljesen elszálltak maguktól, és szinte alig változtatnak az évente frissülő készülékeikben valamit, de a sok iSheep megveszi. Amerikában eléggé olcsó az ottani fizetéshez képest. Nálunk ez nem mondható el, és ezért nézik meg többen az ilyen készülékeket.. Mindenki ilyet szeretne, mert egyes emberek szerint menők lesznek tőle..

Androidéktól le van maradva rendesen, de direkt nem tesznek bele olyan alapvető dolgokat, mint az nfc..

Azért nem lehet bővíteni őket, mert akkor nem tudnák ennyivel drágábban adni. A fájlkezelő, bluetooth fájlküldés pedig érdekes dolog.. Valamiért nem oldották meg, biztos egyedit akartak. Bár néha eléggé negatív dolog az iTunes függőség.

2012. dec. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Na és ki látja hogy iponod van? Aki telefonálni lát...

Ez nem autó hogy mindenki látja h végigmész vele az utcán, hogy ott áll a házad előtt.

A ruha meg más... márkából 1000 van és vannak amik 1 áron vannak ,de nincs még egy olyan drága márka mint az Apple.

2012. dec. 4. 18:38
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A jó marketing nagyon sokat dob a termék megítélésén. Ebben ők nagyon jók. A reklámjaik többsége az érzelmeket veszi célba és nagyon jól irányzottak. Ennek köszönhetően már van egy elég népes táboruk, akik reklámozzák a terméküket anélkül, hogy erre akár egy fillért is költeni kellene az Applenak. Felismerték hogy fontos az hogy az elektronikus eszközöktől magadénak érezd az adott márkát, és azonosítási pontként tekints rá. Ezért vannak olyan sokan akik úgy beszélnek egy készülékről mintha az adott vállalat az övék lenne. Kell ennél erősebb kötődés?


De mindez nem működne ha a termékeik alapvetően rosszak lennének vagy csak átlagosak. De nem azok. Nem arról van szó, hogy ezek forradalmi újdonságokat hoztak volna bárkinek.

Milliószor be lett bizonyítva, hogy nem az övék volt az első érintőképernyős telefon, vagy az első számítógép...stb.


A lényeg az apple számára a tudás összegyűjtése és a termékeikbe gyúrása volt. Rájönni arra, hogy a hétköznapi embert mi az ami érdekli/érdekelheti egy ilyen eszközön. Művészi pontossággal megtalálni a felhasználó számára kényes pontokat és úgy alakítani ezeket, hogy a lehető legteljesebb élményt nyújtsa.


A termékeik jól célozzák meg a nagyközönséget. A termék ára, megjelenése mind azt az érzést kelti, hogy te egy prémium ritkasághoz jutottál hozzá, amivel több lettél. Aminek köszönhetően az aktuális top az amit a kezedben tartasz most.

Amiért fizetsz az sokat ér neked, amiért sokat fizetsz az még többet fog.


Nézd meg a googlet. A legkevesebb szemétkedés van a szerződéseikben (igen ezek az "I agreed" ill "elfogadom" nyilatkozatok amiket senki nem olvas el soha! A googlenél egész minimális és többnyire a "macska a mikróba" típusú perek állhatnak a háttérben, ezért vannak benne). A legtöbbet tolják az ember segge alá mégis teljesen ingyen (az elfeledett Wave például egy többilliót érő nagyvállalati CRM rendszerekből áthozott szolgáltatás volt. Igen ezt használhattad teljesen ingyen! Senkit nem érdekelt...). Mégse látni embereket, hogy így rajonganának a google-ért. Egyáltalán tudtok embereket mondani a Googletól?


Az Apple jól helyezkedik a piacon. Meg is lett az eredménye. Sokra tartom Jobsot én is de nem mint "feltalálót" (vagy hogy szeretik őt emlegetni) :D hanem mint vérbeli üzletembert. Fantasztikus dolgokat tudott kihozni az irányítása alatt álló cégekből.


A lényeg tehát. Az Apple nagyon jól tudja hogy mennyit kérhet az iPhne-ért. Amíg az emberek képesek egy használt, legyalult régi készülékért is kiadni több száz dollárt addig nem kérdés, hogy az árakat növelni kell. Az pedig hogy valamiért fizetni kell a legtöbb ember fejében összefügg a még jobb minőséggel. Ugyanakkor alapvetően nincs gond ezzel az oldalával.


Fura látni, hogy egy készülék mit tud kiváltani egyes emberekből.

