Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 920, Samsung...

Nokia Lumia 920, Samsung Galaxy S3, vagy iPhone 4S 16 GB?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy iPhone 3GS-em van, amit már nem éri meg rendbehozni, így új telefon vásárlása mellett döntöttem.


iPhone: Előny, hogy már megszoktam a rendszert és ez tetszik a legjobban is külsőre. De ismerem már az iOS-t, néha jobbat nem is kívánhatnál, néha pedig valami isten átka rendszerrel van dolgod, de erre van a legtöbb és legjobb app. (szerintem)

Samsung: Ez is kifejezetten szép, de kicsit bumszli. Androidra kéne vagy 2-3 hét, mire kiismerem és rendesen átállok rá.

Nokia: Ez is szép, de semmi "izgató" nincs benne számomra, de azért a specifikációknál nem szerepelnek rossz adatok, sőt.. Két félelmem van: Egyszer volt a kezemben WP-s teló, de rögtön összekeveredtem a menüben, hogy mi hol és hogyan van. Úgy tudom, hogy elég kevés rá az app, főleg a jók.

Na, szerintetek? Minél több választ!:) Kérem, hogy a fanboyok mindhárom tábor részéről kíméljenek.



2013. jan. 7. 23:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lumia 920
2013. jan. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lumia
2013. jan. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Tapasztalataim az androiddal és a wp-vel vannak. Nekem droidos telefonom van, első okos telefonom, nagyon féltem tőle, főleg, hogy angol nyelvű, de körülbelül 2 óra alatt már otthon éreztem maga a rendszerben. Rengeteg dolgot tudsz leszedni a marketről és nagyon könnyen testre szabható. Amit én hátránynak mondanék, hogy bizony néha képes a laggolásra (persze ez valószínűleg a hardvertől is függ). A nokián érződik az igyekezet, egy ismerősöm lumi 800-at birtokol, korrekt a sebessége, korrekt az anyaghasználat, kézbe véve elég jó érzéssel töltött el, a nokia marketjében is nagyon sok app van, és a térképszoftvere nagyon jó. Viszont nekem a kezelő felület nem igazán jött át, kissé belezavarodtam pedig jól átnéztem rajta mindent. Az iphone-t pedig nem ismerem.


A voksomat az S3-ra teszem le.

2013. jan. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem wp-s telóm van. A leggyorsabb, amit valaha próbáltam, semmire sem kell várakozni, nagyon dinamikus, gyors telefon. Nem igazán fiatalos, nem tudsz 10000 millió appot rárakni és teljesen személyre szabni, vannak korlátai. Az akksija is ennek a legjobb, de ha fiatalos telefon kell, akkor Samsung.
2013. jan. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

Samut ne vegyél,csak azért megy nekik,mert brutális marketinget nyomnak,megy a reklám orrba-szájba.Amúgy tejfölös pohár műanyagból van össze rakva minden telefonjuk,pocsékul optimalizálják az Androidot,silány az összeszerelés minősége,ez az igazság.Pofátlanság ha a 100Xezres telefonban is az az összeszerelés-anyaghasználat köszön vissza,mint a 10ezres Tesco mobilban.Csak a csapból is az folyik,ezért vesznek a kevésbé tudatos vásárlók Samut.Ha az Android nyitottságára vágysz inkább HTC.Az össze van rakva. [link]

iPhone4S-be nem lehet nagyon belekötni,de a kijelző kicsi,ez tény.Én sem vagyok egy péklapát telefon hívő,de böngészésnél ha nem nagyítasz ki folyik a szemed,ha nagyítasz,nem tudja rendesen tördelni a szöveget,azt húzogathatod jobbra-balra.Egyszerűen kicsi már a kijelző a mai világba.Persze ha ez nem zavar,úgy jó választás a 4S.

Lumia 920 az Nokia minőség,úgy összeszerelésben,mint anyaghasználatban,nagyon ott van.Specifikációit nyilván ismered,hozzáteszem pluszban hogy a WP8 nem olyan erőforrás igényes,mint az Android,tehát villám gyors.Kamerája tényleg brutális,nem is nappali fotózásnál,inkább éjszakainál kijön,hogy mindent lever.Na meg a videó is a legjobb,és nem csak e 3 telefon között.Kijelzője ugye 332ppi ami durvább mint az iPhone 326ppi-je azt hiába hívják retinának.Mindezt nagyobb kijelzőn.Appok 150ezer,ami nyilván kevesebb mint a többinél,de mindent meglelsz,vagy annak WP-s megfelelőjét.5ször annyi nem jelent 5ször annyi választékot is(6000 zseblámpa app van Androidra,MINEK?!)Ami hátrány az a súlya,a polikarb.tömb,és a vezeték nélküli töltést biztosító réztekercs megnyomja a súlyát szépen. http://www.youtube.com/watch?v=avrzfyQSbAw

Összegezve Lumia 920,ha nem zavar a kis kijelző akkor 4S is szóba jöhet az iOS miatt.Mind két rendszer zártabb,mint az Android,de megbízhatóbb.Ha Android nyitottsága kell,akkor se samut vegyél.Húzd ki a listáról ha jót akarsz.:)

2013. jan. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Leírták a lényeget, részemről +1 a Lumiának! Ha előtte utánaolvasol a Windows Phone zártságáról, korlátairól, akkor remek társad lesz.
2013. jan. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Multigod97 ***** válasza:
26%
Lehet, hogy jó a Lumia, de az egy tégla. De komolyan, vastag és nagyon nagyon nehéz. És műanyag a hátlapja, am nem rossz teló, de akkor inkább az S3 és a 4S között dönts
2013. jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is Lumia.

Nekem L710-em van majdnem egy éve. Nagyon gyors, sosem akadt, nem fagyott, és minden alap dolgot megtalálok benne.

Sok olyan cucc van a L920-ban ami egyedülálló. Ilyen a kamera, a vezetéknélküli töltő, a szuperérzékeny kijelző...de ezek csak az elején újdonság. Bár a kamera egy olyan dolog, aminek mindig hasznát veheted, és brutál jó képeket készít. A menü....szerintem a WP menüje a legegyszerübb. Minden kézreáll. Legalábbis én elsőre megtaláltam mindent.

2013. jan. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

Egyértelműen a lumia 920-as a legjobb. Nem értem miért pontozták le az ötöst. Csak az igazat írta. Nekem is az a véleményem ami neki.


+1 a lumiára.

2013. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hátlap?? A Lumián?? Annak nem szedhető le a hátlapja, és nem műanyag. A súlya és vastagsága pedig...ízlések és pofonok.
2013. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!