Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon bemérése IMEI szám...

Telefon bemérése IMEI szám alapján? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy lehallgatják vagy lenyomozzák a telefonodat. Ugye bemérni csak akkor tudják, ha be van kapcsolva a készülék, de ha az aksi is ki van belőle véve akkor semmit. Ahogy ezt megteszed ha valaki nyomoz is utánad egyedül azt tudja majd, hogy a telefon hol volt az utolsó helyen bekapcsolva. Na már most, van ez az IMEI szám minden telefonba. Azt elvileg ha nem mondod el senkinek csak te tudod, igaz? Tehát ha felcsatlakozik (bekapcsol) a telefon a hálózatra, akár SIM kártyával akár anélkül, ha esetleg figyelnek ők nem tudják a telefonod IMEI számát, igaz? Ebben kérnék segítséget. És még annyit, hogy ha még esetleg tudnák a telefon IMEI számát, vagy bármilyen úton módon az lehetséges, hogy azt meg tudják állapítani, hogy maga a készülék eddig hol/mikor/milyen kártyával volt használva?

2012. dec. 16. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Te valamilyen kalandregényt készülsz írni? De hogy válaszoljak is. Igen, a telefonról meg lehet állapítani, hogy ha be volt kapcsolva, akkor merre járt. Technikailag lehetséges. De ez nem egy olcsó mulatság, és csak igen súlyos bűncselekmény miatt kezdik el kibogozni.
2012. dec. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kik hallgatnak le?

Ha lehallgatnak, akkor nyilván valami hivatalos ügy, onnantól kezdve meg a szolgáltató minden adatot átad a rendőrségnek (igen, az IMEI számot is)

2012. dec. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Sajnos ez nem kalandregény, hanem előfordulhat simán ilyn vagy hasonló eset.

Pl velem az történt, hogy az egyik "kedves ismerősöm" azzal tartott folyamatosan stresszben, hogy ugyis tudom, hol voltál (ha pl lógtam a suliból), és tényleg meg is mondta, hogy az Arénában voltam, meg, hogy lenyomozza a hívásomaim, az sms-eim, bár talán ezutóbbi 2höz nem elegendő csak magát a számkódot tudni. :-((

2013. ápr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Baszhatjátok ha eltünik vagy ellopják az okostelótokat! Aki egy kicsit is ért a készülékeken futó operációs rendszerekhez,az tudja hogy kell "megtalálhatatlanná" tenni egy ilyen kütyüt. Első dolog,akksi ki. Azt ne mesélje be senki, hogy a készülék kikapcsolt állapotában bármivel is bemérhető. Ha ki van kapcsolva egy készülék,de benne az akku,akkor csak azt a kis "approm-ot látja el árammal, ami az órát működteti,pont mint egy számitógép esetében,az alaplapon lévő elemet működteti a tápegység (230V)hogy kikapcsolt állapotban is ketyegjen az óra... Szóval ha ki van kapcsolva az adott készülék, akkor semmit nem lát el árammal,csak az előbb említett approm-ot,ha úgy tetszik elemet,vagy kondenzátorokat tartalmazó áramkört. Ebből az következik hogy a készülék kikapcsolt állapotában semmilyen jelet nem ad ki magából,így az antenna(tuner),gps,wifi sem működik. (Ezek az adapterek,alapértelmezetten ki vannak kapcsolva) így nem lehet bemérni. Nincs az a hardver,műhold,stb ami ezt meg tudja csinálni. Szoftveresen meg úgy lehet megoldani, hogy egyszerűen recovery üzemmódba kapcsolod a telót (ez a teló,vagy készülék szervizmenüje)-rendszeren kivüli üzemmód, ami ugyan csak nem ad ki vagy nem sugároz fogható vagy bemérhető jeleket. SD kártyánkat készülékbe helyezve,rajta egy általunk letöltött custom rommal,készülékünket megroot-olva,más,az új operációs rendszer telepítése után generált IMEI számot kap a készülék, ami a gyártóétól teljesen eltérő és független egyedi azonositóval ruházza föl készülénkünket,így kimerül az a lehetőség is,hogy a keresett IMEI azonositót megtalálja a "kereső".. Új rendszerrel,új IMEI-vel, új SIM kártyával bátran használhatják eltulajdonÍtott készülékünket továbbra is :( Ez a szomorú tény)
2013. szept. 5. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ez hülyeség... Nem kap új IMEI számot custom rom esetén!

Sőt, pont akkor van baj ha elállítódik!

2015. máj. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
28%
Az én készülékem2014-es s most találta meg a rendőrség ki volt belöle véve az akksi a kártya mégis jelezte ,hol van!Mivel a gyermekemtől rabolták el kb 8 évet kaphat a néni /a kisfiam nem tud beszélni s járni/.kb 10 000 ft telefon a gyermekem nézte rajta a mesét étkezdébe,mire visszajöttünk láttuk,hogy elveszik töle mentünk utána kocsiba ugrott s elhajtottak!sajnos se kamera se az autó rendszámát nem jegyeztem meg,de már akkor a pincér mutatta merre mozog mert a googleba valahogy tudta,de miután kikapcsolta a készüléket nem tudta,bementem a vodafonhoz kinyomtatták az Imei számát bevittem a rendörségre mondták várjak kb 30 perc múlva hivta a kollégája meg van a telefon a néni mindent bevallot méteres pontosságal meghatározták hol volt!kikapcsolt aksi kivett állapotban!
2018. máj. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!