Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Adatforgalom? Most akkor mi...

Adatforgalom? Most akkor mi ingyenes, mi nem?

Figyelt kérdés

A telenornál vettem kicsit több mint 1 hete telefont, előfizetéssel.

Korlátlan böngészés, e-mail és facebook, valamint letöltésekre 800 mega áll a rendelkezésemre.

Viszont a telenornál a hölgy, amikor beszélt ezekről a dolgokról, akkor azt mondta, hogy ugyebár a 800 mega letöltésre van, de pl a youtube is vesz le belőle és még egyéb dolgok, mint pl a play store is, stb. Ez eddig okés.

De később olyat is említett, hogy a facebook is elég sokat "fogyaszt". Viszont akkor azt nem értem, hogy hogyan lehet korlátlan a face, ha az én értelmezésemben a face is vesz le a 800 megából?

Lehet, hogy szimplán én vagyok a nagyon hülye...de egyszerűen nem értem, és jó lenne világosabban látni ez ügyben. Gondoltam visszamegyek inkább személyesen megkérdezni, de hátha valaki itt is eltudja magyarázni, főleg ha valakinek van ez ügyben tapasztalata is :)

Köszönöm előre is!



2013. jan. 13. 02:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Már hogy a fenébe ne venne le a face? Minden vesz le ami a neten van, hiszen a telónak be kell tölteni az oldalt! Az bizony adat, s amennyi xar van a fészen... De! Használj opera minit, a fészt ne full, hanem mobil nézetben, és minimálisat szed le. Talán ezzel a módszerrel havi 50mb ot ha éjjel nappal szinkronba vagy, meg 10 percenként átnyálazod.
2013. jan. 13. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A telenor internet-csomagjai általában böngészésre korlátlanok. Ez azt jelenti, hogy amíg nem multimédia tartalmat néz, addig a havi kerete nem csökken (ha pl. hírt olvas, keres stb.)
2013. jan. 13. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A korlátlan nem azt jelenti hogy nem vesz le hanem azt hogy nincs maximalizálva a felhasználható adatforgalom-szerintem ezt kevered össze!

Egyszóval leírva pedig semmi sem ingyenes minden egyes pillanat amikor felcsatlakozol pénzbe kerül,csupán annyi a lényeg hogy 800 mega forgalomig nincs plusz költség benne van a havi díjban, ha 800 mega fölé mész azért megánként külön fizetni kell.

2013. jan. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A korlátlan azt jelenti a Telenornál, hogy az adott tevékenységre vonatkozó adatforgalom nem kerül mérésre. Tehát korlátlanul tud böngészni. Nem időben, nem térben, adatforgalomban. Csak a multimédiás adatforgalmat számolja.

De ennek nézzen utána, hogy melyik csomagra fizetett elő, mert van olyan, amelyben nincs "ingyenes" böngészés. De a csomagról semmit nem tudunk, csak mondtam, hogy van olyan telenor csomag, ahol a 800 MB az multimédiára és letöltésre van, minden más "nem számolt".

2013. jan. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Nadetényleg ***** válasza:
Melyik csomag ez a 800MB-s?
2013. jan. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, a 800MB-s!
2013. jan. 14. 16:02
 7/10 Nadetényleg ***** válasza:
Azt akartam kérdezni, hogy mi a csomag pontos neve?
2013. jan. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A csomag pontos neve, Smarttarifa 4.
2013. jan. 15. 20:20
 9/10 Nadetényleg ***** válasza:

Elég érdekes a Telenor szabálya: "A Smarttarifa 3,4,5,6 tarifacsomagok magukba foglalnak korlátlan Facebookozást, e-mailezést és böngészést belföldön, mely beleszámít a havidíjban foglalt adatforgalomba, viszont nem kerül lassításra a havidíjban foglalt adatforgalom felhasználását követően."

Tehát a hölgy végülis jól mondta, mert a sok facebookozás és böngészés elfogyasztja a keretedet és bár ezt a típusú használatot azután sem lassítják, a többit (pl. Youtube) igen.

2013. jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értem, akkor végülis csak nem vagyok annyira hülye... :D

Ezek a "csomagok" pedig valóban elég érdekesek, de hát ez van...

Köszönöm szépen a segítséget! :)

2013. jan. 16. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!