2012. dec. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
Nem tudom minden hülye gyerek lehajtott fejjel ül a buszon metrón vonaton mindenki nyomogatja a telefont fuckbook stb tehát elég sokan látják de egyes egyedek előszeretettel mutogatják tehát a helyes válasz még mindig a divat nem drága iphone csak mi vagyunk csóróóók :D az apple szerintem nem nagyon érdekli a európai minta
2012. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%

5000x kérdés volt már erről , miért nem lehet kicsit keresni ?


- nem túlárazott

-az iOS bizony nagy + -t ad , az iOS miatt nagyobb teljesítménye van a 2 magyos iPhone 5 nek , mint a 4 magos Sgs 3 nak.... , sokkal stabilabb is mint az android és könnyebb használni

-aksit nem tudod kivenni... , ki lehet ,csak csavarozni kell egy rakás videó van neten ,h hogyan kell kicserélni (ha netán elromlana , amit az iPhone-nak nem szokása)

- memóriakártya nem megy bele - > nincs szükség , mert van 16gb -os 32gb-os és 64 gb-os változata.....

- "ebbe már micro SIM kellett miközben az összes többi teló még jó volt normál SIM-mel"

manapság minden új telefonba micro sim kell , ez nem értem miért probléma.... a szolgáltató kicserélni aprópénzért , ha meg ezt sem akarod kifizetni kivághatod magadnak ingyen...

- Az IOS nem ingyenes ellentétben az androiddal - ugyanúgy ingyenes :D semmit sem fizetsz a használatáért

-nem lehet úgy személyre szabni - itt pontosan mire gondolsz? arra ,hogy nem lehet témát változtatni ?

2 éva van iPhone 4 - em és semmilyen hátrányát nem tapasztaltam ....

-iphone-ra nem lehet másik telefonról átküldeni zenét, képet és fordítva se megy

Igen mivel ez illegális , de amúgy képet lehet és ő is tud küldeni :D

-csak itunes-en keresztül tud kommunikálni a számítógéppel. -> igen , de gondolom te még nem próbáltad a többi gyártó mellékelt programjait , azok messze elmaradottabbak...

-A garancia is kevés rá és úgy tudom hogy már nem fogják cserélni az egész telefont egy hiba miatt.

Az Apple -nél nem találsz jobbat , szó nélkül cserélik a telefont bevizsgálás után (persze ha tényleg nem a te hibádból romlott el) gyorsak , és tökéletes munkát végeznek

- a telefonra 1 év garancia van , de lehet vásárolni kibővítettet + telefonos segítségnyújtást

2012. dec. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
33%

Teljesítménytesztekben pedig az s3 volt a jobb.. Érdekes. De nem ez a kérdés.

Ha képes vagy sz@rra váltani azért, mert számodra nagy +-t ad a 4"-os egérmozi, akkor vegyed.


"-aksit nem tudod kivenni... , ki lehet ,csak csavarozni kell egy rakás videó van neten ,h hogyan kell kicserélni (ha netán elromlana , amit az iPhone-nak nem szokása) "

Jah, mert biztos más prémium kategóriás készülék aksija tönkremegy.. :D Akkor miért van annyi videó róla?

az i5 is csak 1 200k-s bughalmaz.


"- memóriakártya nem megy bele - > nincs szükség , mert van 16gb -os 32gb-os és 64 gb-os változata..... "

Igen, ezért húzzák le az embert ezzel..


"- Az IOS nem ingyenes ellentétben az androiddal - ugyanúgy ingyenes :D semmit sem fizetsz a használatáért "

Szerintem összekeverte a kérdező a zárt és a nyitott rendszert. Mint ahogy sokan mondták már.. Sok dolog hiányzik az iOS-ből, ami benne van 1 20.000-es Androidos készülékben már..


"-nem lehet úgy személyre szabni - itt pontosan mire gondolsz? arra ,hogy nem lehet témát változtatni ?

2 éva van iPhone 4 - em és semmilyen hátrányát nem tapasztaltam .... "

Arra b+, hogy nem lehet másik Launchert tenni rá, témázgatni ahogy akarod, és a Launcheren belül is van személyre szabhatási lehetőség. + nincs élő háttér. Nem tapasztaltad, mert nem tudod, hogy milyen.


"-iphone-ra nem lehet másik telefonról átküldeni zenét, képet és fordítva se megy

Igen mivel ez illegális , de amúgy képet lehet és ő is tud küldeni :D "

Először bevallod, hogy nem lehet, utána pedig azt állítod, hogy lehet. Nos, írd le kérlek a folyamatát.

Zenét talán azért nem lehet, mert vedd meg a kib@szott iTunes-en keresztül..


