Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem működik a GPS a...

Miért nem működik a GPS a Nokia 500-on?

Figyelt kérdés
memóriaformázás után ezt irja offline-ban Autóval: Erről a helyről nem iditható autós navigáció, Gyalog: az útvonal nem található (pedig megtatlálja csak amikor a navigálásra nyomok akkor irja ezt). Online-ban meg GPS-re várakozik, de addig hogy nem birom kivárni. Mi lehet a baja??

2013. jan. 3. 18:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A 7. hozzászólásban nem tudom, mennyire régi ország és kontinens térképek vannak. A mostani "rossz" előtti utolsó, 00.02.46.103 verziójú offline módban még az én telómon navigációra alkalmas Magyarország térkép:

[link]

(00.02.46.103 verziójú térkép)


Én az alábbiakat tettem:


FIGYELEM! Laikus felhasználó vagyok, ha valaki az alábbiakat megtenné, azt kizárólag a saját felelősségére csinálja!!!

Az is nagyon fontos, hogy ez ugye egy régebbi térképváltozat. Ezért nem tudom, mi lesz ha egy újabb, a mostanihoz képest is javított térképet ad ki a Nokia, lesz-e valaha újabb, offline módon is navigációra képes új térképük.

Javítások nélkül ez csak egy elavult térképverzió marad a telefonomon sajnos... Így ez csak rövidtávú megoldás...


Szóval amit csinálam és nekem működik:

1. A telefonon a "cities" könyvtárról csináltam egy biztonsági másolatot, hogy probléma esetén ezt visszamásolhassam a telefonra.


2. Letöltöttem a dec.17. előtti Magyarország (00.02.46.103 verziójú) térképet számítógépen erről a címről:

[link]



(Számítógépre töltöttem, nem a telefonon, mert a telefonon iszonyú költsége lenne nekem a sokmegás file miatt).



3. A letöltött zip file-t kicsomagoltam a telefonra a "cities/diskcache" mappába.

Másoláskor rákérdez, hogy felülírhatja-e a régi, már telefonon levő fájlokat. Szóval igen, a meglévő fájlokat lecseréltettem a másolás közben.


4.

Szükség volt még az indexfájlok frissítésére is, Európára ezzel:

[link]

Ezt a letöltött 31,6MB méretű zip fajlt kicsomagolva a telefon "cities/diskcache/ClientIndex" mappába másoltam.



5. Más országok:

[link] cím végén a 103227 a Magyarország térkép. Ha más ország 00.02.46.103 verziójú térképverzióját akarja valaki, akkor ebben a linkben a 103227 kódot az adott ország kódjára kell cserélni.

Az országok kódja az alábbi linken levő fájlból kikereshető:

[link]

Én Magyarország mellett még pár másik országét is a fentiek szerint rámásoltam a telefonra.


FIGYELEM! mindenki csak a saját felelősségére csinálja, nem vállalok érte felelősséget, biztos megoldáshoz szakértőhöz, esetleg nokia szervizhez (?) fordulj!

2013. jan. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
azigen édösapám, pont úgy csináltam ahogy leirtad, és megy, ugyan ki még nem próbáltam De legalább nem irja hogy nem inditható autós navigáció meghogy útvonal nem található. Nem is tudom mit monjak:------------>hát Köszönöm szépen!
2013. jan. 5. 20:53
 13/14 anonim válasza:

Sziasztok!


Nekem se működött a GPS offline módban, ugyanezt a hibaüzenetet írta ki. Vissza akartam tenni a régi térképet a leírtak alapján, csatlakoztattam a telefont a számítógéphez. Nokia Suite-on keresztül akartam lementeni a fájlokat, ha bármi gond lenne. Aztán kiírta, hogy van frissítés a Nokia Suite-ra, telepítettem. Ezek után kiírta a program, hogy van újabb verziójú térkép a telefonra (wifin előtte próbáltam, de azt írta nincs újabb, ez a legfrissebb). Gondoltam kipróbálom, hátha. És sikerült!!! :-) Frissítette a legújabbra, és működik offline-ban is. Még más országot is hozzá tudtam adni, kipróbáltam és remekül működik! Próbáljátok ki!

2013. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Az év eleji térképfrissítések központilag hibásak voltak.(elbaltázták a mostanában favorit windows jószágok miatt)Phoenix progival(csak hozzáértőknek!!!) kell újra telepíteni.Nokia szervízek segítenek benne.

2013. ápr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!