Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 800 vagy Sony...

Nokia Lumia 800 vagy Sony Xperia J? Melyiket válasszam, és miért?

Figyelt kérdés
Netezni is szeretnék rajta,de az is jó lenne ha megbízható lenne és könnyen kezelhető.

2012. dec. 9. 20:12
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm,várom a további válaszokat!
2012. dec. 10. 15:08
 12/27 anonim ***** válasza:
88%
Pont ezért szoktam mondani az Androidra,hogy cukrozott sz..,mert csili vili felület,és tény hogy nagyon nyitott rendszer,de közben egy összekókányolt,instabil,erőforrás felzabáló,lefagyos,Linux alapokra épülő katyvasz.A Windows Phone-nak a csempés felülete letisztultabb,egyszerűbb használni a mindennapokban,stabil mint egy duzzasztógát,és face tényleg beolvad a telefonba,én sem használom a marketről leszedhető face-t.A fiók szinkronizálás után egyszerüen az események a kapcsolatokba,a csevegő az üzenetekbe épül be.Azt tudnod kell,hogy zártabb rendszer,Bluetooth adatküldést tiltja,média tartalmat(zene,kép,stb.)a Zune nevezetű szoftverrel tudsz a telóra dobni a gépről.Zenét csengőhangnak meg kell vágni,vagy vannak alkalmazások ahol meg vannak vágva előre,szinte mindent megtalálsz,és már húzhatód is a telóra át.(Amúgy iPhone-t ugyanez a zártság jellemzi,mégsem hisztizik senki)Megszokható,nem tragédia.7.8-as valószínű januári frissítéssel,lesz BT adatküldés,meg beépített zene vágó,szerkesztő,tehát igyekeznek oldani a zártságot,úgy mint a WP8-as telóknál.Ha minden igaz a Zune is felejtős lesz.Stabil,megbízható,funkciónális,sallang mentes rendszer,amin ugyanazokat a funkciókat kényelmesebben tudod használni.
2012. dec. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
32%

ez hülyeség hogy az android fagy! 2 éve van x8-am !!!X8-AM!!! és egyszer nem fagyott le! úgyhogy erröl ennyit

A Lumiáról meg ne is beszélve. Legszarabb... kevés alkalmazás, ízléstelen felület stb. Az android az Apple mellett a legjobb oprendszer sok app, szép kezelőfelület, folyamatosan frissülő verziószámok. Apple is best buy, de én amúgy is android párt is vagyok, azon belül is az Xperiás, szóval erröl ennyit. Ja és még annyit mondok, hogy mind ezt onnan tudom, hogy 2 évig dolgoztam a t-mobil-nál + fél éve tettem le a programozó szakot, ahol volt egy olyan feladat is, ahol egy android 4.0 szoftvert kellett rátelepíteni egy beprogramozatlan Galaxy S-re

2012. dec. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló.Samsung Galaxy S2-m kezdett el akadozni meg heti 2-3szor lefagyni,miután frissítettem az Ice-ra,de volt iPhone3-mam is.Sőt még egy hónapig Badát is használtam,tehát NEKEM van összehasonlítási alapom,és igen is az Android instabil,általában pocsékul optimalizált,erőforrás zabáló,akadozós rendszer.Ha erről most hallasz először,akkor nagy kamu volt amit a képzettségedről írtál.Windows Phone egy nagyon jó rendszer,nyilván 2 percnél nem volt többet a kezedben,és mint jó droid fan húzod lefelé úgy hogy lövésed sincs róla.Erre szoktam azt mondani,hogy köszönjük Emese.:)
2012. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
persze hogy fagy az android, ha teleteszed 10000*10000 alkalmazással, amit már nem bír a ram-ja. Perzse, hogy a Windows nem fagy, mert arra nincs is annyi alkalmazás amennyitől fagyna. És csak úgy elmondom, a fiam kihisztizte, hogy vegyek neki egy lumia 900-ast használta 2 hétig, megunta... utána sajnos nekem kellett használnom mert az ot 995-öm beázott és meghalt, és nem abban az anyagi helyzetben voltam, hogy tudjak venni egy másikat, így mint mondtam a fiam telefonját kellett használnom. megpróbáltam barátkozni a wp7 rendszerrel, de nem sikerült. Erről ennyit
2012. dec. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Hát a WP-mre kb. ugyanazt vagy hasonló 15-20 alkalmazást telepítettem mint az Androidra,sőt talán több is a háttérben futó alkalmazás,az már csak hab a tortán,hogy az S2 durvább volt belbecs szempontjából,mint a lumia.Egyszerűen a két rendszer különbségétől,gyorsabb a WP,ez van használat közben,akár tetszik egy Android fannak akár nem,ezt tapasztalatból mondom.Azt meg ne már,hogy kevés az app 130ezer az kevés?Ez igaz volt egy,két éve ma már nem.Mindent megtaláltam,vagy annak WP-s megfelelőjét ami droidra van,sőt olyat is amit még iOS-en ismertem,és droidon nincs.Androidra az appok 60%-át soha senki nem töltötte le,értelmetlen.Tehát egyszer összeszámolnák a hasznos alkalmazások számát a 3 platformon....de mindegy kezd fórum lenni,itt a vége.
2012. dec. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%