"-csak itunes-en keresztül tud kommunikálni a számítógéppel. -> igen , de gondolom te még nem próbáltad a többi gyártó mellékelt programjait , azok messze elmaradottabbak... "

Mert te olyan sok tapasztalattal rendelkezel ezzel kapcsolatban. Pl. a Samsungnál ott a Kies. Azt rendesen lehet használni, de minek, ha rá lehet csak simán kötni a gépre a készüléket? + ott a Kies Air, ami wifi-n keresztül kommunikál, szvsz valahogy nem igaz az állításod. Nem lehet, hogy ezen a téren az Apple van elmaradva?


"-A garancia is kevés rá és úgy tudom hogy már nem fogják cserélni az egész telefont egy hiba miatt.

Az Apple -nél nem találsz jobbat , szó nélkül cserélik a telefont bevizsgálás után (persze ha tényleg nem a te hibádból romlott el) gyorsak , és tökéletes munkát végeznek "

Ja, és akkor mi volt, mikor jelentették az i5-ös bugokat, és akkor a kamerára pl. azt írták válaszként, hogy használd rendesen.. A kopásra pedig azt, hogy normális..

De te inkább maradj ott ahol vagy és használd az Apple Maps-ot.


" a telefonra 1 év garancia van , de lehet vásárolni kibővítettet + telefonos segítségnyújtást"

Persze, költs rá még +ba, hogy menézzék.. Jews..

2012. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Teljesítménytesztekben pedig az s3 volt a jobb.. "

Tele van az internet geekbench score- k al , nemértem miért nem lehet utánnanézni... és igen tényleg jobb az 5 teljesítményben akár hiszed akár nem ez így van..


"az i5 is csak 1 200k-s bughalmaz. " - ezt hogy érted ? mondj egy bug -ot....


"Sok dolog hiányzik az iOS-ből, ami benne van 1 20.000-es Androidos készülékben már.."

mintpéldául?


" + nincs élő háttér. Nem tapasztaltad, mert nem tudod, hogy milyen. "

A családban van egy xperia P - semmi nincs az "élő háttér" ben , de ha neked ez a fontos egy telefonban akkor hajrá

vedd azt amiben van élő háttér


" Először bevallod, hogy nem lehet, utána pedig azt állítod, hogy lehet. Nos, írd le kérlek a folyamatát.

"


A zenére írtam ,hogy nem lehet , mivel illegális , és képeket lehet -> folyamat: rámész a képre amit el szeretnél küldeni , bal oldalt alul ott a kis gombocska és kiválasztod h min keresztül szeretnéd : email /mms


"Zenét talán azért nem lehet, mert vedd meg a kib@szott iTunes-en keresztül.. "


Nem kell megvenni iTunes- on , amit cd -n vásároltál azt is rá tudod tenni , SŐŐŐT még azt is , amit lekalózkodtál ...

"mellékelt programjait , azok messze elmaradottabbak... "

" Mert te olyan sok tapasztalattal rendelkezel ezzel kapcsolatban."

Igen használtam sony pc companion-t - kb mire valamit megcsinálok rajta 5x lefagy , a frissítést nem végzi el rendesen (ez miatt el is romlott a hivatalos kamera app - a hivatalos frissítéstől , hát gratula )


" + ott a Kies Air, ami wifi-n keresztül kommunikál, szvsz valahogy nem igaz az állításod. Nem lehet, hogy ezen a téren az Apple van elmaradva? "


Már rég van az iTunes - ben Wifi-n keresztül szinkronizáció + fotóadatfolyam ,iTunes match


" akkor a kamerára pl. azt írták válaszként, hogy használd rendesen.. A kopásra pedig azt, hogy normális.. "

Ez a probléma már volt a 4s ben is , Sőőőőt még az Sgs3 nál is előfordul (csak megjegyzem) a purple flare (gondolom erre gondoltál) A kopás fel van fújva , eddig az volt ,hogy a 4s és a 4 leesett és betörött mert üveg ,most meg ,hogy karcolódik , jah , de arról egy szó nem esik ,hogy repedezik az Sgs3 -nak a műanyag borítása...


"De te inkább maradj ott ahol vagy és használd az Apple Maps-ot. "

itt meg a másik "gate" , ez is annyira fel van fújva ,hogy már fájdalom olvasni ,használom folyamatosan és semmi hátrányát nem tapasztalom ,hogy nem Google Maps - em van...

2012. dec. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%

De szánalmas ,hogy minden hülyeséget összehordasz egy olyan telefonról amit még 1x sem fogtál a kezedben és próbálod befeketíteni...

Kisebbségi komplexusod van?

