Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van az, hogy a Sony...

Falcon1996 kérdése:

Miért van az, hogy a Sony Xperia P ennyivel drágább a Media Marktban?

Figyelt kérdés
A VIP-Phone-ban( [link] és a többi webshopban csak 75000 körül van, a Media Marktban azonban 100000( [link]

2012. dec. 26. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az oka, de úgy vettem észre az MM-ben minden drágább. Ennek ellenére ott vettem telefont (Sony Xperia P), tartozékok nem hiányoztak, minden benne volt, garancia is rendben.
2012. dec. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán adtak hozzá SmartTaget? Vagy lehet, hogy azért, mert a webshopokban minden olcsóbb, csak vegyék - és a szállítási díj úgyis mellé jön - , vagy mert ha kifejezett cégnél veszed - t-mobile, telenor, vodafon-, akkor bizonyos csomagot kérnek mellé, két éves hűségszerződést, stb.stb.stb. Én ilyenekre gondolnék.
2012. dec. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyszerű:


Nézzünk EGY Media Markt üzletet:


1.Fizet rengeteg bérleti díjat annak a bev.központnak, ahol van.(Mindig mindenhol a Media Markt a legnagyobb, gondol bele. Plusz hatalmas raktára is van.)


2.Fizet 20-25 eladót. Pár takarítót.


3.Hatalmas a készletük, sokféle dologból nagy mennyiségben tartanak raktáron.


(Most így ennyi jutott eszembe a webshoppal szemben)


Egy Webshop:

Van olyan Webshop, aminek nincs is készlete. Ő csak közvetít közted és a nagyker között.

De még ha olyat is nézünk, aminek van üzlete is:


1. Van egy 20m2-es üzletük.


2. Van 3-4 eladó, ők takarítanak.


3.Néhány telefonjuk van csak, a többit rendelésre küldik.


(De egy kis, háttér nélküli webshophoz nem kell semmi, egy ember felveszi a teleonját, ha hívják, csak egy PC kell neki, ahonnan leadja a rendelést -, vagy telefonon keresztül adja le- , meg ahol karbantartja az oldalát. Megjön amit rendeltél, átveszi, föladja neked és kész. Ő nem vállal kockázatot a készlettel, nincs alkalmazott, nincs bérelt helység, semmi, csak egy céget kell létrehonia.)


Szóval azért, mert a MM-ot sokkal drágább fenntartani és sokkal nagyobb kockázatot vállal. Az árak meg egységesek, ezért mindenhol ugyanannyi.

2012. dec. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok megint.


Amúgy én is Xperia P-t vettem, 65000-ért és SmartTag-et is kaptam hozzá. Árukeresőn néztem ki.


[link]

2012. dec. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
65000-ért? Olyan olcsón?
2012. dec. 28. 13:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a linket, több boltban is van ennyiért.
2012. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!