Nekem Lumia 710-em van 1 éve. Gyors. Nagyon gyors. Nem kell várakozni, nincs akadás. Terhelem ezerrel a rendszert, de fagyni se fagyott, akadás meg sose volt. Van 150 000 app. kevés? Töltsd le az egész internetet te állat :D (ezt a Lumiát kevés appal megvádolónak) :D

Míg írtam ezen sorokat, anyukám hívott, hogy telefonjával kezdjek valamit, mert tele van reklámmat. Na ennyit a nagy androidról. Egy átlagos laikus leszed egy valamilyen alkamazást, amiben automata reklám van? Páros lábbal csapnák ki a Piactérről az ilyet. Amúgy az alkalmazások száma 250 000-nél járna, ha mindent beengedne a MS. Csak hát a szűrés, ami biztonságossá teszi a rendszerüket. Ami felesleges, kevés letöltéssel rendelkezik, azt törlik idővel. Kb 15-20 app van a telefonomon és nem telt még el egy hét úgy, hogy ne jelzett volna a Piactér, hogy frissítés van jelen.

Hogy kinek mi tetszik...ízlések és pofonok. Az iPhone is csak egy életérzés. A WP-nek van egy stílusa. Tetszik megveszed, nem tetszik, nem veszed.

Nekem az új Galxy S3 tetszik de nagyon. De nem veszem meg, pedig elnézném az android hülyeségeit a tudása miatt, de nekem a jelenlegi telefonom smoothsága miatt, a kézreállósága miatt, az összhatása miatt, a minden miatt...nem gondolkozok a váltáson.

Amikor kivettem a dobozából...már akkor csodáltam a gyorsaságát. Nyáron jött a Tangó frissítés, az még dobott rajta. Most is ugyan olyan gyorsm mint a frissítés idején. Pedig meg van pakolva a tárhely rendesen. A billentyűzete nagyon jól használható, nagyon eltalálták. Nagyon gyorsan tudok vele írni. Megbízás...maximális. A fél életem egy halom tranzisztor és egy nyáklapon és egy szilícium magon alapul, amelyben áram futkározik, és egy minőségi (L800 esetén polikarbonát!!) műanyagba van csomagolva.

Aksija nálam napi 3 óra zenével, napi 10 perc telefonálással, 3-4 smssel, 3x facebook, 2 email...ez 2 napot szolgál. Ha netezek rendesen, ha repülőn ülök és zenét hallgatok felszállástól leszállásig, akkor 1 nap.

Android fanok azért félnek, mert megjenet egy 2. konkurencia?! Fura, de ebben több a lehetőség a stabil és sokoldalú alap miatt. (Windows NT kernel, melyen a despokt win7 és win8 is fut)

Játékok vannak rendesen. Van jó, van kevésbé jó. Zenében is jó telefon. Fényképezésben is....szóval...értelem szerű, hogy 1 éves telefonomról ugyan az a véleményem, mint amikor kivettem a dobozából?!!

2013. jan. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Az előzővel teljesen egyetértek!Csak megerősiteni tudom azt,hogy gyors és stabil a rendszer és én is telepakoltam a telefont alkalmazással és meg se gyengült!
2013. jan. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 lumia800i ***** válasza:
Lumia 800! Nem kérdés!
2013. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Nekem xperia j-m van! Én meg vagyok vele elégedve! Ha szeretsz játszani akkor vegyél androidot mert arra több az alkalmazás de ha a gyorsaság kell akkor ott a WP. Igaz néha lagol de egy kis gondolkodás és megy tovább! Sokan írták hogy még gépeléskor is akad! Nekem nem! Én gyorsan és könnyedén írok rajta! Összegezve Az androidnak is vannak előnyei és hátrányai! De ugyan ez van a WP-vel! Szerintem azt vedd amit te jobbnak látsz!
2013. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!