2012. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%

"itt meg a másik "gate" , ez is annyira fel van fújva ,hogy már fájdalom olvasni ,használom folyamatosan és semmi hátrányát nem tapasztalom ,hogy nem Google Maps - em van..."

Ha már az Apple is azt ajánlotta, hogy használj más térkép appot, akkor ott tényleg gond van. Ne légy ennyire fanboy. Azért lásd a hibákat is.


"Tele van az internet geekbench score- k al , nemértem miért nem lehet utánnanézni... és igen tényleg jobb az 5 teljesítményben akár hiszed akár nem ez így van.. "

Oké, mutasd.


"az i5 is csak 1 200k-s bughalmaz. " - ezt hogy érted ? mondj egy bug -ot....

Talán a kijelző vibrálás, maps, kamera lilásodás.


"Sok dolog hiányzik az iOS-ből, ami benne van 1 20.000-es Androidos készülékben már.."

mintpéldául? "

Most érdeklődsz a konkurencia után vagy mivan? :D

Példának ott a Bluetooth fájlküldés, teljes szinkronizálás a géppel, más szoftveres segítség nélkül. Túl zárt.. Ami hiányosság is lehet, mert szinte meg van szabva, hogy te mit csinálhatsz és mit nem.. A sok birka meg bedől neki, hogy 1 cég irányítsa őket. Jaa, és a widget, ami eléggé nagy hiányosság. Ennek a hiánya miatt gagyi hatású a rendszer elrendezése, mert pl így csak vacak ikonok vannak kint, és ennyi.


"A családban van egy xperia P - semmi nincs az "élő háttér" ben , de ha neked ez a fontos egy telefonban akkor hajrá

vedd azt amiben van élő háttér "

Tudod, van aki ezt használja. ájfónokra is lehet mozgó hátteret dobni, csak csupán gagyi, meg jb kell hozzá.

De pl. az időjárásos élő háttér is pozitív dolog, mivel jól is néz ki + ha nem nézel a widgetre, akkor ott is megláthatod, hogy milyen idő van kb..


Jah.. úgy csináltam anno én is, azt hittem, hogy a bluetooth-ot használta. De ez a mail-es dolog vacak így szerintem. Nem a legjobb megoldás.


"Nem kell megvenni iTunes- on , amit cd -n vásároltál azt is rá tudod tenni , SŐŐŐT még azt is , amit lekalózkodtál ... " Tudom, de az Apple ezt szeretné.


"Igen használtam sony pc companion-t - kb mire valamit megcsinálok rajta 5x lefagy , a frissítést nem végzi el rendesen (ez miatt el is romlott a hivatalos kamera app - a hivatalos frissítéstől , hát gratula )"

Nem lehet, hogy valami miatt bugos? Esetleg valami frissítés rá?


"Már rég van az iTunes - ben Wifi-n keresztül szinkronizáció + fotóadatfolyam ,iTunes match "

Helyes.


"Ez a probléma már volt a 4s ben is , Sőőőőt még az Sgs3 nál is előfordul (csak megjegyzem) a purple flare (gondolom erre gondoltál) A kopás fel van fújva , eddig az volt ,hogy a 4s és a 4 leesett és betörött mert üveg ,most meg ,hogy karcolódik , jah , de arról egy szó nem esik ,hogy repedezik az Sgs3 -nak a műanyag borítása... "

A lilásodás csak az i5-nél fordult elő, mert kicserélték a lencsét, ha jól tudom, vagy a borítást.. :D A lens flare effect az előfordul, de az nem lila.


"De szánalmas ,hogy minden hülyeséget összehordasz egy olyan telefonról amit még 1x sem fogtál a kezedben és próbálod befeketíteni...

Kisebbségi komplexusod van?"

Jah, hogy még a szánalommal jössz.. Szerintem ez az utolsó mondatod lesz az, és ezzel magad is azzá válhatsz könnyen, ha ilyen gyakran, és könnyen felidegesíthet 1 ismeretlen személy. Tényeket soroltam fel, amit több ezer, talán millió felhaszánló is megtapasztalt, és nem csak 1-2. Az S3 hátlapjához pedig annyit fűznék hozzá, hogy annál sokkal ritkább volt az ilyen esetek száma. Mobilarénás s3-as topicban talán 1 ember panaszkodott. A többieknek működött. Amúgy a Note 2-m hátlapja sem reped.. Pedig ugyanaz az anyag.

Az Apple készülékeire már lehet azt mondani, hogy Ha már a kezedben fogtad az egyiket, akkor szinte már mindet megfogtad.. Mivel annyira sokat változott az iPhone 1 óta a rendszer.. Talán gyorsult a rendszer közben, jah, és már le lehet cserélni a hátteret.

2012. dec. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!